Wednesday , 17 January 2018

AKTUALITET

VOTIMI NË MBARË VENDIN SHTYHET DERI NË ORËN 20:00, PJESËMARRJA E ULËT

Në orën 18:45 KQZ ka vendosur të shtyjë me 1 orë procesin e votimit, i cili është shtyrë deri në orën 20:00. Prej orës 07:00 të mëngjesit shqiptarët janë thirrur të votojnë për të zgjedhur sot parlamentin e ri dhe qeverinë e re. Pjesëmarrja duket e ulët por ende KQZ nuk ka shifra në rang kombëtar të pjesëmarrjes për shkak …

Lexo me shume

DEMIRAJ THIRRJE SUBJEKTEVE POLITIKE TË MBËSHTESIN POLICINË E SHTETIT

Ministri i Punëve të Brendshme Dritan Demiraj, nisur nga incidenti i ndodhur në qarkun Lezhë dhe tensionimi i situatës në Shkodër, Berat dhe Lushnje si pasojë e aktivizimit të grupeve me tendenca kriminale u bën thirrje subjekteve politike në këtë garë elektorale të mbështesin Policinë e Shtetit në zbatimin e ligjit për të garantuar procesin e votimit dhe të numërimit. …

Lexo me shume

SHQIPËRIA VOTON, PJESËMARRJA DERI NË ORËN 16:00, 35.78%

Krahasimi i shifrave të pjesëmarrjes me vitin 2013 VITI 2013 Berat – 37,22 % Dibër – 47,04 % Durrës – 35,68 % Elbasan – 36,50 % Fier – 45,53 % Gjiroksatër – 46, 88 % Korçë – 45. 07 % Kukës – 43, 38 % Tiranë – 41,78 % Vlorë – 36,51 % Pjesëmarrja deri në orën 16:00, 35.78% Berat …

Lexo me shume

DOSHI: BUSHATI PO MË KËRCËNON VËZHGUESIT, TË NDIQET PENALISHT

Kandidati i PSD-së në Qarkun e Shkodrës, Tom Doshi, i bën thirrje Prokurorisë të nisë hetimet ndaj ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati. Sipas Doshit, ministri i Jashtëm është futur në një qendër votimi tek shkolla “Edit Durham” në lagjen Mark Lula duke kërcënuar vëzhguesin e PSD-së Gjergj Sokoli. “Ditmir Bushati ka dalë në të gjitha qendrat e votimit dhe kërcënon …

Lexo me shume

NISHANI: BËJENI DEMOKRACINË FUNKSIONALE, ZOTI JU NDRIÇOFTË MENDJEN!

Kreu i Shtetit, Bujar Nishani, u bëri një thirrje sot qytetarëve shqiptarë të bëjnë demokracinë funksionale, duke ushtruar të drejtën e tyre kushtetuese për të votuar. Marrë shkas nga kjo ditë e shenjtë e Fiter Bajramit, Nishani uroi që Zoti të ndriçojë mendjet e gjithësecilit për një vendim në funksion të një të ardhme më të mirë për vendin. Nishani: “Dua …

Lexo me shume

VIJON PROÇESI I VOTIMIT NË QARKUN SHKODËR

Proçesi zgjedhor në Malësi të Madhe po monitorohet dhe nga forca të shumta të policisë. Deri më tani ende nuk janë konstatuar probleme që të ketë nevojë për ndërhyrje të këtyre të fundit. Proçesi vijon normalisht, edhe në Vukatanë çdo gjë në rregull me fletët e votimit dhe vulat. Komisioneri i Partisë Demokratike shprehet se votimi ka nisur 10 minuta …

Lexo me shume

SHQIPËRIA VOTON PËR KUVENDIN E RI,DREJT KUTIVE 3.5 MLN SHQIPTARË

Shqipëria vendos! 3 milionë e gjysmë shqiptarë me të drejtë vote do t’u drejtohen sot kutive të votimit për të zgjedhur legjislaturën e 9-të të parlamentit pluralist. Kësaj here shqiptarëve ju duhet të zgjedhin një nga 18 partitë e regjistruara në fletën e votimit, ku çdo parti garon më vete dhe jashtë koalicioneve. Në këto zgjedhje, për shkak të dinamikës …

Lexo me shume

FESTA E FITER BAJRAMIT, URIMI I MYFTISE SE SHKODRES!

Me rastin e festes se Fiter Bajramit, myftiu i Shkodres, Imam Muhamed Sytari, ka dhene mesazhin e tij nga xhamia e Parruces per te gjithe besimtaret musliman. Imam Sytari u lut per pranimin e lutjeve dhe diteve te agjerimit gjate muajit te Ramazanit per te gjithe besimtaret. Myftinia Shkodër, 24 qershor 207 Urimi i Myftiut të Shkodrës me rastin e …

Lexo me shume

PEZULLOHET DREJTORI I ALUZINIT SHKODER

Drejtoria e aluzinit ka qene nje prej me te sulmuarave si nga e djathta ashtu edhe nga e majta, ndonese eshte drejtuar prej tyre. Drejtori i Drejtorisë së ALUIZNI-t Shkodër, Tonin Marku pezullohet përkohësisht nga detyra pasi ka marrë pjesë në fushatë  zgjedhore gjatë orarit të punës. Pezullimi i përkohshëm është firmosur nga drejtori i ri i ALUIZNI-t Ibrahim Morina. …

Lexo me shume

MINISTRI DEMIRAJ TAKIM ME KRYEBASHKIAKEN

3 dite perpara procesit zgjedhor Ministri i Brendshem Dritan Demiraj ka zhvilluar disa takime ne qytetin e Shkodres. Rreth 30 minuta ka zgjatur takimi me Kryebashkiaken e Shkodres Voltana Ademi. Ne fokus te ketij takimi te mbyllur mesohet se kane qene zgjedhjet e pergjithshme parlamentare te se dieles, ku eshte diskutuar mbi rolin e pushtetit vendor, qendrat e percaktuara per …

Lexo me shume