Wednesday , 20 June 2018

KRONIKE

ARRESTOHET NGA POLICIA I KERKUARI

Policia e Kurbinit ka vene ne pranga nje person te shpallur ne kerkim per vepren penale te vrasjes me dashje e mbetur ne tentative. Uniformat blu arrestuan 46 vjecarin Marjan Doli banues ne fshatin Droje te mamurrasit, pasi ky shtetas ne dhjetor te vitit 2013 ne bashkpunim edhe dy shtetas te tjere te cilet jane arrestuar nga policia, ka plagosur …

Lexo me shume

ANTI- KANABISI, NE DUKAGJIN QELLOJNE MBI POLICINE!

Nė pėrmbyllje tė operacionit antikanabis nė zonen e “Dukagjinit”, policia e shtetit ėshtė pėrballur me tė shtėna armėsh. Mbrėmjen e sė martes gjatė njė ndėrhyrje nė njėsinė administrative tė Shoshit, nė vendin e quajtur “Bjeshkėt e Palajve”, 2 persona nga njė shpat mali kanė qėlluar me armė zjarri automatik, ndėrsa blutė e Shkodres dhe FNSH po ndėrhynin nė asgjesimin e …

Lexo me shume

KURBIN, HUMBIN JETEN DY PERSONA

Nje aksident ku mbeten te vdekur dy persona eshte regjistruar mbremjen e djeshme ne segmentin rrugor Lac Patok ne rrethin e Kurbinit. Viktima te ketij aksidenti jane shtetasit Andon Gjinaj 40 vjec dhe Xhevahir Abedini 44 vjec qe te dy banues ne Patok. Ata po udhetonin me nje motociklete drejt shtepise se tyre kur jane perplasure nga nje automjet tip …

Lexo me shume

AKSIDENTI, PERPLASET I MOSHUARI NE SHKODER

Nje aksident ka ndodhur nė qytetin e Shkodres ndėrsa njė 70 vjecar ėshtė nė gjendje kritike pėr jetėn pasi ėshtė pėrplasur nga njė automjet. Aksidenti i rėndė ka ndodhur nė Qafe- Hardhi nė qytetin e Shkodres rreth orės 15-00 ku automjeti tip wolsvagen me targa AA 887 ED me drejtues Arjan Hoxhen ka pėrplasur 70 vjecarin P. D nga qyteti …

Lexo me shume

SHKODER, ARRESTOHEN 5 SHTETAS PĖR KULTIVIM TE KANABISIT

Kryeplaku 35-vjeēar i fshatit Telume nė Vaun e Dejės u arrestua nga policia pasi pranė banesės sė tij u gjetėn dhe asgjėsuan me djegie 6 parcela me 163 bimė kanabisi. Sipas burimeve nga policia, kryeplaku mėsohet tė ketė shmangur pėrgjegjėsinė pėr kultivimin e lėndės narkotike, por ligji parashikon qė kryeplaku duhet tė raportojė pėr drogėn, nė rast tė kundėrt i …

Lexo me shume

SHKODER- HANI HOTIT, HUMB JETEN KALIMTARI

Njė person ka gjetur vdekjen si pasojė e njė aksidentit tė rėndė rrugor tė ndodhur nė aksin qė lidh qytetin e Shkodrės me Hanin e Hotit. Ngjarja e rėndė ka ndodhur nė orėt e pasdites te se henes. Paraprakisht raportohet se njė automjet i tonazhit tė rėndė ka pėrplasur viktimėn, qė ishte kalimtar e qė mund t’i ketė dalė nė rrugė …

Lexo me shume

SHKODER, PLAGOSET ME ARME ZJARRI NE QENDER TE QYTETIT

Njė pėrson ka mbetur i plagosur nė qėndėr tė qytetit tė Shkodres ndėrsa ėshtė qėlluar me armė zjarri nė drejtim tė tij. Ngjarja  e rėndė ka ndodhur mengjesin e sė dieles pranė vendit tė quajtur “Dollari” ngjitur me selinė e partisė demokratike ndėrsa ėshtė qėlluar me 2 plumba Lulzim Lelckaj 35- vjec dhe pėr pasojė ka mbetur I plagosur rėndė. …

Lexo me shume

SHKODER, ROJA E MAGAZINES ME ARSENAL ARMESH!

Njė 43-vjeēar ėshtė arrestuar nga policia e Shkodrės pasi iu gjetėn pa leje njė arsenal armėsh luftarake dhe tritol. Sipas njoftimit zyrtar tė policisė, Ardian Fregjaj i kishte fshehur armėt nė banesėn e tij dhe nė vendin e punės ku punonte si roje nė njė magazinė me materiale hidrosanitare. Kėshtu, blutė e qytetit verior sekuestruan 8 armė zjarri tė llojeve …

Lexo me shume

MIRDITE, SHPERTHIM NE ZYRAT E FIRMES SE HEC-it

Njė sasi e konsideruseshme eksplozivi e llojit tritol, ka shpėrthyer nė kampin qėndror tė punėtorėve tė firmes turke e cila po ndėrton hidrocentralin nė zonen e Mirdites, duke rrezikuar jeten e dhjetra punėtorėve tė cilėt ishin nė gjumė nė ato momente. Ngjarja ka ndodhur mesnates e sė mėrkures tek zyrat e firmes nė hyrje tė qyteti tė Rrėshenit, por qė …

Lexo me shume

F. ARREZ- RREZOHET NE HUMNERE, HUMB JETEN 51- VJEĒARI

Terreni I vėshtire dhe errėsira e natės pa hėnė I ka kushtuar jeten njė 51 vjecari nga fshati Berishė I Iballės nė bashkin e Fushė Arrėzit. Sokol Majsa 51 vjec ka qėnė duke u kthyer nga festa e “Zojės sė Mėrturit” ku kishte qen I ftuar nga disa miq nė fshatin Mėrtur kur rreth orės 03:00 tė mėngjesit tė kėsaj …

Lexo me shume