BUSHATI: OPOZITA KA FRIKE NGA KOMISIONI I VENECIAS

Opozita ka frikë nga Komisioni i Venecias dhe pasi ka humbur besimin e votuesve të saj tashmë po kthehet të gjejë se cfare mund të shpëtoje. ka qenë kjo deklarata e Ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati në lidhje me akuzat e opozitës mbi lidhjet e tij me grupet kriminale.

Nga ana tjetër Bushati foli edhe për cështjen e integrimit të Shqipërisë, ai u shpreh se pavarësisht akuzave për ngjarjet kriminale, dhe arrestimet janë kërkesë e shoqërisë shqiptare.

Bushati ishte i pranishëm në Shkodër së bashku me Ministren e Shëndetësisë dhe Çështjeve Sociale Manastriliu në inagurimin e reikonstruksionit të shtëpisë së të moshuarve Shkodër.

Lexoni dhe kete

ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, BILANCI PËR KRIMET ZGJEDHORE

Prokuroria e Përgjithshme përmes një deklarate me shkrim, ka reaguar në lidhje me krimet zgjedhore, …