KRONIKE

PUKE, ARRESTOHET PAS KONTROLLIT TE AUTOMJETIT. I SEKUESTROHET KANABIS

Policia ka arrestuar në flagrancë për lëndë narkotike 35 vjeçarin Aleks Ndreka, banues në fshatin Qafë Mali, Fushë Arrëz. Uniformat blu i kanë sekuestruar Sekuestrohet 1 kg e 260 gram lëndë narkotike Cannabis Sativa. Operacioni i arrestimit është bërë nga strukturat e Seksionit Kundër narkotikëve në D. V. P. Shkodër në bashkëpunim me efektivët e Komisariatit të Policisë Pukë në bazë …

Lexo me shume

ZJARR NE NJE BANESE NE ISHULL- LEZHE

Një banese është përfshire nga flaket e zjarrit në fshatin Ishull-Lezhë. Ngjarja ndodhi rreth ores 12:00 të së premtes, ndërsa nga zjarri fatmiresisht nuk pati përsona të lënduar, por vetem dëme materiale. Sipas të dhënave flaket janë shfaqur në njëren nga dhomat e shtëpisë në pronësi të shtetasit Gjek Leka dhe menjehërë familjaret kanë dalë jashtë dhë kanë njoftuar zjarrfikesit. …

Lexo me shume

POLICIA DETAJE MBI GRABITJEN NE ZONEN E DUKAGJINIT

Policia e Shkodrës ka dhënë detaje të reja në lidhje me grabitjen e ndodhur një ditë më parë në Kir të Dukagjinit. Dje një grup personash me maska terrorizuan 7 persona. Ndërkaq mbeten ende të paidentifikuar autorët. Njoftimi: Në datë 23.11.2017, rreth orës 14:15, Policia u njoftua se në rrugën e Dukagjinit, në fshatin Kir, 3 persona të armatosur dhe me …

Lexo me shume

GRABITET NJE SUPERMARKET NE LEZHE

Një supermarket është grabitur në rrugen e “Shtrausit” në Lezhë. Ngjarja ndodhi rreth ores 19:00 të mbrëmjes të së merkures, ndërsa autori ka qenë një i armatosur dhe i mbuluar me një shall. Sipas burimeve grabitesi ka qenë duke lëvizur në këmbë në trotuar, kur ka hyre brenda supermaketit dhe nën kërcënimin e armes i ka kërkuar shitesit që ti …

Lexo me shume

BURG PER 7 TE ARRESTUARIT “BALERINA”

Gjykata e Shkallës së parë shkodër lë në burg 7 persona të arrestuar të cilët akuzohen për ushtrim dhe shfrytëzim prostitucioni. Në një gjyq që ka zgjatur rreth 5 orë i cili u drejtua nga Gjykatësja Izabela Radovani, ka vlerësuar të ligjëshëm arrestin dhe ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg. Kështu ndaj 5 shtetaseve të cilat akuzohen për …

Lexo me shume

ZJARR NE LAGJEN DERGUT, DIGJET SHTEPIA

Një shtëpi private në afërsi të shkollës së mesme “Oso Kuka” në lagjën Dergut të Shkodres është , shkrumbuar nga zjarri. Për fat të mirë në momentine rënies së zjarrit në shtëpi nuk ndodhej askush. Sipas drejtuesve të Shërbimit Zjarrfikës të Shkodrës mësohet se zjarri dyshohet te këtë rënë nga pakujdesia por edhe nga amortizimi I rrjetit elektrik të shtëpisë. …

Lexo me shume

ÇERTIFIKATE PER SHERBIME TE DALLUARA PER DREJTORIN E POLICISE SE SHKODRES, GJOVALIN LOKA

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit i akordon “Certifikatën për Shërbime të Dalluara” Drejtorit të Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër Drejtues i Parë Gjovalin LOKA. Me këtë rast në ambjentet e Drejtorisë Vendore të Polciisë Shkodër është zhvilluar një ceremoni, ku Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Drejtues Madhor Haki Çako, i ka dorëzuar “Certifikatën për Shërbime të Dalluara”, …

Lexo me shume

AKUZA PROKURORISE: NA HUMBEN QELLIMISHT KALLEZIMIN

Ndoc dhe Simon Molla, banorë të Bushatit kanë lëshuar akuza në drejtim të prokurorisë së rrethit gjyqësor Shkoder dhe ish drejtuesit të saj Granit Shahut. Shkak është bërë një kallëzim penal ndaj kryebashkiakut të Vaut Dejsit nga këto përsona që sipas vëllezërve Molla ka humbur qellimisht në mjediset e prokurorisë së rrethit gjyqësor Shkodres. Ndërsa apelojnë që ngjarja të zbardhet, …

Lexo me shume

AKSIDENTET, 1 E VDEKUR DHE 1 E PLAGOSUR NE KURBIN

Një e vdekur dhe një e plagosur është bilanci i dy aksidenteve rrugore të ndodhura 24 oret e fundit në segmentin Mamurras-Milot, pjese e superstradës Lezhë – Tiranë. Aksidenti i parë ndodhi mbrëmjen e së hënës pranë mbikalimit të Patokut. Një grua ende e paidentifikuar u godit nga nje furgon me targa AA 567 LO që drejtohej nga shtetasi me …

Lexo me shume

SHKRUMBOHET APARTAMENTI NË LEZHË, ASFIKSOHET NJË GRUA

Një apartament është përfshire nga flaket e zjarrit pasditen e së dieles në lagjen “Skëndërbeg” të qytetit të Lezhës, ndërsa nga tymi u asfiksua dhe një 20-vjeçare.Flaket e zjarrit janë zhfaqur në mënyre të menjehershem në banesen e shtetasit Bajftjar Zyberi, ndërkohe që në momentin e zjarrit fatmiresisht asnjë nga pjesataret e familjes nuk kanë qenë brenda shtëpisë. Zjarri është …

Lexo me shume