Thursday , 29 October 2020

CAMAJ: SHQIPTARET NE MALIN E ZI NUK DUHET TE VOTOJNE GJUKANOVIÇIN

Qeveria e Malit te Zi e drejtuar prej Milo Gjukanoviç nuk meriton qe te kete besimin e shqiptareve ndaj thirrja per mos votim ka ardhur direkt nga Kryetari i lidhjes Demokratike ne Mal te zi per Malesine Nikolle Camaj.

Camaj tha me tej se qeveria e Gjukanoviçit nuk ka bere asnje perparim madhor ndersa viti 2016 do te jete nje sfide per ta.

Kryetari i lidhjes demokratike ne Malin e Zi foli qarte se eshte kunder qeverise dhe se do te luftoje per te drejtat e shqiptareve ne Malin e Zi.

Lexoni dhe kete

LOPET SHQIPTARE FRIKESOJNE BANORET NE MAL TE ZI

NjĂ« rrĂ«fim I pa zakontĂ« vjen nga fshatrat nĂ« kufi tĂ« vendin fqinjĂ«, tĂ« Malit …