Tuesday , 21 November 2017

BOTA

DONALD TRUMP PRESIDENT I SHBA

I mposhti t gjith, fillimisht republikant tradicional n garn brenda partis s tyre, e m pas edhe demokratt n zgjedhjet presidenciale. Ky sht Donald Trump, Presidenti i 45-t i Shteteve t Bashkuara t Ameriks.Manjati njujorkez i pasurive t paluajtshme ka befasuar me rezultatin e arritur duke siguruar 288 vota elektorale. Vet Hillary Clinton ka telefonuar presidentin e zgjedhur t SHBA …

Lexo me shume

HYN LIGJI N FUQI, STUDENTT MUND T SHKOJN N SHKOLL ME ARM

Nj ligj i ri hyri n fuqi n shtetin amerikan t Teksasit q i lejon studentt t mbajn arm n ambientet universitare, por pa i ekspozuar publikisht. Studentt mbi 21-vje q kan leje arme t fshehur mund ti mbajn ato edhe n klas, sipas ligjit t ri. Teksasi bhet kshtu shteti i tet amerikan q lejon studentt t mbajn arm …

Lexo me shume

TERRORIZMI GJUNJEZON BRUKSELIN

Terrorizmi ka gjunjezuar Brukselin. Te pakten 36 persona kane vdekur dhe dhjetera te tjere jane plagosur si rezultat i 4 sulmeve terroriste qe kane perfshire Brukselin. Brukseli u trondit fillimisht nga dy shprthime n aeroportin ndrkombtar, ku humbn jetn t paktn14persona dhe u plagosn 30 vet. Pas ksaj, shprthime t tjera ndodhn n metron e Brukselit n lagjen Maelbeek, ku …

Lexo me shume

TERROR N PARIS. FRANCA NE ZI PAS SULMEVE

Parisi sht mbrthyer nga terrori nga shtat sulme n zemr t qytetit, ku kan mbetur mbi 128 persona t vdekur. Ka pasur t shtna me arm brenda nj restoranti, dy shprthimi pran stadiumit Stade de France kur po luhej ndeshja miqsore Franc-Gjermani dhe t shtna n nj sall koncerti, ku terroristt mbajtn peng shum persona pr disa minuta deri n …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin