KRONIKE

SHKODËR, 2 MJETE DALIN NGA RRUGA PLAGOSEN 3 PERSONA

Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar këtë të hënë rreth orës 11:00 në rrugën Shkodër-Velipojë në vendin e quajtur Ura Gjolulit. Një automjet me targë AA820LO dhe një tjetër me targë SK1788AI kanë dalë nga rruga ku për pasojë kanë mbetur të plagosur 3 persona. Të plagosurit u dërguan për në Spitalin Rajonal Shkodër dhe ndodhen jashtë rreziku për …

Lexo me shume

NDËRPRITET PROÇESI I VOTIMIT NË TRUSH, SHKAK NJË KONFLIKT

Policia e Shkodrës ka marrë një njoftim se në afërsi të 3 qendrave votimi në fshatin Trush ishte ndërprerë procesi i votimit, si shkak i një konflikti. U njoftua Prokurori i gatshëm dhe u kryen verifikimet ku rezultoi se kishte ndodhur një konflikt verbal mes disa personave jashtë qendrës së votimit, e më pas ata ishin larguar. Policia vijon verifikimet …

Lexo me shume

TË SHTËNA ME ARMË PRANË NJË QV NË SHËNGJIN, PLAGOSET NJË PERSON

Të shtënat me armë zjarri janë regjistruar pranë një Qendre Votimi në Shëngjin. Forca të shumta policie kanë mbërritur në vendin e ngjarjes, ndërsa grupi hetimor i ngritur nga policia po punon për identifikimin e autorit. Pas të shtënave, persona të paidentifikuar kanë dhunuar fizikisht një militant të LSI-së. I lënduar ka mbetur Florian Dushku i cili është sulmuar nga …

Lexo me shume

SHKODER, ARRESTOHET DOGANIERI I LSI- se PER BLERJE VOTASH

Policia ka vënë në pranga një 26-vjeçar me detyrë doganier në Vermosh, pasi iu gjet në makinë një listë votuesish dhe një sasi e konsiderueshme parash.  Sipas policisë, Izmir Bushaj do shpërndante paratë me qëllim blerjen e votave një ditë përpara zgjedhjeve parlamentare. Në prangat e policisë ra edhe kushëriri i tij, Xhyher Bushaj i cili po e shoqëronte në ato …

Lexo me shume

SHPERNDANIN PAKO ME USHQIME, POLICIA NDJEK PENALISHT KRYETARIN E PARTISE

Një tjetër rast blerje vote është evidentuar në Shkodër. Një parti politike në këmbim të votave për ditën e dielë, 25 qershor, kishte vendosur të shpërndante ushqime për një lagje në qytetin e madh të veriut. Burime nga policia thanë se ditën e Premte rreth orës 15:30 është marrë informacion se në Lagjen “Liria” Shkodër, tek një zyre elektorale, po behej …

Lexo me shume

JA AUTOMJETI I OSHEE- se QE PO SHPERNDANTE PARA NE PERIFERITE E SHKODRES…

5 persona jane ndaluar nga policia pasi janë denoncuar nga qytetare  duke dhënë para në këmbim të votës. Sipas njoftimit të policisë, ekonomisti i KESh në Shkodër dhe 4 persona të tjerë janë kapur duke shpërndar para. Njoftimi i Policisë: “Sot Policia mori një informacion se persona të paidentifikuar ishin duke shpërndarë vlera monetare në vëndin e quajtur Lagjia ‘Guerrile’ Shkodër. …

Lexo me shume

FUSHE- ARREZ, POLICIA KONTROLLE PER PERSONAT QE OFRONIN LEKE NE KEMBIM TE VOTES

Nisur nga informacionet që dispononte Komisariati i Policisë Pukë për automjete qe qarkullonin me xhama të errësuar dhe ofronin lekë në këmbim të votës në territorin e Njësisë Administrative Fushë Arrëz, policia lokale ka ushtruar kontrolle per te parandaluar kete fenomen. Sot në orën 17:10 Patrulla e Përgjithshme në hyrje të qytetit Fushë Arrëz ka ndaluar një automjet tip ‘Ford’ …

Lexo me shume

DHUNOHET KRYETARJA E LSI-SË NË PUKË: NA ZUNË PRITË NJERËZIT E PS-se!

Kryetarja e LSI-së së Pukës, Saimira Laçi dhe kryetarja e LRI-së, Romina Kuçi janë dhunuar nga disa persona ditën e sotme. Kandidatja për deputete, Saimira Laçi është shprehur se është dhunuar nga persona të rëndësishëm të PS-së. Ngjarja mësohet se ka ndodhur në zonën e Fushë Arrëzit. Perona të ende panjohur i kanë zënë pritë makinës ku udhëtonin dy gratë …

Lexo me shume

ZJARRI SHKRUMBON GOMONEN ME KANABIS NE “RAN TE HEDHUN”

Ne datë 17.06.2017, shërbimet e Drejtorisë Rajonale për Kufirin dhe Migracionin Lezhë, kanë konstatuar një mjet lundrues që lëvizte në afërsi të bregut të detit. Me pas shërbimet e Policisë Kufitare përgjatë vijës bregdetare, në vendin e quajtur ‘Rana e Hedhun’ fshati Rrjoll, Velipojë kanë konstatuar mjetin lundrues teksa digjej. Mjeti rezultoi një gomone rreth 6 metra e gjate. Shërbimet …

Lexo me shume

KERKOJ VOTA KUNDREJT 10.000 LEKESH SHPALLET NE KERKIM

Policia e Shtetit shpallë në kërkim një shtetas I cili ka synuar të blej votat kundrejt pagesës prej 10.000 lekë. Sipas burimeve pranë policisë mësohet se bëhet fjalë për shtetasin Pjetër Prendi 42 vjec banues në Shkodrës ndaj të cilit kanë nisur porcedimi penal nga nga Seksioni Kundër Krimit Ekonomiko-Financiarë në Drejtorinë Vendore të Policisë Shkodër, si dhe janë referuar …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin