Breaking News

KRONIKE

VETEDOREZOHET ESAT DUSHAJ: ISHA I ZEMERUAR

Pas dy ditsh arrati, shtdorzuarn Policin e Tirans autori i vrasjes s dy vllezrve Shkambi n Shkodr. Burime nga Policia e Tirans kan br me dije se 30-vjeari Aleksandr Dushaj sht vetdorzuar prane sheshit Shqiponja n Tiran, ndrsa ka marr siguri pr jetn. Qndruam disa or duke negociuar me t, deri n prfundim na u dorzua, sht shprehur nj nga …

Lexo me shume

FAMILJA DUSHAJ: DISTANCOHEMI NGA KRIMI!

Kan kaluar 48 or nga ekzekutimi i Abdullah dhe Skender Shkamit nga 31 vjecari Esat Dushaj, por banort e fshatit Drisht jan akoma t shokuar. N banesn e vllezrve Shkami jan t hapura dyert e mortit, ndrsa miq, familjar dhe t afrm kryejn vizita ngushlluese. Nga ana tjetr banesa e t afrmve t Esat Dushajt e cila sht disa metra …

Lexo me shume

VRASJA NE GJYKATEN E LEZHES TETORIN E 2011-tes, KTHEHET PER GJYKIM

Teksa policia vijon hetimet per vrasjen ne nje atentat te ish efektivit te policise Dritan Lorenci, 2 muaj me pare gjykata e larte vendosi rikthimin per gjykim ne gjykaten e shkalles se pare ne Kurbin te ngjarjes se ndodhur ne Tetor te 2011 ku mbeti i vrare 1 person si dhe u plagosen 5 te tjere, e ku ne fakt …

Lexo me shume

VRASJA E ISH EFEKTIVIT TE POLICISE SE LEZHES. DYSHOHEN PROFESIONISTA

Dy dite pas ekzekutimit te ish efektivit te policise se Lezhes Dritan Lorenci, ende nuk ka asnje person te arrestuar per kete ngjarje. Ndonese blute shoqeruan nje dite me pare 15-persona te cilet u moren ne pyetje si te dyshuar apo qe mund te kishin dijeni per ngjarjen, ato jane lene serish te lire. Nga hetimet e deritanishme eshte bere …

Lexo me shume

VRASJA, VAZHDON OPERACIONI PER KAPJEN E AUTORIT

24 or nga vrasja e dy vllezrve, Abdulla dhe Sknder Shkami, n Drisht t Shkodrs, forca t shumta policie vijojn krkimin n terren pr arrestimin e autorit t dyshuar t ksaj ngjarjeje, 30-vjearit Aleksandr Dushaj. Por, pavarsisht forcave t shumta t policis, t mbshtetura edhe nga FNSH e Shkodrs e forcat RENEA, terreni i vshtir dhe moti i ftoht e …

Lexo me shume

DETAJE TE REJA, U EKZEKUTUA ME ARME GJAHU? SHOQEROHEN 15 PERSONA

Policia e Lezhs ka dhn detaje t reja n lidhje me vrasjen e ish-policit Dritan Lorenci. Ajo thot se t shtunn rreth ors 20.30, sht njoftuar se n vendin e quajtur rruga nacionale Shkodr – Lezh fshati Mab Lezh, sht vrar nga persona ende t paindentifikuar shtetasi Dritan Lorenci 45 vje, banues n ish SMT Lezh, ish punonjs policie, pran …

Lexo me shume

LEZHE, EKZEKUTOHET ISH EFEKTIVI I POLICISE

Viktime e ketij atentati eshte Dritan Lorenci 44 vjec banues ne Lezhe, ndersa ekzekutimi i tij nga persona ende te paidentifikuar ndodhi rreth ores 20 gjate kohes qe ish efektivi i policise po levizte me mjetin e tij tip Lancia pergjate superstrades qe lidh Shkodren me Lezhen. Sipas policise, pasi eshte qelluar ne drejtim te ish efektivit te policise rrugore …

Lexo me shume

DRISHT, EKZEKUTOHEN DY VELLEZER NE PRITE

Nj vrasje e dyfisht tronditi Shkodrn n kto dit festash. Dy vllezr u ekzekutuan me kallashnikov n fshatin Drisht n Postrib, ndrsa po dilnin nga banesa. Abdullah dhe Skndr Shkami, prkatsisht 50 dhe 40 vje u qlluan me breshri kallashnikovi nga nj bashkfshatar i tyre pas nj konflikti q policia e specifikon “pr motive t dobta”. Burime nga Policia than …

Lexo me shume

PERGJAKEN RRUGET, 1 I VDEKUR 3 TE PLAGOSUR

Nj i vdekur dhe 3 te plagosur kan mbetur nga nj aksident rrugor n aksin Velipoj-Shkodr.Ngjarja ka ndodhur tek kryqzimi rrugor Daj-Shkodr, ku drejtuesi i mjetit tip “‘Mercedes-Benz’ me targa AA720 BF, ka humbur kontrollin duke rn n kanalin e rrugs. Pr pasoj shoferi Ardit Piranej 34 vje ka ndrruar jete n Spitalin Rajonal t Shkodrs. T plagosur po ashtu …

Lexo me shume

NE VITIN QE LAM PAS U ULEN KRIMET E RENDA!

Niveli i krimeve t rnda n qarkun e Shkodres sht ulur n masn 50% gjat vitit 2015. Gjat vitit qe lam pas n qarkun e Shkodres jan shnuar 8 vrasje me 10 viktima, prej tyre 5 jan zbardhur dhe jan prangosur autort ndrsa 3 vrasje vijojn t mbesin pa autor. Me 25 Shkurt 2015 82 vjecarja Angje Hila u ekzekutua …

Lexo me shume