Friday , 15 November 2019

AKTUALITET

SHKARKOHET DREJTORIA E SHTEPISE SE FEMIJES ANJEZE GJELUCI

Pas skandalit te dhunes ne institucionin e shtepise femijeve parashkollor 3-6 vjec Shkoder, Ministri I mirqenjes sociale Blendi Klosi ka bere shkarkimin e drejtoreshes se ketij institucioni Anjeze Gjeluci. Klosi tha se ajo fare ndodhi eshte tejet e rende ndersa falenderoj mediat qe e publikuan Me tej Blendi Klosi beri te ditur edhe nje test 1 vjear qe do ti …

Lexo me shume

QYTETARET LEZHJANE KERKOJNE DREJTESI!

Vrasja ne rrethana ende te paqarta te 23 vjacarit kristian marku, ngjarje e ndodhur 3 dite me pare ne lezhe ka sjelle reagimin e qytetareve. Ata kane zhvilluar nje tubim paqesor duke kerkuar zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe arrestimin e autoreve te ketij krimi. Sipas tyre kristian marku nuk njihej si person problematik ndersa i kerkojne policise qe te veproje …

Lexo me shume

REKAJ: JAM I PAFAJSHM, NUK KISHA DIJENI PR DHUNN E USHTRUAR

Jam I pafajshm dhe nuk kisha dijeni pr dhunn e ushtruar nga kujdestarja Edvana Sula ndaj fmijve t jetimores 3-6 vje, kshtu sht shprehur Albert Rekaj pr mediat n lidhje me akuzat e bra edhe ndaj tij.Rekaj me tej pohon se ka qn I gatshm pr t bashkpunuar me policin. Rekaj i pyetur nse ka pasur raste dhune n at …

Lexo me shume

REAGON MINISTRI KLOSI PAS VIDEOS SKANDALOZE

Pas publikimit t videos skandaloze t shtwpise s Fmijve n Shkodr, ka reaguar Ministria e Mirqenies Sociale dhe Rinis Blendi Klosi. N njoftimin zyrtar thuhet se pas publikimit t videos ku tregohej se si nj punonjse e Shtpis s Fmijs Shkodr ushtronte dhun pikrisht ndaj fmijve pr t cilt kjo punonjse paguhet pr tu kujdesur, Shrbimi Social Shtetror mori vendimin …

Lexo me shume

ETLEVA BISHA MBLEDHJE URGJENTE NE SHKODER

Dhuna e ushtruar ndaj femijeve jetim ka sjelle ne Shkoder drejtoreshen e pergjithshme te sherbimit social Etleva Bisha. Ajo ka zhvilluar nje mbledhje te gjate me stafin e shtepise se femijeve parashkollor 3-6 vjec. Ne prononcimin per media Bisha tha se me perpara nuk ka patur raportime mbi fenomenin e ushtrimit te dhunes, ndersa tha se po behen verifikime per …

Lexo me shume

3 KUJDESTARET SHOQEROHEN NE POLICI, KALLEZIMI NGA DREJTORJA GJELUCI

Pas video- skandalit ku kujdestaret e shtpis s fmijve 3-6 vjec dhunohen nga 3 kujdestart ka ardhur reagimi I drejtuess s ktij institucioni, Angjeza Gjeluci e cila ka deklaruar se ndihet e shokuar me kt ngjarje. Gjeluci ka theksuar se nuk sht hera e par q ky institucion merr masa ndaj kujdestarve t dhunshm, ndrsa ka uruar q t tilla …

Lexo me shume

PUSHUESIT NGA KOSOVA BESNIKE TE VELIPOJES

Velipoja ndonese ne pikun e sezonit turistik duket se ka nje frekuentim normal I cili pritet te marre kulmin e pushuesve ne muajn gusht. Megjithate pushuesit nga Kosova jane frekusntues te rregullt te ketij plazhi. Ata shprehen te kenaqur me kushtet, cmimet dhe pastertine qe Velipoja ofron kete sezon Ndersa verejtja me e madhe qe kane eshte mungesa e internetit …

Lexo me shume

URA E BAHALLEKUT MBETET E PARIKONSTRUKTUAR!

Teksa fondet jane marre disa here dhe startimi I rikonstruksionit eshte bere publik ura e bahallekut vijon te jete ne gjendje te renduar. Edhe ne kete sezon turistik hyrja ne qytetin e Shkodres nuk eshte aspak e kendshme. Nderhyrjet per rikonstruksion duket se vetem sa e kane shemtuar me shume kete ure. Ashtu sikurse rendomte ndodh edhe pas nderjyrjeve ura …

Lexo me shume

BREGDETI I TALES, DESTINACION I KESAJ VERE

Bregdeti i tales ne Lezhe eshte nje nga destinacionet e reja turistike te ketij sezoni veror. Hapsira e palimituar publike, pastertia, sherbimet dhe qetesia jane disa nga arsyet perse pushuesit po i drejtohen ketij plazhi. Per pushuesit, talja eshte nje zgjedhje ideale per familjen e tyre pasi edhe cmimet jane mese te perballueshme. Kreu ne detyre i komunes shenkoll fran …

Lexo me shume

VELIPOJE, 30 BIZNESEVE U NDERPRITET ENERGJIA ELEKTRIKE

Rreth 30 biznese ne zonen e Velipojes keto dite kane mbetur pa energji elektrike pasi rezultojne debitore. Aksioni ka ardhur ne 3 dite me radhe dhe do te vijoje pergjate gjithe ketij muaj. Drejtori I OSHEE per zonen Shkoder Gasper Volaj tha se aksioni i muajt maji ka deshtuar pasi pronaret nuk kane qene afer bizneseve te tyre ndaj ky …

Lexo me shume