Friday , 15 November 2019
Breaking News

AKTUALITET

KABINA NE OBORRIN E SHTEPISE MERR FLAKE

Familja e Sait Milanit ne fshatin Milan te Postrribes prej vitesh jeton mes rrezikut te nje kabine elektrike e cila ndodhet ne oborrin e shtepise se tij. Kjo kabine ka marre flake 5 here. E fundit ishte mbremjen e se dieles ku Saiti thote se rrezikoj jo vetem banesen e tij por edhe banesat perreth pasi shpethimi Ishte I fuqishem. …

Lexo me shume

LAN PERKUJTON 71 VJETORIN E LIRIMIT TE VENDIT

Me rastin e 103 vjetorit te shpalljes se pavarsise dhe 71 vjetorit te clirimit komiteti I organizates veteran te LAN dhe familjet e deshmoreve te atdheut organizuan mbledhjen jubilare. Ne fjalen e tyre veteranet vune theksin tek sakrifica e luftetareve dhe deshmoreve per te liruar vendin.Ne perfundim te takimit veteranet kane dhene edhe stimuj morale perfaqesuesve te politikes te cilet …

Lexo me shume

TATIM-TAKSAT I KUJTOJNE BASHKISE PREMTIMIN PER TE GJETUR TREG AMBULANTEVE

  Drejtoria e tatim-taksave edhe nje here i ka kujtuar Bashkise Shkoder se ka per detyre qe te gjeje nje treg te pershtatshem dhe me standarte te duhura per ambulantete e fruta perimeve ne zdrale. Ndersa per tregtaret e brendshem te zdrales Hysa tha se jane nder me te rregulltit ne te gjithe vendin persa i perket dokumentacioneve.Me heret mes …

Lexo me shume

OSHEE: PD, DEKLARATE DASHAKEQESE DHE DEZINFORMUESE

Sot eshte dite feste kombetare per te gjithe shqiptaret kudo ku ndodhen dhe me kete rast, kemi kenaqesine te urojme bashkeqytetaret e bashkekombasit tane Gezuar 103- Vjetorin e Pavaresise se Shqiperise. Nuk kishim planifikuar te dilnim ne konference per shtyp jo vetem per shkak te dites se Festes sone Kombetare, por edhe per shkak te volumit shume te madh te …

Lexo me shume

MARATONA E PAVARSISE SHKODER-ULQIN

Bashkia e Shkodrs dhe Komuna e Ulqinit per te katertin vit radhazi kane organizuar aktivitetin sportiv: Maratona e Pavarsis, edicioni i katrt. Deputeti shqiptar ne Malin e Zi vleresoi aktivitetein teksa tha se tradita e bukur mes Shkodres dhe Ulqinit do te vijoje duke u kthyer ne nje martone internacionale. E vecanta e ketij vit, ka qene numri i larte …

Lexo me shume

103- VJETORI I SHPALLJES SE PAVARESISE

Ka qn ora 09-00 e s shtunes kur kan nisur aktivitetet festive ne qytetin e Shkodres. Prpara bashkis s metropolit verior jan mbledhur drejtuesit e pushtetit lokal, prfaqsuesit e klerit si dhe dhjetra qytetar t Shkodres. M pas jan vendosur edhe kurora me lule pran memorialit t Luigj Gurakuqit. Prefekti i qarkut Shkoder Paulin Radovani ka vlerwsuar faktin se tw …

Lexo me shume

103- VJETORI I PAVARESISE, “GOOGLE” NDRYSHON LOGON!

Ashtu si bn pr data t rndsishme e ngjarje t mdha n bot, motori i krkimit Google, ka respektuar kt her 103-vjetorin e Pavarsis s Shqipris, duke ndryshuar logon e saj. N vend t logos s saj t prhershme, Google ka vendosur n faqen e par flamurin shqiptar, ndrsa nse klikon n t do t shfaqen lajme n lidhje me …

Lexo me shume

LEZHE, FESTIMET PER DITEN E FLAMURIT

Festimet ne Lezhe per diten e flamurit nisen tek Obelsiku i Beselidhjes me ngritjen e flamurit kombetare nga Kreu i Bashkise Fran Frrokaj. Ceremonise iu bashkuan Arqipeshkevi Otavio Vitale, Deputeti Socialist Eduart Ndocaj, perfaqsues te partise demokratike si dhe qytetare te shumte. Cdo njeri duhet te ktheje syte nga Shqiperia dhe sebashku te punojme per te ka deklaruar kreu i …

Lexo me shume

DEBORA, ASNJE PROBLEM NE RAJONIN E LEZHES

Rreshje debore, shkarje guresh dhe prezence shiu, por asnje problem per levizjen e mjeteve ne Rrugen e Kombit. Prane Tunelit te Kalimashit ka patur prezence te debores por nuk ka ndikuar ne qarkullim. Situata eshte krejtesisht normale, ndersa emergjencat civile jane ne gadishmeri per te mbajtur nen monitorim te plote kete segment rrugor si dhe per te qene ne gadishmeri …

Lexo me shume

REFUZIMI I PUNES, PERJASHTIM NGA NDIHMA

Nuk do te kete me dhurata nepermjet dhenies se vertetimit te papunesise dhe perfitimeve qe vine prej saje per pune kerkuesit e papune qe do te refuzojne vendet e punes. Per minsitrin e punes dhe ceshtjeve sociale Blendi Klosi nuk do te sponsorizohet dembelizmi dhe papergjegjshmeria e asnje individi qe troket ne dyert e zyrave te punes. Ai i eshte …

Lexo me shume