Monday , 26 October 2020

AKTUALITET

SHKODER, RESHJE DEBORE EDHE NE QYTET

Esht rikthyer n qarkun verior t Shkodrs nj moti paqndrueshm.Nuk sht hera e par q Shkodra prballet me t tilla situata n nj priudhe t till, kur kujtojm se edhe vitet e mparshme, jo vetem zonat malore, por edhe territori i qytetit ka qn i pushtuar pr dit t tra nga trashsia e dbors. Por kjo nuk ndodhte prej 5 …

Lexo me shume

SHKODER, TE BLLOKUARA QAFE-THORJA DHE MALI I SHOSHIT

Bashkia Shkoder ka bere nje pasqyrim te situates se 24 oreve te fundit ku Jan t bllokuara rrugt e kalimit nga Qafa e Thores por edhe Rruga e Malit t Shoshit.Trashsia e bors sht mbi 30 cm n t tre njsit malore dhe vende vende mbi 40 cm.Bashkia Shkodr ka n dispozicion mjetet e subjektit t kotraktuar pr mirembajtjen e …

Lexo me shume

VERIU, ASNJE AKS NACIONAL I BLLOKUAR

Asnje aks nacional nuk ndodhet i bllokuar, pervec atyre qe kane ne juridiksion Bashkite. Konfirmimi erdhi nga drejtori i autoritetit rrugor te veriut Shkelqim Sterkaj i cili tha se kompanite po qendrojne 24 ore ne gadishmeri. Sterkaj po ashtu beri me dije edhe akset ku kalohet me zinxhir, kryesisht ne zonen e Pukes. Autoriteti rrugor shprehet se ka ndermarre te …

Lexo me shume

MINISTRI I TRANSPORTEVE NE RRUGEN E KOMBIT: E KALUESHME

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturs Sokol Dervishaj ka ndjekur situatn e krijuar n aksin kombtar Milot- Morin (Rruga e Kombit), si pasoj e reshjeve t dbors dhe ngricave t ditve t fundit.Ministri Dervishaj tha se Rruga e Kombit sht e kalueshme dhe nuk paraqet asnj problem n qarkullimin e automjeteve. sht ndrhyr n do segment ku jan regjistruar probleme n …

Lexo me shume

SHKODER, TE GJITHA AKSET E KALUESHME ME ZINXHIRE

Segmenti rrugor Qafe-Thore, dhe segmentet rrugore qe lidhin Shalen e Shoshin jane te kalueshme me veshtiresi pasi trashesia e debores i kalon 15 centimeter. Kjo behet e ditur nga shefi i emergjencave civile ne prefekture Pellumb Dani.Duke qene se temperaturat do te vijojne te kene renje dhe reshjet do te vijojne dani i beri thirrje te gjitha strukturave te policise …

Lexo me shume

OSHEE: VJEDHJA E ENERGJISE, 33 PERSONA TE ARRESTUAR

Prej 10 ditesh, OSHEE ne bashkepunim me policine e shtetit, ka nisur aksionet per lidhjet e dyta te energjise. Nje gje e tille u be e ditur nga drejtori i OSHEE-se Shkoder, Xhevat Mollca, qe tha se ka pasur humbje te konsiderueshme nga vjedhja e energjise, nderkohe qe deri ne keto momente jane arrestuar 33 persona. Perkeqesimi i motit ka …

Lexo me shume

VIRUSI I GRIPIT, MBYLLEN SHKOLLAT DERI ME 7 JANAR

Ne kuader te masave per parandalimin e virusit te gripit, Ministria e Shendetesise ka vendosur qe erdhet, kopshtet dhe shkollat te qendrojne te mbyllura deri te Henen e ardhshme. Sipas njoftimit te kesaj ministrie, numri i qytetareve me grip te paraqitur ne qendrat shendetesore eshte ne rritje dhe per kete arsye erdhet, kopshtet dhe shkollat do te qendrojne te mbyllura …

Lexo me shume

NDERRIMI I VITEVE, ASNJE JETE E HUMBUR NE TE GJITHE VENDIN

Pr fat t mir, asnj shqiptar nuk ka humbur jetn gjatnatss ndrrimit t viteve, ndryshe nga ’ndodhte vitet e shkuara.Burime zyrtare ngapoliciakan br t ditur se n t gjith Shqiprin nuk ka pasur asnj humbje jete si pasoj e aksidenteve apo ngjarjeve kriminale.Gjatnatss ndrrimit t viteve, e deri n ort e para t mngjesit, pothuajse e gjith Policiae Shtetit, ka …

Lexo me shume

DITA E DYTE E VITIT TE RI, NJE DITE PUSHIMI PER QYTETARET!

Mesa duket edhe 2 Janari i ketij viti te ri vijon te jete nje dite feste per qytetaret shkodrane. Kjo pasi pjesa me e madhe e bizneseve apo dyqaneve ne qytetin e Shkodres jane te mbyllura, duke mos ushtruar aktivitetin e tyre as ne diten e dyte te ketij te viti. Pamjet e filmuara paraditen e kesaj te Hene e …

Lexo me shume

URGJENCA E SPITALIT TE SHKODRES NE DISPOZICION TE QYTETAREVE 24 ORE

Urgjenca e spitalit rajonal Shkoder do te jete ne dispozicion 24 ore. Kjo u be e ditur nga shefi I urgjences Astrit Lahi I cili tha se problemet tashme jane te njohura. Problemet me alkolin dhe diegiet nga fishekzjarret. Lahi thote se gjate ketyre diteve ka patur nje shtim fluksi ne urgjencen e spitalit Shkoder. Bluzat e bardha kane edhe …

Lexo me shume