Sunday , 17 December 2017
Breaking News

KRONIKE

Prishet furgoni me te burgosurit brenda!!!

Oficert e policis po kryenin si do dit transportimin e t burgosurve pr n gjykatn e Shkodrs, por furgoni me t burgosur sht fikur. Shkak ka qen nj defekt n motor, duke br q pr 30 minuta, ai te qndroj n pritje t remokjimit. Vetm pasi u gjet nj kavo remorkjuese si dhe fal ndihms se nj makine t asti, …

Lexo me shume

Policia sqaron arrestimin e Rrases!

24 ore pas konfuzionit ne komunikatat e policise se Shkodres, zyra e shtypit prane kesaj drejtorie ka sqaruar ne detaje arrestimin e 18- vjecarit Alfred Rrasa. Policia thekson se Rrasa u arrestua pasi ishte lene I lire nga gjykata e apelit ne Shkoder. Sipas efektiveve te policise arrestimi i 18- vjecarit Rrasa i cili ka qene edhe me pare i …

Lexo me shume

Aksidenti, humb jeten 47- vjecari

Nj 47-vjear nga Rubiku ka humbur jetn pasi sht prplasur nga nj automjet n Rrugn e Kombit. Aksidenti ka ndodhur rreth ors 19:00 t mrkurs n afrsi t Milotit. Viktima Vasil Ndoj ka qen duke kaluar nga njri kah i rrugs n tjetrin kur sht prplasur nga nj automjet fuoristrad me targa AA 615JL, q drejtohej nga shtetasi Fran Koka. …

Lexo me shume

Komunikatat e policise se Shkodres, kontradiktore!

Edhe pse mund te jesh arrestuar perpara 1 muaji e gjysm pr vepren penale t vrasjes dhe gjykata ka dhn verdiktin e saj, policia e Shkodres t riarreston prsri pr t njejtn akuz dhe t cilson si t shumkrkuar. N komunikatn e dats 12 Nntor 2014 drejtoria e policis s Shkodres njofton se sht kryer arrestimi I t shumkrkuareit Alfred …

Lexo me shume

Arrestohet autori vrasjes!

Vetm 5 dit ka zgjatur arratia e 28 vjecarit Denis Arrila, autorit t dyshuar q ekzekutoi 26 vjearin Indrit Halili, mbrmjen e 5 nntorit n qytetin e Shkodres. 28- vjecari sht arrestuar n qytetin e Tirans tek zona e Brrylit fal nj bashkpunim t policis s Shkodres me at t Tirans. N momentin e arrestimin 28- vjecari Arrila nuk I …

Lexo me shume

Arrestohet 47- vjecari, plagosi baxhanakun!

Vetm 24 or pas ngjarjes, policia e Shkodrs ka arrestuar 47-vjearin Mehdi okaj, autor i dyshuar i plagosjes s baxhanakut t tij Enver Xhilaj.Fal hetimeve t krimeve t rnda dhe informacioneve t siguruara nga burime t ksaj strukture, u arrit lokalizimi dhe identifikimi i vendit ku ishte fshehur autori. Ai u kap n nj banes n lagjen Dobra, pak metra …

Lexo me shume

Aksidenti, humb jeten 44- vjecari!

Nje 44 vjecar ka humbur jeten pasi mjeti me te cilin ai udhetonte doli nga rruga dhe u perplas me nje pishe. Aksidenti ndodhi mbremjen e te henes rreth ores 22 ne hyrje te qytetit te shengjinit ndersa viktime e perplasjes ka mbetur pellumb gila banor i qytetit te shengjinit. Perplsja e mjetit ka qene teper e forte dhe per …

Lexo me shume

Gruemire, plagosen baxhanaket!

Medi oku dhe Enver Xhilaj, baxhanak njri me tjetrin, kan qn duke pir nj kafe n qndr t fshatit Gruemir, por kan nisur t debatojn e m pas debate ka degjeneruar deri n prdorimin e arms s zjarrit. Pr pasoj Enver Xhilaj ka mbetur I plagosur pasi sht qlluar nga baxhanaku I tij Medi oku nga nj distanc e afrt. …

Lexo me shume

Lezhe, gardiania e dehur terrorizon qytetin!

Policia e Lezhs ka vn n pranga nj punonjse t burgut t Shnkollit, e cila ka terrorizuar banort e lagjes Gurra, duke qlluar me arm. Burime nga policia lokale bjn t ditur se 42-vjearja Gjelina Nikolli, n gjendje t dehur, ka qlluar n ajr me pistoletn e shrbimit. Sapo mori njoftimin pr ngjarjen, policia ka arrestuar gardianen 42-vjeare, teksa udhtonte …

Lexo me shume

Vijon operacioni i OSHEE-se ne Lezhe

Ne rrethin e Lezhes vijon operacioni mbi lidhjet e paligjshme t energjis dhe vjedhjes s energjis elektrike. Ne nje komunikate per shtyp, efektivet e policise bejne teditur se kan filluar zbatimin n terren t masave t posame pr ndrprerjen e abuzimeve me energjin elektrike, duke identifikuar dhe vn para drejtsis autort e lidhjeve t paligjshme t energjis dhe vjedhjes s …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin