Friday , 22 October 2021

BUSHATI: NUK PO KERKOJNE ASGJE ME TEPER NGA «FARE JU TAKON

Edhe deputeti i Partise Demokratike, Helidon Bushati, ka reaguar per greven e urise se banoreve te zonave te permbytura. Ja cfare shkruan Bushati ne “facebook”.

“Nuk po kerkojne asgje me teper nga Áfare ju takon!!!
Pertej politikes, pertej asaj Á’ka perfaqesoj, pertej te gjithe atyre rasteve kur kam ngritur zerin ne Parlament ne mbeshtetje te ketyre te familjeve, realiteti sot ne Shkoder me vret dhe revolton.
Z.Kryeminister banorŽt e prekur nga pŽrmbytjet nŽ ShkodŽr, po te tregojne qartazi se edhe durimi e ka nje kufi.
Presin prej vitesh dŽmshpŽrblimet e shume premtuara nga ju, por nuk ishte asgje me teper se mashtrimi rradhes. Keto rreth 30 banorŽ, te cilet protestojnŽ ndŽrsa forcat e policisŽ nuk i lejojnŽ tŽ futen nŽ prefekture, e as te ngrenŽ Áadrat nŽ Pedonalen e ShkodrŽs, nuk kane zgjidhje tjeter. Ky reagim nuk eshte asgje me teper se zemerimi i nje shtrese vulnerable, ndaj se ciles po kryhet padrejtesia e rradhes.
Zoti kryeminister Shkodra nga pak do te ti kthej shuplakat.”

Lexoni dhe kete

BASHA: KRIZA E KORRUPSIONIT PO P√čRKTHEHET N√č RRITJE T√č √áMIMEVE

N√ę nj√ę dalje p√ęr mediat nga selia e PD, kryedemokrati Lulzim Basha, foli s√ęrish p√ęr …