Wednesday , 25 July 2018

AKTUALITET

NGJARJA E PAPRECEDENTE E POLICISE ME OPERATORIN E TV ROZAFA DENOHET NGA GAZETARET

Ngjarjes se pa precedente ku policia e Shkodres kan shoqeruar operatorin pa asnje motiv operatorin e Tv Rozafae kane denoncuar masivisht mediat lokale dhe ato kombetare. Syri.net ne shkrimin e tij thote se Efektivt e patrulls s prgjithshme n Shkodr kan shoqruar n mnyre t kundraligjshme operatorin e televizionit Rozafa n Shkodr, Kristian Troshani ndrsa ky i fundit ishte n …

Lexo me shume

DHUNOHET PSIKOLOGJIKISHT OPERATORI I TV ROZAFES

Efektivt e patrulls s prgjithshme n Shkoder kan shoqruar n mnyre t kundraligjshme operatorin e Televizionit Rozafa Kristian Troshani ndrsa ky I fundit ishte n krye t dtyres. Ngjarja e paprecedent ka ndodhur mbrmjen e s hns pran qndrs s qytetit t Shkodres, kur 2 efektivt e patrulls s prgjithshme jan afruar pran automjetit t televizionit Rozafa dhe kan krkuar …

Lexo me shume

TARKA: AKTUALISHT ASNJE AKS I BLLOKUAR NE VERI

Momentalsisht asnje aks ne rajon verior nuk paraqet problem ne qarkullim. Kjo u be e ditur nga drejtori I autoritetit rrugor te veriut Spartak Tarka gjate nje interviste perTv Rozafa.I pyetur mbi udhezimet e Ministrit Edmond Haxhinasto mbi detyurimet qe kane kontraktoret dhe pergjegjesine qe mbajne nese nuk i pastrojne keto akse Tarka tha se jane rreth 30 kontrata ne …

Lexo me shume

LEZHE, NISIN NDERHYRJET ANTI- PERMBYTJE

Ne Lezhe jane rikthyer serish rreshjet e shiut, por ato nuk jane shoqeruar me problematika. Edhe pse situata eshte krejtesisht normale, ne zonat e permbytura 3 dite me pare, kryesisht ne zejmen dhe pllane, po nderhyhet me eskavatore per zhbllokimin e kolektoreve qe krijuan edhe keto permbytje. Bordi i Kullimit po bashkepunon me bashkine e Lezhes per te eleminuar perseritjen …

Lexo me shume

RINISIN RESHJET E SHIUT, QAFE- THORJA E BLLOKUAR

Ashtu si ishte paralajmruar, fundjava do t risillte srish reshje shiu n vend. ARRSH jep informacione n lidhje me gjendjen e rrugve n vend. Ne qarkun e Shkodrs ka problematika n disa akse rrugore, ku ka rrezik pr rreshqitje dherash dhe gursh. E nderkohe mungesa e mjeteve bn q Thethi t mbetet I bllokuar prej disa ditsh duke izoluar kt …

Lexo me shume

DRANGU: POLITIKA BEN KOMPROMIS PER MOS HAPJEN E DOSJEVE

Ish te perndjekurit ne Shkoder kete here kane aspiruar tonet ndaj politikes teksa hapjen e dosjeve e kane quajtur nje kompromis qe mazhoranca dhe opozita nuk duan qe te behet. Zenel Drangu ne emer te ish te perndjekurve tha se askujt prej politikaneve nuk u intereson hapja e dosjeve pasi kane rreth vetes njerez te inkriminuar. Nuk eshte hera e …

Lexo me shume

NGA 1470 HEKTARE TE PERMBYTUR AKTUALISHT VETEM 600 HEKTARE

1470 hektare toke bujqesore jane permbytur per shkak te reshjeve te rena. Drejtori I bujqesise Mustafe Kraja gjate nje interviste per tv rozafa thote se terheqja e ujit ka bere qe ky bilanc te reduktohet deri ne 600 hektare. Ndersa funksionimi 24 ore I hidrovoreve ka bere qe ne qarkun e Shkodres te shmangen permbytjet Kraja u ka bere thirrje …

Lexo me shume

DREJTESIA TE ZBARDHE NGJARJEN E 9 JANARIT 2004

12 vite me pare, 9 janari do te shenonte nje nder ngjarjet me tragjike qe tronditi mbare vendin ku 28 persona humben jeten , 8 prej te cileve ende nuk jane gjetur. Shoqata 9 janari 2004 nepermjet nje letre te hapur drejtuar Prokurorit te pergjithshem Adriatik Llalla,Ministrit te Drejtesise Ylli Manjani por edhe Presidentit te Republikes Bujar Nishani kerkon zbardhjne …

Lexo me shume

GJUETIA E PALIGJSHME, MONITOROHET LIQENI I SHKODRES

Administrata e zonave t mbrojtura ka nisur aksionet e planifikuara n goditjen e rasteve t gjuetis s paligjshme ne territorin e liqenit te Shkodres. Inspektorwt e kwtij institucioni kanw monitoruar t gjith vijn liqenore nga Shkodra, n Malsi t Madhe e deri n kufi me Malin e Zi. Fokus i grupeve t puns ka qn goditja e rasteve t gjuetis …

Lexo me shume

RIKTHEHET PAS 8 MUAJSH UJI NE GURIN E ZI

2500 Banore te njesise administrative Gur i zi te cilet prej 8 muajsh nuk kane patur uji te pijshem gjate dites se sotme jane furnizuar me uje. Kryetarja e Bashkise Shkoder Voltana Ademi tha se Bashkia do te jete ne cdo rast per te riparuar defekte ne menyre qe te kete sherbim cilesor ndaj qytetareve, ndonese ujsjellesi fshat ende nuk …

Lexo me shume