Thursday , 22 February 2018

AKTUALITET

MURIQAN, RRADHE TE GJATE NE FUNDJAVE

Fundjava ka sjelle rradhe te gjata ne piken kufitare te Muriqanit. Aktualisht po punohet me 3 sportele por qytetaret shprehen mjaft te pa kenaqur jo vetem me sherbimin e dobet qe ofron pala shqiptare por edhe me dallimet qe behen. Gjoba te vendosura ne menyre jot e drejte ku qytetaret malazez thone se vihen me vule dhe pa vule keto …

Lexo me shume

SHOQERIA CIVILE PROTESTE PERPARA SHERBIMIT SOCIAL PER GJELUCIN

Disa te rinje pjese e shoqerise civile jane mbledhur sot perpara institucionit te sherbimit social per te dhene nje mesazh mjaft te qarte. Drejtesia nuk vihet duke hequr Anjeze Gjelucin, ne nuk duam nje sherbim social te tille qe vihet ne levizje vetem kur ndjehet e kercenuar, ne kerkojme nje sherbim social korrekt. Ne kete menyre I jane drejtuar te …

Lexo me shume

RRUGA E RANES SE HEDHUN, MAKTHI VIZITOREVE!

Nese keni planifikuar pushime ne bregdetin e adriatikut, plazhi i ranes se hedhun ne shengjin eshte nje prej zgjedhjeve me te mira. Pershkak se disponon rere te zeze qe do te thote e mbushur me jod e qe eshte kurative per trupin, pasterti te jashtezakonshme dhe gjelberim pergjate tije, kjo zone ka terheqje te madhe nga vendasit e te huajt. …

Lexo me shume

LEZHA VIJON TE JETE E “MBYLLUR” PER SHKAK TE URES!

Hyrja e qytetit te lezhes vijon te mbetet e bllokuara pershkak te nderhyrjes qe po kryhet ne uren mbi lumin drin, pjese e projektit per rikonsktruksionin e plote te sheshit te ketij qyteti. Punimet e per kete investim te madh te nisura ne tetor te vitit te shkuar duhej te perfundonin brenda 175 diteve, por ne fakt jane nderprere pa …

Lexo me shume

DEDVUKAJ: URA E BAHALLEKUT RIKONSTRUKSION SIPERFAQESOR

Ura e Bahallekut do te vijoje te kete te njejtin standart, I vetmi investim qe mund te behet eshte I perkohshem duke e mirembajtur ate. Deklarata ka ardhur nga vete drejtori I autoritetit te rrugeve Nikolin Dedvukaj I cili tha se kjo ure kerkon rikonstruksion thelbesor gje e cila do te pezullonte kalimin e automjeteve per te pakten 1 muaj. …

Lexo me shume

REPARTI I ZJARREFIKESVE NIS KONTROLLET NE VELIPOJE

Sipas nje urdheri te posaem te ministrit te brendshem Sajmir Tahiri duke nisur nga dita e premte reparti I zjarrefikesve do te zhvendose nje pjese te stafit ne zonen turistike te Velipojes per te patur kontrolle te imtesishme ne hotelerite nese jane apo jo te pajisur me mjetet e urgjences ne raste te renjes se zjarrit Ndersa per paisjen e …

Lexo me shume

PEDONALJA KOL IDROMENO PUSHTOHET NGA MBETURINAT

Pedonalja Kol IDROMENO ndonse sht nj ndr pikat m kryesor t qytetit q vizitohet nga turistt e huaj ajo mngjesin e s ejts sht zgjuar m mbeturina t hedhur nga bizneset. Edhe ps nj pikt mjaft e rndsishm pr qytetin mirmbajtja mungon eshte ktu si n shum lagje t qytett t Shkodres. Qytetart t pyetur mbi kt fakt shprehen se …

Lexo me shume

SHKARKOHET DREJTORIA E SHTEPISE SE FEMIJES ANJEZE GJELUCI

Pas skandalit te dhunes ne institucionin e shtepise femijeve parashkollor 3-6 vjec Shkoder, Ministri I mirqenjes sociale Blendi Klosi ka bere shkarkimin e drejtoreshes se ketij institucioni Anjeze Gjeluci. Klosi tha se ajo fare ndodhi eshte tejet e rende ndersa falenderoj mediat qe e publikuan Me tej Blendi Klosi beri te ditur edhe nje test 1 vjear qe do ti …

Lexo me shume

QYTETARET LEZHJANE KERKOJNE DREJTESI!

Vrasja ne rrethana ende te paqarta te 23 vjacarit kristian marku, ngjarje e ndodhur 3 dite me pare ne lezhe ka sjelle reagimin e qytetareve. Ata kane zhvilluar nje tubim paqesor duke kerkuar zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe arrestimin e autoreve te ketij krimi. Sipas tyre kristian marku nuk njihej si person problematik ndersa i kerkojne policise qe te veproje …

Lexo me shume

REKAJ: JAM I PAFAJSHM, NUK KISHA DIJENI PR DHUNN E USHTRUAR

Jam I pafajshm dhe nuk kisha dijeni pr dhunn e ushtruar nga kujdestarja Edvana Sula ndaj fmijve t jetimores 3-6 vje, kshtu sht shprehur Albert Rekaj pr mediat n lidhje me akuzat e bra edhe ndaj tij.Rekaj me tej pohon se ka qn I gatshm pr t bashkpunuar me policin. Rekaj i pyetur nse ka pasur raste dhune n at …

Lexo me shume