KRONIKE

POLICIA E SHKODRES ARRESTON 25-VJEÇARIN, JA PER ÇFARE AKUZOHET

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 25-vjeçar i cili ishte shpallur në kërkim për plagosje të rëndë me dashje. Bëhet fjalë për Elsid Ramja 25 vjeç, banues në lagjen “Partizani” Shkodër. “Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër me vendim Nr.10484, datë 11.12.2015, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Plagosje e …

Lexo me shume

ZJARRI SHKRUMBON BANESEN DY KATESHE NE TOROVICE

Një banesë dy katëshe në fshatin Torovicë të Lezhës është shkrumbuar plotësisht nga flaket e zjarrit.Ngjarja ndodhi rreth orës 04:00 të mëngjesit dhe fatmirësisht nga flakët nuk pati persona të lënduar. Sipas të dhënave në memontin e ngjarjes pjestaret e familjes së Lulzim Dreajt, ka qenë në gjum dhe sapo kanë konstatuar zjarrin kanë dalë nga shtëpia dhe kanë njoftuar …

Lexo me shume

VRET SHOKUN ME THIKE, NGJARJA NE HOT TE RI TE SHKODRES

Një 27 vjecar ka mbetur i vdekur si shkak i plagëve të marra me thikë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Hot i Ri në Shkodër në orët e para të mëngjesit të së hënës. Kolë Fermosi 27 vjec është plagosur fillimisht me thikë nga 28 vjecari Kristian Shkambi, policia ka arritur të arrestoi autorin e kësaj ngjarje ndërsa …

Lexo me shume

KULTIVIMI I LENDEVE NARKOTIKE NE QARKUN SHKODER

Qëllimi jonë është të heqim Qarkun e Shkodrës nga harta e kultivimit të lëndëve narkotike. Të gjithë jemi dëshmitarë të pasojave që ka sjellë përdorimi i lëndëve narkotike, prandaj puna jonë më e madhe do të jetë në goditjen e organizatorëve dhe financuesve të këtij fenomeni dhe besoj se shumë shpejt do të vijnë edhe rezultatet. Kështu u shpreh drejtori …

Lexo me shume

QARKULLIMI RRUGOR NE AKSIN SHKODER – HANI HOTIT

Aksi rrugor Shkoder- Hani Hotit vijon te jete nje aks me rrezikshmeri te larte persa i perket numrit te aksidenteve. Por, policia rrugore prane sherbimeve te komisariatit te policise ne Malesi te Madhe ne bashkepunim me sherbimet e patrulles se pergjithshme ka organizuar sherbime te ndryshme ne funksion te rritjes se parametrave te sigurise rrugore. Nje gje e tille behet …

Lexo me shume

127 MASA ADMINISTRATIVE NGA POLICIA RRUGORE

Vijojnë kontollet për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore. Gjatë 24 orëve të fundit nga strukturat e Qarkullimit Rrugor në kuadër të sigurisë rrugore, janë arrestuar në flagrancë 2 drejtues mjetesh në gjendje të dehur dhe 2 të tjerë pa Leje Drejtimi për të cilët janë referuar materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale “Drejtimi i automjeteve …

Lexo me shume

PARANDALOHET NJE KONFLIKT ME PASOJA TE RENDA

Ndërhyrja në kohë e policisë ka parandaluar përshkallëzimin e një konfikti me pasoja të rënda. Kështu në prangat e policisë ka rënë Luigj Preçi, 60 vjeç, banues në fshatin Nënshat, Vau i Dejës. Arrestimi i tij u bë pasi ky shtetas ishte duke u konfliktuar për motive pronësie me vëllain e tij, shtetasin H. P., konflikt i cili rrezikonte përshkallëzimin, …

Lexo me shume

PRODHONIN PRODUKTE USHQIMORE NE KUNDERSHTIM ME LIGJIN, ARRESTOHEN 3 SHTETAS

Më datë 28.03.2018, nga Struktura kundër Krimit Ekonomiko -Financiar të D. V. P. Shkodër në bashkëpunim me strukturat qendrore të AKU-së u zbulua dhe u dokumentua aktiviteti i kundraligjshëm për prodhimin e produkteve ushqimore dhe në përfundim të kontrollit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve: G.B, 60 vjeç, banues në lagjen ” Ahmet Haxhia”, pronar i firmës, E. B, …

Lexo me shume

NJOFTIMI I POLICISE SE SHKODRES, JA SI NDODHI PLAGOSJA

Shkoder Informarcion Paraprak Më datë 28.03.2018, rreth orës 21.20 , ka ardhur një telefonatë ne sallën operative se në afersi te shkolles “Oso Kuka “ lagje Vojo Kushi Shkoder, është dëgjuar një e shtënë arme zjarri. Menjëhere kanë shkuar shërbimet e policisë ku nga verifikimet paraprake rezultoj se është plagosur me armë zjarri shtetasi R. K. 40 vjec banues në …

Lexo me shume

PLAGOSJE ME ARME ZJARRI NE QYTETIN E SHKODRES

Nje plagosje me arme zjarri eshte rregjistuar para disa minutash ne Lagjen Dergut te qytetit te Shkodres. Sipas njoftimit te policise, nje 53-vjecar eshte plagosur me arme zjarri ne hyrje te pallatit. Ai eshte derguar ne spital ku ndodhet jashte rrezikut per jeten. Policia ndodhet ne vend-ngjarje. I plagosur ka mbetur shtetasi Ridvan Kruja.

Lexo me shume