Wednesday , 30 September 2020

AKTUALITET

Halluni: Jam ne krye te PS- se Shkoder ashtu edhe drejtor i OSHEE- se

Ju them miqve dhe armiqeve se jo vetem qe nuk jam I shkarkuar por do te vijoj te jem ne krye te partise socialiste por gjithashtu edhe te Oshee-se. Ne kete menyre ka reaguar Drejtori I Oshee Shkoder njeheresh kryetar I ps Andi Halluni, duke hedhur poshte ne kete menyre zerat per doreheqjen e tij. I pyetur per perjashtimin e …

Lexo me shume

Aksi Shkoder-Hani i Hotit ne mbikqyrje te Bankes Boterore

Pritet qe te kete jo vetem nje standart bashkohor por edhe sinjalistike horizontale dhe vertikale. Behet fjale per aksin Shkoder-Hani I Hotit e cila kete vit kalon ne pergjegjesi te drejtorise se pergjithshme dhe ne mbikqyrje te Bankes boterore Dedvukaj sqaroj edhe akset te cilat nuk jane future ne buxhetin e vitit 2015 pasi kalojne ne mbikqyrje te Bankes Boterore …

Lexo me shume

Terthorja: Moratoriumi i gjuetise ka dhene efekte pozitive

Moratoriumi I ndalimit te gjuetise ne te gjithe vendin ka ndikuar pozitivisht per liqenin e Shkodres. Ky fakt behet I ditur nga drejtori I inspektoriatit te mjedisit, ujrave dhe pyjeve Edmond Terthorja. I pyetur per bashkpunimin qe ka me pushtetin vendor Terthorja u pergjigj se duhetme shume bashkepunim. Ndalimi I gjuetise ne liqenin e shkodres esshte bere me qellim pasurimin …

Lexo me shume

Protesta per Permbytjet, bllokojne rrugen Shkoder- Lezhe!

Kane tentuar qe te bllokojne aksin nacional Shkoder-Tirane. Banoret e dajit kane protestuar duke kerkuar demshperblimi n e permbytjeve te vitit 2011.Banort po ashtu jan shprehur se n zgjedhjet e 21 qershorit nuk do t votojn as pr PD dhe as pr PS, do t bojkotojn zgjedhjet. Sipas tyre qeveria e majt e ka marr tashm nj paralajmrim nga deputeti …

Lexo me shume

Bluzat e bardha te vendosur ne kerkesat e tyre

Te vendosur qe kerkesat e tyre te mos shkojne ne vesh te shurdher. Megjithese eshte protesta e tyre e 4 askush nuk ka marre parasysh kerkesat e bluzave te bardha. Mjeket e spitalit rajonal Shkoder thone se do te vijojne te protestojne edhe ne ditet vijuese. Kunder testimit por edhe kunder kushteve qe ekszistojne ne spitalin rajonal Shkoder. Kunder mungeses …

Lexo me shume

Shkoder,Mjeket serish ne proteste

Kauza vijon e bashke me te edhe protesta e bluzave te mardha. Edhe pas pezullimit per testimin e mjekeve bluzat e bardha e Shkoder kane dale ne proteste.Protesta e mjekeve ne Shkoder do te vijoje per tre dite me radhe. Ndersa ne fokus te kerkesave te tyre jane, testimi I paligjshem, kushtet e punes, medikamentet te cilat mungojne si dhe …

Lexo me shume

Ambasadori Amerikan Donald Lu vizite ne Shkoder

Takimi me kryebashkiakun Lorenc Luka n qytetin e Shkodres ka shnuar nisjen e vizits se radhes t ambasadorit t SHBA Donald Lu jasht Tirane. Gjat vizits m Lukn ambasadori amerikan shprehu bindjen n vazhdimin e bashkpunimit n mes ambasads Amerikane dh qytetit t Shkodres. E ndrkoh Luka e falnderoi ambasadori amerikan n emer t shqiptarve pr shkakun se ka mesuar …

Lexo me shume

Mbledhja ne prefekture per OSHEE- ne, debate ne prefekture!

Mes debateve dhe toneve te ashpra eshte zhvilluar mbledhja ne prefekture me kryekomunaret e Shkodres. Qellimi I mbledhjes ka qene per te gjetur nje zgjidhje te pershtatshme mbi situaten e krijuar ne kujdesin ndaj klientit si dhe per faljet e debive te banoreve te nenshkodres si kompensim I permbytjeve te vitit 2010 Ndersa drejtori i pergjithshem i OSHEE- se Gledis …

Lexo me shume

Miratohet buxheti 2015- es, te majtet bojkotojne!

Si asnjehere tjeter mbledhjae Keshillit bashkiak me e rendesishmja e vitit ka nisur me bojkot te keshilltareve te majte. Menjehere pas nisjes se mbledhjes ka qene keshilltari I djathte Xhemal bushati I cili I ka dhene nje tjeter version largimit te keshilltareve te majte Ndersa kryebashkikau Luka gjate fjales se tij kerkoj bashkepunimin e te gjithe keshilltareve per miratimin e …

Lexo me shume

Selia e PD- se, akuza mes pronareve dhe qiradhenesit

Ndryshimi I selis s partise demokratike sht kthyer ne nj tem debati ne ms pronarve t objektit dhe qiradhnsit, Sipas pronarve t objektit shkak I ksaj situate sht br shkelja e kontrtats nga qiradhnsi. E ndrkoh Kurti thekson se shpreson q kjo situat t rregullohet sa m par. Nga ana tjetr sipas Kurtit n prag t zgjedhjeve lokale nj forc …

Lexo me shume