KRONIKE

SHKODER / FINALIZOHET OPERACIONI POLICOR “KIR”

Policia e Shkodrës ka finalizuar me sukses operacionin policor të koduar “Kir”, ku u sekuestruan lëndë narkotike, armë, radio marrëse-dhënëse dhe 1 shtetas ra në pranga. Kështu nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme “Shqiponja” në Drejtorinë Vendore të Policisë Shkodër finalizuan operacionin policor, ku është kapur dhe arrestuar në flagrancë shtetasi K.Gj., 45 …

Lexo me shume

AVOKATI I TE AKUZUAREVE PER FAJDE: ARRESTIMET NJE SHOW

Nuk ka asnje fakt qe implikon 12 te arrestuarit te cilet akuzohen per dhenie leke me fajde. Shprehet keshtu avokati mbrojtes Anton Kosteri i cili shton se e gjitha behet per show dhe se te gjitha arrestimet e kryera deri tani si ndaj punonjesve te Hipotekes, Pedagogeve dhe Mjekeve prokuroria nuk ka arritur te provoje fajesine. Edhe ne rastin konkret …

Lexo me shume

PROTESTA E OPOZITES NE TIRANE, 33 PERSONA NE NDJEKJE PENALE

Policia e Tiranës ka dhënë shifrat zyrtare të personave të proceduar pas protestës së djeshme në Tiranës. Sipas policisë janë 33 të proceduar per aktet e dhunës në protestën para parlamentit, mes tyre dhe sekretari i përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi. “Policia e Tiranës nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë ka arrestuar 14 shtetas, për veprime të dhunshme …

Lexo me shume

PERPLASEN DY AUTOMJETE, PLAGOSEN DY PERSONA

Dy të rinj kanë mbetur të plagosur pas përplasjes së dy automjeteve në autostraden Milot-Mamurras. Aksidenti ndodhi mëngjesin së premtes pranë fshatit Gjorm të Kurbinit. Sipas policisë, një mjet që drejtohej nga një 30-vjeçar është përplasur me një mjet tjetër që drejtohej nga një 48-vjeçar.Për pasojë mbetën të lënduar shtetsja S.LL 19-vjeçe nga Mirdita dhe 23 vjeçari E.S nga Lezha. …

Lexo me shume

AKSIDENT ME VDEKJE NE SHKODER- KOPLIK, 1 I VDEKUR, 1 I PLAGOSUR

1 i vdekur dhe 1 i plagosur eshte bilanci i aksidentit te ndodhur kete te premte ne aksin Shkoder-Hani i Hotit ne afersi te qytetit te Koplikut. Si shkak perplasjes se dy mjeteve ka mbetur i vdekur ne vend 26 vjecari N.Sokolja ndersa i plagosur ka mbetur 59 vjecari L. Malota, i cili ndodhet jashte rrezikut per jeten nen kujdesin …

Lexo me shume

AKSIDENT NE SHKODER – KOPLIK, DEMTOHET KEMBESORI

Nje kembesor u aksidentua mbremjen e se merkures ne aksin rrugor Shkoder – Koplik, ne fshatin Gril te Malsesise se Madhe. Nga sa mesohet kembesori qene duke shkuar ne banesen e tij dhe ne momentin qe ka tentuar te kaloje nga njeri krah i rruges ne tjetrin eshte perplasur nga nje mjet tip trajler me targa te Malit te Zi …

Lexo me shume

AKSIDENT NE AKSIN LEZHE – MILOT

Një këmbësore e moshuar është aksidentuar nga një automjet. Ngjarja ka ndodhur në autostradën Lezhë- Milot në vendin e quajtur Kryqezini i Spitenit. “Shtetasi Z.M. 72 vjeç, duke drejtuar mjetin e tij tip Opel, ka aksidentuar shtetasen këmbësore L.N 70 vjeçe, e cila është dërguar në spitalin e Lezhës dhe ndodhet nën kujdesin mjekësor”, sqaron policia.Drejtuesi i mjetit është shoqëruar …

Lexo me shume

FINALIZOHET OPERACIONI POLICOR “MARANAJ” NE SHKODER

Sot, në kuadrin e operacionit policor “MARANAJ” të ndërmarrë nga Drejtoria e Policisë Vendore Shkoder nen drejtimin e Prokurorise se Rrethit Gjyqësor pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, dhe mbeshtetjen e Drejtorise për Krimet Ekonomike e Financiare, Drejtorise se Forcës së Posaçme Operacionale në Departamentin e Policisë Kriminale, Drejtorise se Forcës Lëvizëse Operacionale në Departamentin e Sigursisë Publike, pas …

Lexo me shume

AKSIDENT I RENDE NE AKSIN SHKODER – KOPLIK

Nje aksident me pasoja tragjike eshte regjistruar mesditen e kesaj te merkure ne Shkoder. Ne aksin rrugor Shkoder – Koplik, ne vendin e quajtur “5 Heronjte” lagje Dobraç, vjeherr e nuse jane perplasur nga nje automjet, me drejtues shtetasin S.Dricaj banues ne Boriç i Vogel te Malesise se Madhe. Per pasoje ka mbetur e vdekur 58-vjeçarja Hasije Bajrakurtaj, ndersa e …

Lexo me shume

VRASJA E SUELA SULES, BURG TE PERJETSHEM PER FATJON KARMESHTEN

Gjykata per Krime te Renda denon me burgim te perjetshem, Fatjon Karmeshtnen, per vrasjen e Suela Sules, ne prill te 2016-es. Krimi u be me urdher te bashkeshortit te Sueles, Sadetin Sula, i cili gjithashtu eshte denuar me burgim te perjetshem ne nje vendim te qershorit 2018. 35-vjeçari Fatjon Karmeshtna, baba i kater femijeve, me 18 prill 2016 ka mbytur …

Lexo me shume