Monday , 20 January 2020
Breaking News

AKTUALITET

UJKA: NSE NUK BHEN KANALIZIMET NUK KA SEZON TURISTIK

Nj mbledhje emergjente pr t marr masat q Shkodra plazhi i Velipojs dhe t gjitha zonat turistike t qarkut Shkodr t ken nj sezon turistik pa probleme. Mbedhja u organizua nga Prefekti Paulin Radovani. Ndrsa n fokus ishte plazhi i Velipojs ku kryekomunari Ujka shprehu problemin m madhor i cili e rrezikon sezonin, kanalizimet. Gadishmeria per bashkpunim ka ardhur nga …

Lexo me shume

MINISTRI I ESHTJEVE VENDORE LEKSION ME STUDENTET

N kuadr t zbatimit t reforms administrativo-territoriale, Ministri i Shtetit pr shtjet Vendore, Bledar ui, ka mbajtur nj leksion t hapur me studentt q po ndjekin studimet Master n Universitetin e Shkodrs, degn e Ekonomikut dhe Juridikut. Partia demokratike ndonese nuk e votoj ate dhe tha se do te bojkotoje zgjedhjet nuk e beri nje gje te tille kjo le …

Lexo me shume

S BASHKU KUNDR TRAFIKIMIT T QNIEVE NJERZORE”

Parandalimi i qnieve njerzore ka qen n fokus t nj takimi qe u zhvillua sot. Pjes e konferencs ka qen Ambasadori Britanik n vendin ton Nikolas Kannon, zvends ministrja e mbrojtjes Elona Gjebrea, zvends ministrja e arsimit Nora Malaj, drejtori i policis s qarkut Shkodr Lorenc Panganika, psikolog dhe student. Zvends ministrja e mbrojtjes tha se ka patur rritje t …

Lexo me shume

SHKODR, DMTIMI I INVESTIMEVE PUBLIKE

Vazot e vendosura me lule n pedonale me rastin e fests s luleve me 5 Maj nga ana e Bashkis Shkodr tashm jan hequr pothuajse t gjitha nga persona t pandrgjegjshm. Vet qytetart dnojn kto veprime pasi dmtojn imazhin e qytetit. Ato shprehen se qyteti i Shkodrs ka nevoj pr m shum vmendje dhe kujdes dhe jo pr t dmtuar …

Lexo me shume

LEZHA DHE KALLMETI MODELE TE INOVACIONIT

Qeverisja elektronike nepermjet zyrave me nje ndalese qe tashme aplikohen ne bashkine e lezhes dhe komunen e kallmetit e ka zhvendosur diten e qyteteve intelegjente pikerisht ne keto dy njesi vendore. Java e inovacionit ka sjelle ne lezhe ministrat Cuci e Harito, ambasadorin zvicerian ne shqiperi si dhe perfaqsues te programit dldp qe mbeshtesin ngritjen e zyrave me nje ndalese. …

Lexo me shume

FAMILJA DHE RINIA PRBALL SFIDAVE T MODERNITETIT

Komunitetet fetare n Shkodr kan organizuar takimin ndrfetar me tem Familja dhe rinia prball sfidave t modernitetit , ku pjesmarrs ishin meshtar dhe imam t njohur t qytetit. Prfaqsuesit e besimeve fetare n metropolin verior iu drejtuan t gjith besimtarve pr m shum besim sepse po jetojm n nj periudh shum t vshtir ku familja sht gjithmon n rrezik nga …

Lexo me shume

UN RICIKLOJ AKTIVITET TEK OSO KUKA

N kuadr t lnds se biznesit n shkolln e mesme Oso Kuka sht zhvilluar aktiviteti Un Ricikloj ku si synim kishte sensibilizimin e nxnsve mbi mbetjet pasi vendi yn po pushtohet nga ato. Msuesja e lnds s biznesit n kt shkoll Rajmonda Draini pohon se pjesmarrja e nxnsve ishte e lart dhe aktiviteti ka prfshir dhe vitet e para dhe …

Lexo me shume

SHKOLLA KOL MARGJINI HAP DYERT PER NXNSIT E KLASAVE T NNTA

Jemi shum pran provimeve t klasave t nnta dhe ato duhet t bjn zgjedhjen nse do t ndjekin arsimin e mesm t prgjithshm apo at profesional. Sot gjimnazi Kol Margjini ka hapur dyert pr t gjith nxnsit e klasave t nnta pr t vizituar kt shkoll. Drejtorja e ksaj shkolle Zhuljeta Fresku pohon se interesimi i nxnsve ishte i lart. …

Lexo me shume

STADIUMI LORO BORII, NUK DO PRISHEN BANESAT!

Asnj objekt banimi nuk do t prishet nga ndrtimi i stadiumit Loro Borii ky fakt sht br i ditur gjat takimit t zv/ ministrit t zhvillimit urban Alfred Dalipi me kryetarin e Bashkis s Shkodres Lorenc Luka ku edhe sht prezantuar projekti i stadiumit Loro Borii. Prve se nuk do prishen banesat zv.ministri Dalipi ka siguruar se shum shpejt do …

Lexo me shume

TASK- FORCA E OSHEE- s AKSION N VELIPOJ

Task- forca e OSHEE- s ka mbrritur n bregdetin e Velipojs pr ndrprerjen e energjis elektrike t gjith bizneseve debitorve. Aksioni i OSHEE- s sht ndjekur edhe nga administratori i ktij institucioni Adrian ela i cili i ka br thirrje t gjith debitorve q t paguajn energjin elektrike ndrsa ka theksuar se ky plan nis pr shkak se n muajt …

Lexo me shume