Thursday , 6 October 2022

KRONIKE

TRANSPORTONIN LËNDË DRUSORE NË MËNYRË TË PALIGJSHME. BLLOKOHEN 2 MJETE NË MIRDITË

Në zbatim të planit të masave për parandalimin dhe goditjen e krimeve mjedisore, shërbimet e Policisë Mirditë, në bashkëpunim me shërbimet e Njësisë Operacionale të Autostradës Milot-Morinë, kanë konstatuar dhe ndaluar në vendet e quajtura “Ish-Uzina Rubik” dhe “Qafë Mollë”, Mirditë, 2 automjete që transportonin lëndë drusore. Gjatë kontrollit të ushtruar, shërbimet e Policisë kanë konstatuar se drejtuesit e këtyre …

Lexo me shume

ARRESTOHEN 2 PERSONA PER KULTIVIM KANABISI NE KURBIN

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Kurbin, në vijim të punës së pandërprerë për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë së paligjshme të kultivimit të bimëve narkotike, pas informacioneve të marra në rrugë operative se në fshatin Ferrë Trashë, Mamurras, Kurbin, po kultivoheshin bimë narkotike, kanë bërë arrestimin në flagrancë të shtetasve: P. M., 29 vjeç dhe M. M., 24 vjeç, …

Lexo me shume

MASAT E POLICISË RRUGORE TË LEZHËS

Policia Rrugore e Lezhës vijon me kontrolle të shtuara, duke përdorur radarë, dron, alkooltestues, kamera e aparate fotografike për evidentimin dhe ndëshkimin e shkelësve të Kodit Rrugor, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore. Si rezultat i kontrolleve të shtuara, përgjatë një jave janë arrestuar e proceduar 21 drejtues mjetesh, nga të cilët 6 janë arrestuar në flagrancë për drejtim mjeti …

Lexo me shume

SHPËRTHIMI I BOMBULËS SË GAZIT NË VELIPOJË

Ka marrë përmasa tragjike ngjarja e ndodhur në muajin korrik të këtij viti ku një bombol gazi shpërtheu në biznesin e familjes Gjoka në Velipojë. Ashtu si nënë dhe dy motrat e tij, fat tragjik kishte edhe djali i mitur i familjes Enrik Gjoka, i cili raportohet se ka ndërruar jetë ditën e sotme në Itali. Enriku ishte në intubim …

Lexo me shume

SHKODËR, GODITJA E KRIMEVE MJEDISORE

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Shkodër, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, ndaluan për veprat penale “Shkatërrim i pronës me mjete të tjera” dhe “Ndërtimi i paligjshëm”, shtetasit: Xh. B., 36 vjeç ; F. B., 47 vjeç të dy banues në Shkodër, si dhe shtetasin Sh.B., 44 vjeç, banues në Fushë-Krujë, …

Lexo me shume

LEZHË, ARRESTOHEN 2 PERSONA

Policia e Lezhës ka goditur 2 raste të dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit. Shërbimet e Njësisë së Autostradës Milot-Morinë, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Mirditë dhe strukturat e DVP Lezhë, në zbatim të planit të masave për të parandaluar dhe goditur aktivitetin e paligjshëm të dhënies ndihmë shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufijve …

Lexo me shume

LEZHË, ARRESTOHEN 2 PERSONA

Forca e posaçme “Shqiponja”, në vijim të punës për rritjen e parametrave të sigurisë, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, për një shtetas që qarkullonte me armë zjarri në automjet, në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Shëngjinit” kanë lokalizuar dhe ndaluar mjetin e dyshuar. Gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin tip “Range Rover”, pasagjerit në këtë mjet, …

Lexo me shume

DËMTOHET RËNDË NË PUNË NJË 43-VJEÇAR NË LAÇ

Një 43-vjeçar nga Lushnja mbeti i plagosur rëndë, pasi u aksidentua ne punë. Ngjarja ndodhi mesditen e së enjtes në qytetin e Laçit dhe sipas të dhënave të policisë, shtetasi me iniciale D.M ka qenë duke punuar në lartësinë e një ndërtese dhe është rrëzuar. Ai ka marrë plagë të shumta në disa pjesë të trupit dhe është dërguar me …

Lexo me shume

TRAJLERI GODET AUTOBUSIN, PLAGOSET 1 FEMIJE

Një fëmijë mbeti i plagosur pas përplasjes së një autobusi me një trajler. Aksidenti ndodhi paraditen e së mërkures në superstraden Lezhë-Milot, pranë kryqezimit të Ishull-Shëngjinit. Autobusi u godit nga pas nga trajleri dhe përfundoi jashtë rruge, ndërsa fëmija i cili mbeti i lënduar u dërgua për ndihmë mjekësore në spitalin rajonal të Lezhës, ku pasi mori ndihmen e parë …

Lexo me shume

LEZHE, TRANSPORTONTE EMIGRANTE TE PALIGJSHEM, ARRESTOHET 27-VJEÇARI

Në zbatim të planit të masave për të parandaluar dhe goditur aktivitetin e paligjshëm të dhënies ndihmë shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufijve dhe tranzitimin e tyre në territorin shqiptar, me destinacion vendet e BE-së, nga specialistët për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në DVP Lezhë në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Mirditë, pas informacioneve …

Lexo me shume