BUSHATI: PO BEHEMI GATI PER TE FITUAR ZGJEDHJET E 2017- es

Partia socialiste synon q prpara fests s 25 vjetorit t themelimit t saj si forc politike ta ket t mbyllur proesin e przgjedhjes s kryetareve n 61 bashkit e vendit. Ky fakt sht br I ditur nga vet vet koordinatori pr veriun, ministri Ditmir Bushati q mblodhi n nj takim t prbashkt strukturat e dy qarqeve, Shkoder dhe Kuks.

Pas ksaj faze, e gjithe forca e socialisteve do t prqndrohet tek procesi I zgjedhjeve parlamentare t 2017-es ku Bushati thot se objektiv sht fitorja.

N kt takim, binte n sy mungesa e disa deputve t ktij qarku, nj pjes e prjashtuar nga PS- ja dhe nj pjes e vetlarguar. Prball ksaj situate , Bushati theksoi se ky process prfshin edhe riparimin e defekteve t mprparshme t PS- s.

N Shkoder u hap sipari i fazs s konsultimeve me strukturat pr kandidatt q do t jen pjes e gars pr kryetar si dhe kriteret q do t ndiqen.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NË ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARËT TË SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorë të zonës së Levanit të …