Thursday , 6 October 2022

KRONIKE

DROGE DHE ARME, ARRESTOHEN 2 PERSONA NE LEZHE DHE KURBIN

Në vijim të kontrolleve, për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe të armëmbajtjes pa leje, policia ka goditur dy raste në Lezhë dhe Kurbin, duke vënë në pranga 2 persona e shpallur në kërkim 2 të tjerë. Sipas bluve Shërbimet e Policisë Kurbin, në vijim të punës për evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë në fushën …

Lexo me shume

ME KLANDESTINE DREJT KOSOVES, ARRESTOHEN 2 PERSONA

Shërbimet e Njësisë së Autostradës Milot-Morinë, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Mirditë dhe strukturat e DVP Lezhë, në zbatim të planit të masave për të parandaluar dhe goditur aktivitetin e paligjshëm të dhënies ndihmë shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufijve dhe tranzitimin e tyre në territorin shqiptar, me destinacion vendet e BE-së, pas informacioneve të marra …

Lexo me shume

ZBARDHET DINAMIKA E VRASJES SE OFICERIT TE POLICISE

Eshtë zbardhur dinamika e vrasjes në kryer të detyrës të oficerit të policisë së Lezhës, nën komisar Saimir Hoxha, ngjare e ndodhur paraditen e së martës në Ishull-Lezhë. Sipas policisë me datë 28.09.2021, në zbatim të detyrave të përcaktuara në planin e masave për kontrollin e territorit, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative për ekzistencën e një …

Lexo me shume

LEZHË, VRITET NË KRYE TË DETYRËS OFICERI I POLICISË

Nën komisar Saimir Hoxha, oficer krimesh në Policinë e Lezhës mbeti i vdekur në krye të detyrës paraditen e së e së martës në Ishull Lezhë. 45-vjeçari po lëvizte me një makinë të policisë së bashku me 4 efektivë të tjerë, mes tyre Shefi i Krimeve në Lezhë, kur në hyrje të lagunës së Vainit janë përballur me një automjet …

Lexo me shume

VRASJA E OFICERIT TË POLICISË NË LEZHË, REAGON PRESIDENTI ILIR META

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas ngjarjes së rëndë të regjistruar në Lezhë, ku u vra një efektiv i policisë. Meta kërkon zbardhjen e kësaj ngjarje të rëndë dhe thekson se lufta kundër krimit të organizuar, trafikut të drogës dhe kanabizimit të Shqipërisë duhet të jetë një prioritet absolut dhe të mbështetet nga të gjithë. “Thellësisht i tronditur nga ngjarja …

Lexo me shume

UNUM FESTIVAL, ARRESTOHEN 3 PERSONA NE SHENGJIN

Në vijim punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, si dhe në kuadër të masave për garantimin e rendit e sigurisë gjatë aktivitetit UNUM Festival, shërbimet e Policisë bazuar edhe në informacionet e marra në rrugë operative, kanë ushtruar kontrolle në automjete dhe persona që lëviznin për të hyrë në vendin ku zhvillohej festivali. Si rezulat i kontrolleve, në …

Lexo me shume

SHKODËR, FINALIZOHET OPERACIONI POLICOR I KODUAR “BUNA 2021”

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe armëmbajtjes pa leje, bazuar dhe në informacionet e grumbulluara, pas një hetimi disamujor të kryer nga Sektori për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Shkodër u bë i mundur finalizimi i operacionit policor të koduar ”Buna 2021”. Specialistët e Sektorit …

Lexo me shume

MANOVRA TE RREZIKSHME DHE DRIFT NE MES TE QYTETIT

Pas publikimit të një videoje në rrjetet sociale, ku shfaqeshin 2 drejtues mjetesh që rrezikonin përdoruesit e tjerë të rrugës dhe prishnin rendin e qetësinë publike duke kryer manovra të rrezikshme me makinat e tyre në rrugë, në “Rrethrrotullimin e Katedrales”, Lezhë, falë veprimeve të shpejta dhe bashkëpunimit të ngushtë me qytetarët, Policia e Lezhës, ka bërë të mundur identifikimin …

Lexo me shume

SHKODËR, PARANDALIMI DHE GODITJA E KRIMEVE MJEDISORE

Në zbatim të planit të masave për parandalimin dhe goditjen e krimeve mjedisore, shërbimet policore të DVP Shkodër kanë konstatuar dhe ndaluar 5 automjete që transportonin lëndë drusore, konkretisht 3 prej tyre janë konstatuar në fshatin Grabom, Njësia Administrative Kelmend, Bashkia Malësi e Madhe, 1 automjet në vendin e quajtur “Ish-fermentimi i duhanit”, lagjja Skënderbeg, Shkodër dhe 1 automjet tek …

Lexo me shume

LEZHË, SHPALLET NË KËRKIM NJË 31-VJEÇAR

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Lezhë, në bashkëpunim me forcën e posaçme “Shqiponja” në DVP Lezhë, në vijim të punës për evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë në fushën e armëmbajtjes pa leje, mbi bazën e informacioneve të siguruara në rrugë policore, se pronari i një servisi në fshatin, Balldre, Lezhë, mbante armë zjarri pa leje, kanë ushtruar kontroll në këtë …

Lexo me shume