KRONIKE

LEZHE, DIGJET NE MESNATE AUTOMJETI I KRYETARIT TE BASHKISE FRAN FRROKAJ

Digjet në mesnatë makina që përdorte kryetari i bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj. Rreth orës 00:30 të mesnatës në lagjen “Besëlidhja” janë djegur dy makina, të cilat ndodheshin të parkuara pranë njëra tjetrës në parkingun e një pallati, njëra nga makinat përdorej nga Frrokaj. Sipas informacionve paraprake bëhet me dije se janë djeguar: automjeti tip “Mercedes Fuoristradë ML” me targë …

Lexo me shume

VRASJA E 33- VJECARIT, AUTORI NE GJENDJE TE DEHUR

Krimi brenda familjes vijon të mbetët një shqetësim në qarkun e Shkodres, në harkun kohor të pesë muajve në qarkun e Shkodres brenda vitit 2017- te  janë shënuar dy viktima, ndërsa autorët janë prangosur nga efektivët e policisë. Rasti më i fundit u regjistrua pasditen e së shtunës pranë qendres së qytetit të Shkodres, pas teatrit “Migjeni”, ndërsa 33- vjecari …

Lexo me shume

JEPET MASA E ARRESTIT PER 5 INSPEKTORET E AKU DHE 3 PUNONJESIT E FABRIKES “BRILAND”

Ka nisur seanca maratone gjyqesore e 5 punonjesve te autoritetit kombetar te ushqimit shkoder dhe te tre punonjesve te fabrikes se prodhimit te pijeve “ briland”. Seanca gjyqesore ka filluar ne oren 10 te paradrekes se kesaj te diele ne gjykaten e shkalles se pare shkoder. Ndersa gjykatesja e ceshtjes ermira dedja nuk ka lejuar futjen e mediave ne ndjekje …

Lexo me shume

KRIM BRENDA FAMILJES, XHAXHAI VRET NIPIN

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e se Shtunes pranë qendres së qytetit të Shkodrës, në lagjen “Vojo Kushi”, shumë pranë teatrit “Migjeni”. Krimi në familje ka goditur sërish, ku xhaxhai ka vrarë nipin e tij me armë të ftohtë thikë. Pas një konflikti të castit Bujar Kuçi, 62 vjeç ka qëlluar dy herë me thikë nipin e tij …

Lexo me shume

QELLOHET ME ARME BANESA E SHEFIT TE QARKULLIMIT TE MIRDITES

Qëllohet me armë zjarri tip kallashnikov banesa e shefit të qarkullimit të Mirditës Gjovalin Toma 53-vjeç në lagjen “Sakë’ në aksin rrugor Shëngjin-Lezhë. Raportohet se në orët e para të mëngjesit  rreth orës 1 të mëngjesit persona të paidentifikuar kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të banesës së shefit të qarkullimit të Mirditës. Fatmirësisht nga të shtënat me armë nuk raportohet …

Lexo me shume

GRABITEN DY BANESA, POLICIA ARRESTON AUTORET

Policia e Shkodrës ka zbardhur dy vjedhjet e ndodhura perpara 10- ditesh ne metropolin verior. Për këto dy ngjarje blutë kanë ndaluar dy persona si autorë të dyshuar. Në prangat e policisë kanë rënë Besmir Gjonaj 24 vjeç, banues në fshatin Bardhaj dhe Kristjan Arra 25 vjeç, banues në lagjen “Partizani”, Shkodër. Ndalimi i këtyre dy personave u bë pasi dyshohen …

Lexo me shume

PASTROHEN KANALET KULLUESE, DALIN FISHEKET NE FUSHE

Një sasi e konsiderueshme fishekësh janë gjetur nga banoret e zones ne fshatin e Malit te Hebajve në njësinë administrative të Bërdicës. Municionet dolën në dritë pas aksionit që Bashkia e Shkodrës kishte nisur për pastrimin e kanaleve kulluese. Mesohet se jane mbi 100 fisheke automatiku mod 56 te gjetura ne anë të kanalit pasi eskavatori i ka nxjerr me …

Lexo me shume

PIJE ALKOOLIKE FALSE, 8 TE NDALUAR NGA POLICIA

Tetë persona janë ndaluar dhe një tjetër është shpallur në kërkim pasi falsifikonin pije alkoolike dhe energjike në një fabrikë në Shkodër. Pesë nga të ndaluarit janë inspektorë të AKU-së të cilët akuzohen se kanë lejuar prodhimin e pijeve në mënyrë të kundraligjshme. Policia bën të ditur se aksioni është kryer një ditë më parë nga Seksioni Kundër Krimit Ekonomiko-Financiar, në Drejtorinë …

Lexo me shume

“AKU” BLLOKON FIRMEN E PIJEVE NE SHKODER

Firma e prodhimit te pijeve ne Shkoder “Brilanti”, eshte mbyllur paraditen e kesaj te merkure. Autoriteti i kontrollit ushqimor, hetimi tatimor dhe krimi ekonomik kane mbyllur magazinat e firmes se prodhimit te pijeve nderkohe qe po punohet per gjetjen e produketeve se ku jane shitur ne menyre qe te hiqen nga tregu per te mos demtuar konsumatoret. Drejtori i AKU …

Lexo me shume

ZJARRI SHKRUMBON NJE BANESE, DEMTOHEN EDHE DY TJERA

Një zjarr i fuqishëm ka shkrumbur një banesë në fshatin Hot i Ri të Shkodrës. Ka qënë ora 08.30 e mëngjesit të së mërkurës kur flakët u shfaqen në njërën prej dhomave të shtëpisë, ndërsa familjarët që kanë qenë brenda banesës kanë shpëtuar mrekullisht. Demet materiale janë të konsiderueshme dhe flakët dëmtuan tërësisht çatinë, duke shkaktuar deme edhe në dy …

Lexo me shume