Tuesday , 17 October 2017

AKTUALITET

MERAJA: APEL POLICISE TE NDIHMOJE NE LIRIMIN E KORSIVE TE BIÇIKLETAVE

Lirimi i korsive te biçikletave eshte nje detyre e policise rrugore e cila duhet te kete me shume vemendje. Apeli vjen nga Vildan Meraja, Shef i Transporteve Sinjalistike. Meraja tha se Bashkia Shkoder ne pjesen me te madhe te akseve ne qytet ka vendosur sinjalistiken e duhur per qarkullimin e biçikletave. Lirimi i hapsires per kembesoret dhe pedaluesit vazhdimisht ka …

Lexo me shume

MIRATOHET PROJEKT-BUXHETI AFATMESEM DHE BUXHETIN FAKTIK 2016!

Eshte dashur te mblidhet per here te trete keshilli Bashkiak i Shkodres per te miratuar buxhetin faktik te vitit 2016 si dhe Projekt-buxhetin afatmesem! Pavarsisht miratimit debatet mes kshilltareve dhe kryebashkiakes nuk kane munguar! Shkak eshte bere propozimi i bashkise shkoder per te rritur numrin e administrates se Bashkise Shkoder. Kryebashkiakja tha se pjesa e shtuar do te jete me kontrata …

Lexo me shume

KESHILLI BASHKIAK MIRATON PER VLLAZNINE 17 mln LEKE

Vllaznia eshte kthyer serish ne “molle sherri” gjate mbledhjes se keshillit bashkiak te Shkodres.  Keshilli bashkiak miratoi per periudhen korrik-dhjetor 2017, 170 milion leke te vjeter nga 794 milion leke te vjeter qe kishin kerkuar drejtuesit e klubit per kete periudhe. Gjate mbledhjes u kerkua llogari per te ardhurat qe Vllaznia ka aktualisht. Nje pjese e keshilltareve kane keruar largimin …

Lexo me shume

SHENGJIN, AKSION PER BOMBULAT E GAZIT NE SHETITORE

Tregtaret ambulant që përdorin bombula gazit kishin mbushur shetitoren e Shëngjinit, duke u kthyer një një rrezik serioz per mijera pushues në këtë zonë. Situata e krijuar mori vemendjen e bashkisë Lezhë. Kjo e fundit përmes policia Bashkiake ndërmori një aksion, duke larguar të gjithë ambulantet për bombula gazi përgjatë shtëtitores. Kreu i Njesise Administrative të Shëngjinit Tonin Uldedaj thotë …

Lexo me shume

ADEMI: RRJETI ELEKTRIK, PERGJEGJESI E OSHEE-së

Kryebashkiakja Voltana Ademi ka reaguar pas pretendimeve te operatorit te shperndarjes se energjise elektrike se firma zbatuese e projektit tek blloku i pallateve tek “Fusha e druve” ka shkaktuar deme ne rrjet. Per kete Ademi thote se linja nentokesore eshte ne pergjegjesi te OSHEE, e per kete kjo e fundit duhet ti kishte riparuar. Ademi thote se per kete ceshtje …

Lexo me shume

RREZIKU NGA ZJARRET NE LEZHE

Rreziku nga zjarret është tepër i madh në këto ditë me temperatura mjaft të larta. Në Lezhë shërbimi zjarrfikes ju bën thirrje qytetareve që të jenë të kujdesshem gjatë kesaj periudhe, pasi një pakujdesi e vogel mund të shkaktoje vatra zjarri. Shefi i PMNZH-së në Bashkinë Lezhë Agustin Pepkolaj thotë se kapacitet nuk janë të mjaftushme për të ndërhyre në …

Lexo me shume

M. MADHE- SHPERNDARJA E NDIHMES EKONOMIKE, DEBATE NE KESHILL

Shpërndarja e ndihmës ekonomike ne bashkine e Malesise se Madhe ka shkaktuar jo pak debate gjatë mbledhjes së këshillit bashkiak. Kanë qënë këshilltarët e djathtë ato të cilët kanë akuzuar institucionin e bashkise për vonesa në shpërndarjen e ndihmes ekonomike në njësitë administrative të kësaj bashkie. Gjatë mbledhjes së këshillit të bashkisë Malësi e Madhe është miratuar shperndarja e ndihmes …

Lexo me shume

TRAFIK I RENDUAR TEK HARKU I BERDICES

Muaji gusht ka nisur me rritje të fluksit të automjeteve në rrugët e Shkodrës, Harku I Bërdicës vazhdon të jetë I mbingarkuar. Po kështu fluks automjetesh ka edhe tek Ura e Bahçallekut, dhe tek rreth rrotullimi I Urës së Bunës, shkak është numri I lartë I mjeteve në qarkullim, si shkak I turistëve të shumtë por edhe të ardhjes së …

Lexo me shume

DESHTON 2 HERE BRENDA DITES MBLEDHJA E KESHILLIT BASHKIAK

U mblodh dy here brenda dites, por Keshilli Bashkiak Shkoder nuk arriti te miratonte projekt-vendimin per miratimin e projektit te pare te programit buxhetor afat-mesem vendor per vitet 2018-2020 te Bashkise Shkoder. Ne mbledhjen e zhvilluar pasditen e se Martes, pas miratimit te dy pikave te para te rendit te dites, mbledhja u ndal ne piken e trete. Ketu kerkohej …

Lexo me shume

AKSION PER NDERPRERJEN E LIDHJEVE TE PALIGJSHME TE UJIT TE PIJSHEM NE VELIPOJE

Ujesjellesi ka nisur nje aksion ne zonen e Velipojes per nderprerjen e lidhjeve te paligjshme. Ja njoftimi i bashkise Shkoder Zona turistike e Rrjollit në Velipojë nuk kishte ujë të pijshëm, jo sepse nuk kishte uje për furnizim, jo se nuk kishte linjë ujësjellësi, por banorët e fshatit Baks, ku kalonte tubi furnizues i Rrjollit, kishin ndërhyrë duke bërë me …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin