Wednesday , 22 January 2020
Breaking News

“BUSTIN NUK E RRËZUAM, POR MPOSHTËM FRIKËN”

Huana Kurti, Keti Koci dhe Lek Kurti janë disa prej protagonistëve të ngjarjes së 14 janarit të vitit 1990 në qytetin e Shkodrës. Në një prononcim për mediat, ato tregojnë si e kanë përjetuar atë ditë. Ato shprehën se busti nuk u hodh, por mposhtëm frikën…

Ishte hera e parë që pas dekadash terrori dhe dhune, rreth 3 mijë qytetarë dolën hapur për të manifestuar kundërshtinë e tyre ndaj regjimit komunist.

Lexoni dhe kete

OSHEE ZBARDH BILANCIN E SAJ PËR 2019

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka publikuar një njoftim zyrtar nëpërmjet të cilit tregon …