Saturday , 18 January 2020
Breaking News

KRONIKE

TJETER KRIM. VRITET 34-VJEÇARI NE KURBIN

Mirditë /Informacion paraprakNë fshatin Zall Xhuxhë në Fan – Mirditë, në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri shtetasi E.Z. 34 vjeç, banues në Kurbin.Grupi hetimor në vendngjarje vazhdon hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.Nga forcat policore të Komisariatit të Policisë Mirditë në mbështetje edhe nga forcat policore të Drejtorisë, po bëhet krehja e zones …

Lexo me shume

RRITET NUMRI I VJEDHJEVE NE LEZHE

Krimi i vjedhjeS ka njohur rritje gjatë viteve të fundit në Lezhë dhe autor të kësaj vepre penale janë kryesisht të rinj të papunë. Shqetësimi është ngritur nga Drejtuesi i Prokurorisë në Lezhë Milan Laska gjatë një takimi llogaridhenie për parandalimin e krimit. Sipas tij pushteti vendor duhet të krijoje mundësi punësimi për të parandaluar krimin, pasi mungesa e të …

Lexo me shume

QELLON ME ARME, ARRESTOHET 21-VJEÇARI DHE BABAI I TIJ

Një 21-vjeçar me iniciale D.N është arrestuar nga policia e Lezhës, pasi kryente manovra të rrezikshme me mjetin e tij duke qëlluar në ajër me armë zjarri. Sipas policise bashkë me të riun u arrestua edhe babai i tij, 52-vjeçari F.N. Ndërsa u proceduan në gjendje të lirë shtetasit E.N. 37 vjeç dhe B.B. vjeç 26 , banues në Pllanë …

Lexo me shume

178 PËRSONA TË PROÇEDUAR NË GJËNDJE TË LIRË

Edhe Policia e Lezhës tregon masat e ndërmarra gjatë muajit Shtator. Kështu, janë proçeduar penalisht në total 216 shtetas për vepra të ndryshme penale, nga këta 29 arrestuar, 178 proçeduar në gjëndje të lirë, 4 ndaluar dhe 5 në kërkim. Janë zhvilluar 2 operacione “Qarku” për kapjen e personave në kërkim dhe mbajtje të sendeve të kundërligjshme’ si dhe operacioni …

Lexo me shume

MASAT E NDËRMARRA NGA POLICIA SHKODËR NË SHTATOR

Drejtoria Vendore e Policisë Shkodër ka publikuar masat e ndërmarra gjatë muajit Shtator 2019. Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër gjatë muajit Shtator, kanë qenë të angazhuara në parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Gjatë muajit Shtator 2019 në të gjithë qarkun janë proceduar penalisht 151 shtetas, nga këta: 27 janë të arrestuar, 14 janë ndaluar, 95 ndiqen në …

Lexo me shume

SEKUESTROHEN 6066 m2 NE BARBULLOJE TE LEZHES

Një hetim i nisur në fillim të shkurtit 2019 për veprat penale të “Falsifikimit të dokumentave” dhe “Shpërdorimit të detyrës”, është finalizuar e sekuestrimin e një sipërfaqe toke prej 6066 m2 që ndodhet në fshatin Barbullujë të Lezhës. Sipërfaqja e tokës së sekuestruar me vendim të gjykatës së Lezhës, është e regjistruar në emër të Gjok Linit. Sipas prokurorisë së …

Lexo me shume

ARRESTOHET NJË 34-VJEÇAR NË MURIQAN

Policia e Shkodrës ka ndaluar në pikën kufitare të Muriqanit një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar, me qëllim ekstradimi. Nga shërbimet e P.K.K Muriqan në bashkëpunim me D. V. P. Shkodër dhe Interpol Tirana u bë ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim ndërkombëtar G. N. , 34 vjeç, banues në Rubik , Rrëshen.Shërbimet e Policisë Kufitare gjatë përpunimit …

Lexo me shume

MJETI PERFUNDON NE KANAL, DY TE PLAGOSUR

Katër të rinj që po udhëtonin më një mjet “Tip Benz” janë aksidentuar pranë kryqëzimit të Patokut Kurbin. Aksidenti ndodhi rreth orës 13:00 të së hënës, ndërsa mjeti që udhetonin të rinjte ka dalë nga rruga dhe përfunduar në një kanal me uje.Për pasojë kanë marrë lëndime dy nga përsonat që ishin në mjet të cilët janë dërguar në për …

Lexo me shume

HUMBËN NË THETH 2 TURISTË BELG, POLICIA I GJEN NË….

Dy turistë belg kanë humbur në zonën turistike të Thethit. Alarmi u ngrit nga bujtina ku ata po qëndronin në Theth, nga ku kishin dalë për të eksploruar zonën.Pavarësisht tentativa të banorëve dhe kërkimeve të tyre, ata nuk janë gjetur në bjeshkët e Thethit dhe zonat përreth. Elisabeth Bries dhe Gaspard Henry ishin nisur drejt Valbonës në këmbë. Ata kishin …

Lexo me shume

MASAT E POLICISË RRUGORE GJATË FUNDJAVËS

Gjatë fundjavës, në të gjithë vendin, Policia Rrugore ka arrestuar 22 drejtues mjetesh dhe motomjetesh, 94 leje drejtimi të pezulluara dhe 4671 masa administrative të vendosura. Gjithashtu janë raportuar 208 denoncime nga qytetarët për shkelje të ndryshme të Kodit Rrugor. Në kuadër të masave për parandalimin e aksidenteve rrugore, si dhe në zbatim të detyrave të përcaktuara në Planin e …

Lexo me shume