Tuesday , 29 September 2020
Breaking News

AKTUALITET

REGJISTRIMI DIXHITAL AUDIO N GJYKATA

N ambjentet e Gjykats s Rrethit Gjyqsor Shkodr sht organizuar nj fushat ndrgjegjsimi dhe avokatimi pr regjistrimin dixhital audio n gjykata. T pranishm gjat prezantimit t ktij projekti ishin student t fakultetit t juridikut. Kryetari i Gjykats s Rrethit Gjyqsor Shkodr Arben Zefi ka prezantuar kt projekt i cili tashm do t regjistroj audio t gjith seancn. Pas prezantimit t …

Lexo me shume

DITA NDRKOMBTARE E MJEDISIT

N ditn ndrkombtare t mjedisit forumi shqiptar Liqeni i Shkodrs ka organizuar nj takim pr t diskutuar mbi mbrojtjen dhe zhvillimin e qndrueshme t zonave t mbrojtura me tem Nesr sht von. Presidenti i ktij forumi Mahir Hoti i bn thirrje kandidateve pr Bashkin Shkodr q t hartojn nj plan pr mbrojtjen e liqenit. M tej Hoti ka renditur disa …

Lexo me shume

VOLTANA ADEMI U DEDIKON DISA OR FMIJVE

Si nn, si grua dhe si politikane ju uroj fmijve sa m shum lumturi dhe le t jet Shkodra qyteti i ndrrave t tyre. N kt mnyre e ka nisur kandidatja e Partis Demokratike pr Bashkin Shkodr Voltana Ademi fjalimin ku mori pjes n nj aktivitet q bashkia Shkodr organizoi pr 1 qershor n ditn e fmijve. Lojra, vizatime, kuic …

Lexo me shume

VOTA E T RINJVE DHE RNDSIA E SAJ

Instituti i Studimeve Politike, n kuadr t projektit Pse Voton, t financuar nga Ambasada Amerikane, ka zhvilluar takime me t rinj e student n disa rrethe t vendit, e kt t hn ka zhvilluar me t rinjt e metropolit verior me qllim sensibilizimin e pjesmarrjes n zgjedhje. Krasniqi komenton dhe vendosjen e objekteve politike n qytet dhe i cilson si …

Lexo me shume

K.BASHKIAK DISKUTON PER VLLAZNINE

Mbledhja e radhes e keshillit Bashkiak Shkoder konkretisht e parafundit deri ne zgjedhjen e keshillit te rid he riformimit te tij ka nisur me debate. Diskutimet kane qene te menjehershme ne momentin qe nen kryetari I Bashkise Shkoder Ahmet Omi njoftoj se Luka I ka deleguar kopetencat per Klubin Vllaznia deri ne fund te ketij viti, Ndersa keshilltaret kane reaguar …

Lexo me shume

ZHVILLIMI I TURIZMIT N LIQENIN E SHKODRS

Itenerari ndrkufitar pr fuqizimin e sistemimit turistik dhe zhvillimin e turizmit n liqenin e Shkodrs ka qen projekti i prezantuar nga Biznes Albania me qllim sigurimin e nj oferte t vazhdueshme turistike kulturore nprmjet krijimit t nj klime pozitive ekonomike si dhe fuqizimin e kapaciteteve n dy rajonet Shqipri dhe Malin e Zi. Zv/ministrja e zhvillimit ekonomik dhe turizmit pohon …

Lexo me shume

SHFAQEN SRISH PESHKAQENT N ADRIATIK

  Peshkaqent sa vin dhe bhen m prezent n rrjetat e peshkatarve. Nj i till me gjatsi 3 metr dhe pesh rreth 100 kilogram sht kapur nga peshkatart e Patokut n Kurbin. Pr shkak t madhsis s tij, ky peshkaqen konsiderohet i veant nga peshkatart q sigurisht prballen rrall me gjallesa t tilla. Sipas tyre kto peshkaqen nuk i prkasin …

Lexo me shume

CUNGU: DO T KET URA LIDHSE NDRMJET HOLANDS DHE SHKODRS

Gjat vizits n metropolin verior ambasadoria e mbretris s Hollands ka takuar dhe kryetarin e Kshillit t Qarkut Maxhid Cungun. N fjaln e saj ambasadoria pohoi se ndihet e lumtur q Shkodra vizitohet nga nj numr i madh turistsh hollandez sepse vetm n kt mnyr mund t lidhim ura bashkpunimi. Kryetari i Kshillit t Qarkut Maxhid Cungu pohon se bashkpunimet …

Lexo me shume

BANORT E VUKLIT FESTOJN ZOJN E VUKLIT

Banort e Vuklit n komunn e Klmendit kan celebruar meshn e shenjt t “Zojs s Vuklit”. Mes qindra besimtarve i pranishm ka qen edhe kandidati i PD-s Anton Kokaj ku mori pjes n meshn e shenjt. Fillimisht n kishn e Vuklit sht mbajtur mesha e shenjt. Klima festive dhe bashkimi i banorve t zons t cilt kt fest e lusin …

Lexo me shume

DOBRAI I RI N MSHIR T FATIT

Lagjia Dobra i Ri ndonse sht shum pran metropolit verior ajo sht ln n mshir t fatit. Q n hyrje t ksaj lagjeje t ofrohet nj panoram aspak e kndshme e mbushur me mbeturina, rrug e amortizuar por dhe nj kanal i cili sht burim infeksionesh. Banort pohojn se po gnjehen prej disa vitesh por asnj investim nuk sht br. …

Lexo me shume