CALL CENTER, ASNJE RREZIK PER MBYLLJEN E TYRE

Kompanite Call Center ne metropolin verior vijojne punen pa asnje shqetsim mbi lajmet e fundit mbylljen e tyre. Panik t pajustifikuar e quajn investitort shqiptaro italiane t Call Center-ave n Shkoder, lajmin se ky aktivitet mund t mbyllet nse Senati Italian miraton ndryshimet n ligjin pr bizneset e qendrave telefonike.

 

Po ashtu ata kerkojne qe keto lajme te mos hapin panik tek qytetaret

Me 6 Dhjetor pritet q Senati Italian t miratoj nj ligj, q shtrngon kushtet pr zhvendosjen e kompanive call center n nj territor jo t Bashkimit Europian. Kjo nuk mbyll bizneset aktuale, por frenon zgjerimin n t ardhmen t ktij lloj aktiviteti, q deri m sot ka ardh n rritje. I vetmi rrezik mund t jet nj zhvendosje e disa kompanive drejt vendeve t BE, jo se e detyron ligji, por pr shkak t kushteve m t favorshme.

Lexoni dhe kete

NUK KA RESHJE SHIU PREJ DISA ORESH, POR JA ÇFARE NDODH NE KETE LAGJE TE SHKODRES

Rruga “Vllaznimi” në lagjen “Mark Lula” të qytetit të Shkodrës vijon të jetë nën “pushtetin” …