BUSHATI AKUZON: NE SHKODER NUK KA QEVERISJE VENDORE

Ne prag te fushates elektorale, koordinatori i PS- se në Shkodër Ditmir Bushati I cili pritet edhe te kryesoje listen e socialisteve ne zgjedhjet e 18 Qershorit  ka leshuar nje lum akuzash ne drejtim te kryebashkiakes Voltana Ademi. Sipas Bushatit ne Shkoder nuk ka një qeverisje vendore ndërsa kryebashkiakja merret me replika boshe.

Bashkia Shkodër sipas Ministrit te Jashtem nuk ka ditur të menaxhoje resurset dhe investimet qe disponon ky qytet.

Akuzat e Bushatit kane ardhur gjate takimit me perfaqesues te FRESSH- it ne kuader te profesionisteve te rinje te qytetit te Shkodres. Edhe pse situata ne seline roze te Shkodres nuk eshte me e mira e mundshme, kjo e fundit ka nisur pergatitjet per zgjedhjet e 18 Qershorit.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NË ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARËT TË SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorë të zonës së Levanit të …