Thursday , 22 February 2018

AKTUALITET

INUK zbarkon tek stadiumi Loro Borii

Pas matjeve topografike pran stadiumit Loro Borici, kan zbarkuar inspektort e INUK- ut, t cilt kan nisur verifikimin e t gjitha objekteve prreth stadiumit. Kt t enjte inspektort e ardhur nga Tirana kan nisur verfikimin e t gjitha dokumentave t objekteve t cilt ndodhen pran loro Boricit. Pas ksaj faze pritet edhe vendimi pr objektet t cilat do t shemben …

Lexo me shume

Ndregjoni: 29 Nentori, nuk eshte dite feste per shqiptaret!

Shoqata e te perndjekurve politik ka organizuar aktivitet ne kuader te festes se Pavaresise. Presidenti I Unionit te ish te perndjekurve, Besim Ndergjoni thekson se 29 nentori nuk eshte dite feste per ish te perndjekurit dhe fton te gjithe qytetaret se me 29 nentor te jene ne Tirane per nje marshim paqesore. Ne fund jane shperndare dhe 4 certifikata mirenjeohje …

Lexo me shume

Dedvukaj: Aksi Vau Dejes- Koman, pa investim!

Tani pr tani nuk ka asnje plan konkret per te nderhyre ne aksin rrugor Vau Dejes- Koman, por eshte paraqitur projekti ne drejtorin e autoritetit rrugore Shqiptare per tu miratuar vitin e ardhshm. Ky fakt bht I ditur nga drejtori I autoriteti rrugor pr Veriun Nikolin Dedvukaj. Me tej Dedvukaj ka folur dhe per masat qe jane marr per rruget …

Lexo me shume

Drejtori Policise shoqeron Nenkryetarin e Bordit te Vllaznise – video eksluzive!

  http://youtu.be/9f2QA1hIfyk Nj incident i rnd ka ndodhur n ndeshjen e sotme Vllaznia- Flamurtari. Drejtori i Policis s Qarkut Shkodr Shaban Nexhi, ka urdhruar shoqrimin n polici t nnkryetarit t Bordit Mbikqyrs t klubit Vllaznia Edip Shiroka. Televizioni Rozafa ka pamjet ekskluzive t debatit t ktyre t dyve dhe urdhrit t dhn pr shoqrimin e Shiroks. Gjithka ka ndodhur rreth …

Lexo me shume

Reagon Policia: Nuk kthyem qytetaret per karta identiteti! Por TVR disponon pamjet!

Me ane te nje deklarate per shtyp, policia e Shtetit ka reaguar pas lajmit ne televizionin Rozafa ku efektivet e policise paraqiteshin duke kerkuar mjetet e identifikimit dhe kthenin personat qe nuk ishin te pajisur me to. Policia e Shtetit, sqaron opinionin publik se lajmet e publikuara n? disa media mbi ndalimin nga policia t? qytetar?ve pjes?marr?s n? tubimin e …

Lexo me shume

Lezhe, deme te konsiderueshme per biznesin!

Prmbytjet qe perfshine se fundmi rajonin e lezhes kan lene deme te medha edhe tek biznesi. Nje fidanishte ne fshatin lalm i ri eshte permbytur plotesisht duke shkaktuar humbje te medha. Ky ishte investimi i gjithe jetes do te deklaronte pronari i fidanishtes zef frroku, duke konfirmuar se nen uje ndodhen 24 mije fidane. Katastrofe natyrore e ndihmuar nga dora …

Lexo me shume

Panariti: Fonde shtese per evitimin e permbytjeve!

Ministri i zhvillimit rural Edmond Panariti, ndryshe nga do dikaster tjetr ka krkuar 50 milion dollar shtes n buxhetin q financat kan alokuar pr ministrin e tij. Panariti tha se situata e emergjencave dhe mungesa e investimeve n bordet e kullimit dhe hidrovore e detyron at q ti krkoj kto fonde, pasi ndryshe do t kemi situata t ngjashme si …

Lexo me shume

Meta dhe Kodheli ne Lezhe per 70- vjetorin e clirimit!

Kreu i Kuvendit Ilir Meta dhe Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheliishin ne lezhe per te kremtuar 70 vjetorin e clirimit te kesaj treve. Ata kane vendosur kurora me lule dhe kane bere homazhe ne varrezat e deshmoreve. Ne ceremonin e organizuar me kete rast ishin te pranishem edhe deputete, drejtues vendor e veterane te luftes antifashiste. Pas nderimit te deshmoreve, …

Lexo me shume

Banoret e Berdices bllokohen nga vershimi prroit.

Ndrsa kan qndruar pr 24 or t bllokuar sipasoje e prurjeve t prroit t Brdics s madhe, 150 familjet e ksaj lagjeje I bjn apel strukturave t shtetit q t ndrhyjne n kt zon pasi sa her q ka reshje shiu, kjo situat prsritet. E n t njjtn linj sht edhe kryekomunari I Brdics Besnik Brahimi I cili theksonj se …

Lexo me shume

Kryekomunaret: Shtabi emergjencave, mbledhje te vonuara!

N mbledhjen e shtabit t emergjencave t qarkut Shkoder, kryekomunart e ktij rrethi e kan cilsuar si t vonuar kt mbledhje ndrsa kan listuar edhe problematikat me t cilat po prballen. Ne te njejten linje kane qene kryekomunaret e Berdices, Rrethinave dhe Dajcit te Bregut te Bunes. Sipas tyre propozimet e tyre nuk jane marre parasysh nga ana e bordit, …

Lexo me shume