Tuesday , 17 October 2017

AKTUALITET

QYTETARET: DOSHI DHE FRROKU U ARRESTUAN POLITIKISHT!

Arrestimi i deputeteve Tom Doshi dhe Mark Frroku nuk eshte pritur mire nga qytetaret shkodran. Per mikrofonin e tv rozafes ata shprehen se keto arrestime jane me backgraund politik, ndersa I referohen arrestimeve te diktatures. Me vendimin e prokurorise se krimeve te renda deputetet Tome Doshi dhe Mark Frroku u arrestuan pasditen e se enjtes ne akuzen per deshmi dhe …

Lexo me shume

SHEMBJE DHERASH NE RRUGEN E KOMBIT!

Te dyja kahet e rruges se kombit drejt kukesit u bllokuan plotesisht mbremjen e djeshme pershkak te rreshqitjeve masive te dheut ne afersi te komunes Kolsh. Ato nisen rreth ores 20 dhe kane vijuar gjate gjithe nates duke detyruar drejtuesit e policise rrugore te devijojne trafikun e levizjes se mjeteve. Tonelata dhe u shemben duke rene mbi asfalt, por fatmirsisht …

Lexo me shume

SEKUESTROHET DUHANI NE RUS

Forca te shumta te anti kontrabandes, kroun agjensi dogana dhe policia e shkodres kane ushtruar kontrolle te rrepta mbi tregtimin e duhanit te jashte ligjshem ne Rus. Shitesit e duhanit shprehen mjaft te revoltuar pasi ju kane sekuestruar sasi te medha te duhanit i cili eshte burim jetese per ta Tregtimi i duhanit ka qene vazhdimisht nje problem pasi nuk …

Lexo me shume

BANORET E FSHATIT BARDHAJ APEL PER NDERTIMIN E RRUGES

Jane me shume se 400 femije te cilet do dite e pershkojne kete rruge per te shkuar ne shkolle. Nje rruge e cila asnjehere nuk ka qene ne vemendje te komunes per tu asfaltuar, por qe fondi I saj sipas banoreve ka kaluar disa here. Jane banoret te cilet apelojne qe instancat perkatese te vejne dore ne kete ruge e …

Lexo me shume

QYTETARET: KRYMINISTRI NUK MBAJTI PREMTIMIN PER STADIUMIN

Premtim I pambajtur cilesohet premtimi I kryeministrit Rama, I cili nga Shkodra ka prmtuar disa muaj me par q shum shpjt do t nisin punimet per ndrtimin e stadiumit Loro Boriori Brenda parametrave me bashkohohere. Qytetart shkodran pohojn se mundsit jan shum t pakta q stadium tt jt I gatshm pr ndeshjen e kombtars son kundr Serbis. Kryeministri Rama ditn …

Lexo me shume

TAKIMI RAJONAL ME PERFAQESUES TE PUSHTETIT VENDORE

Shoqatat e qeverisjes vendore n bashkpunim, dhe me mbshtetjen e Kongresit t Autoriteteve Lokale dhe Rajonale t Kshillit t Europs zhvilluan takimin Tryeza e autoriteteve vendore pr nj ligj t ri mbi Organizimin dhe Funksionimin e Pushtetit Vendor, n kuadr t projektitFuqizimi i Strukturave t Pushtetit Vendor dhe Bashkpunimit t Prfaqsuesve t Zgjedhur Vendor n Shqipri. Kryetari I KESHILLIT QARKUT …

Lexo me shume

DEDVUKAJ: NE MUAJN PRILL NIS RIKONSTRUKSIONI I URES SE STOM-GOLEMIT

Ne muajn prill do te nise projekti per rikonstruksionin e ures se stom Golemit ose ndryshe e quajtur ura e mbikalimit trenit. Ky eshte reagimi I ardhur nga drejtori rajonal I akseve rrugore Nikolin Dedvukaj pas bublikimit ta lamit nje dite me pare ne tv rozafa. Ne kete menrye Dedvukaj ka konfirmuar se buxheti ka kaluar qe ne muajn dhjetor …

Lexo me shume

Prefekti Radovani firmos paketen fiskale!

Prefekti I qarkut Shkoder Paulin Radovani ka firmosur paketen fiskale te vitit 2015 pasi eshte miratuar nga keshilli bashkiak. Drejtori I te ardhurave prane bashkise Shkoder Blendi Gjylbegaj thote se bizneset dhe institucionet shteterore mund te paraqiten per te terhequr mandate pagesat Me perjashtim te takses se biznesit te vogel taksat e tjera kane mbetur te pandryshuara edhe kete vit. …

Lexo me shume

Qytetaret shkodran mbeshtesin protesten e 12 Marsit

Jo vetem qe eshte e ligjshme por edhe duhet perkrahur nga I gjithe populli Shkodran pasi vendi eshte zhytur ne varferi . Ne kete menyre shihet protesta e e se enjtes nga qytetaret Shkodrane te cilet thone se populli duhet te protestoje pasi asgje nga premtimet nuk eshte mbajtur   Ne radhe te pare duhet te hetohet pasuria e pushtetareve …

Lexo me shume

Tragjedia e 9 Janarit, te kaloje tek Krimet e Renda

Familjart e tragjedis s 9 janarit 2004 n Shkodr prmes nj deklarate pr mediat kan krkuar q shtja t kaloj tek Prokuroria e Krimeve t Rnda. Mhilli ka riprsritur akuzat se n tragjedin e 9 Janarit jan t prfshir edhe politikan t cilt kan qn t lidhur me trafikun ndrsa prsonat e arrestuar kan qn thjesht punonjsit e tyre. E …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin