Breaking News

AKTUALITET

ZEFI: NUK KA INFRASTRUKTURE TE MJAFTUESHME PER SEANCAT GJYQESORE

Gjykata e rrethit Shkoder nuk disponon infrastrukturen e duhur per shqyrtimin e seancave gjyqesore. Duke nisur qe nga mungesa e sallave dhe deri tek gjyqtaret. Kryetari i gjykates Arben Zefi ne nje interviste per Tv Rozafa tha se kete periudhe eshte shtuar 1 gjyqtar duke e quar ne 14 numrin e tyre ndersa per shkak te mungeses se sallave nuk …

Lexo me shume

SHENGJIN, ANIJA E MBYTUR, NDOT BREGDETIN

Anija e mbytur nj dit m par n kalaten e portit t Shngjnit, ka derdhur nj sasi t konsiderueshme karburanti n det e pr pasoje duke ndotur ujin n zonen prreth portit. Ky fakt sht konstatuar nga verifikimet e kryera nga autoritete portuale, t cilt ndonse kan ndrhyr n koh pr mbylljen e karburantit ndotja sht evidente, pasi brenda anijes …

Lexo me shume

OSHEE, INVESTIME NE SHKODER ME VLERE 10 mln EURO

Investimet e OSHEE- s n 2 vitet e ardhshme n zonn e Shkodres do t kapin vlern e 10 milion eurove, kjo shifr sht br e ditur nga drejtori i OSHEE- s Ardian ela gjat nj inspektimi t br n disa prej kabinave q po rikonstruktohen n qytetin e Shkodres. ela ka br t ditur edhe investimet q po kryhen …

Lexo me shume

BLLOKOHET SERISH LEVIZJA PERGJATE SUPERSTRADES

Levizja pergjate superstrades Lezhe-La eshte bllokuar per disa ore ne nje njerin kah mbremjen e djeshme. Si pasoje u krijua nje varg i gjate automjetesh prej gati 5 kilometra. Shkak per kete situate jane bere disa punime qe po kryheshin ne afersi te kryqezimit te Rriles per vendosjen e sinjalistikes. Ndonese dihej kjo nderhyrje, levizja e mjeteve nuk u monitorua …

Lexo me shume

OSHEE, AKTIVITETE NE SHTEPINE E FEMIJES 0-6 VJE

Qeveria shqiptare ka vendosur qe gjate dites se sotme te shperndaje kabinetin qeveritar ne cdo qender rezidenciale apo shtepi per femije jetim. Shtepia e femijes 0-6 vjec ka qene nje nder fokuset e vizitave ku i pranishem ishte Drejtori i pergjigjshem i OSHEE-se Ardian ela e po ashtu edhe zevendes ministri i kultures Zef uni si dhe perfaqesues te bashkise …

Lexo me shume

ADEMI: BASHKIA DO TE OFROJE SHERBIMIN SOCIAL NE AZIL

Shtepia e te moshuarve ka qene ne focus te aktiviteteve gjate dites se sotme. Ministri i jashtem Ditmir Bushati e po ashtu Kryebashkiakia Voltana Ademi si dhe prefekti Paulin Radovani kane marre pjese ne aktivitetin e fundvitit. Drejtori i shtepise se moshuarve Edmond Emini tha se eshte e rendesishme per te mjoshuarit qe tu kushtohet vemendje. Ministri Ditmir Bushati perpara …

Lexo me shume

ELA: DO TE ULIM RASTET E ANKIMIMEVE PER MBIFATURIMET

Drejtori i OSHEE- se Ardian ela ka reaguar ne lidhje me akuzat e 60 familjev te dy pallateve ne lagjen Xhabije n Shkoder t cilat kan denoncuar se kan mbifaturim nga 70 kilovat per cdo mates. Drejtuesi i OSHEE- s Ardian ela ka theksuar se po kontrollen t gjitha faturimet dhe n rast se rezultoin e vertet ather do t …

Lexo me shume

F.ARREZ BANORET ANKOHEN PER FATURIM NGA OSHEE

Banort e Fushe Arrezit ankohen se faturat e energjise ju mberriten me mbifaturim ndryshe nga sa matesit e tyre lexojne. Per kete ata fajsojne Zyren e hedhjes se te dhenave ne Sisitem n zonen e tyre, aty ku punon vijon punen nje person qe ka mbushur moshen e pensionit prej dy vitesh.Lidhur me kete drejtuesit e OSHEE ne Puke bjn …

Lexo me shume

TE DENONCOHEN RASTET ABUZIVE TE STOMATOLOGEVE

Sherbimi stomatologjik qe parashikon kryesisht urgjencat, mjekimet e ndryshme dhe mbushjen e dhembeve per moshat 0 – 18 vjec dhe pensionistet eshte falas. Ne lezhe kete sherbim e ofrojne dentistet qe jane te vendosur ne polikliniken e qytetit. Ndonese eshte e qarte qe qytetaret nuk marrin asgje falas tek keta mjeke stomatolog, drejtori i shendetit publik ne lezhe arben ristani …

Lexo me shume

PROTESTE, 35 FAMILJE RREZIKOJNE TE DALIN NE RRUGE

Rreth 35 familje ne lagjen Skenderbeg kane dale ne proteste pasi rrezikojne te nxirren nga banesat e tyre. Banoret shprehen se do te rezistojne deri ne vetflijim pasi privatizimi I truallit eshte bere pa asnje baze ligjore.Ne keto banesa ata jane qe ne vitin 1992 te strehuar nga Bashkia Shkoder. Ndersa thone se personi qe ka fituar gjyqin ne Shkalle …

Lexo me shume