KRONIKE

AKSIDENTI, PERPLASET I MOSHUARI NE SHKODER

Nje aksident ka ndodhur nė qytetin e Shkodres ndėrsa njė 70 vjecar ėshtė nė gjendje kritike pėr jetėn pasi ėshtė pėrplasur nga njė automjet. Aksidenti i rėndė ka ndodhur nė Qafe- Hardhi nė qytetin e Shkodres rreth orės 15-00 ku automjeti tip wolsvagen me targa AA 887 ED me drejtues Arjan Hoxhen ka pėrplasur 70 vjecarin P. D nga qyteti …

Lexo me shume

SHKODER, ARRESTOHEN 5 SHTETAS PĖR KULTIVIM TE KANABISIT

Kryeplaku 35-vjeēar i fshatit Telume nė Vaun e Dejės u arrestua nga policia pasi pranė banesės sė tij u gjetėn dhe asgjėsuan me djegie 6 parcela me 163 bimė kanabisi. Sipas burimeve nga policia, kryeplaku mėsohet tė ketė shmangur pėrgjegjėsinė pėr kultivimin e lėndės narkotike, por ligji parashikon qė kryeplaku duhet tė raportojė pėr drogėn, nė rast tė kundėrt i …

Lexo me shume

SHKODER- HANI HOTIT, HUMB JETEN KALIMTARI

Njė person ka gjetur vdekjen si pasojė e njė aksidentit tė rėndė rrugor tė ndodhur nė aksin qė lidh qytetin e Shkodrės me Hanin e Hotit. Ngjarja e rėndė ka ndodhur nė orėt e pasdites te se henes. Paraprakisht raportohet se njė automjet i tonazhit tė rėndė ka pėrplasur viktimėn, qė ishte kalimtar e qė mund t’i ketė dalė nė rrugė …

Lexo me shume

SHKODER, PLAGOSET ME ARME ZJARRI NE QENDER TE QYTETIT

Njė pėrson ka mbetur i plagosur nė qėndėr tė qytetit tė Shkodres ndėrsa ėshtė qėlluar me armė zjarri nė drejtim tė tij. Ngjarja  e rėndė ka ndodhur mengjesin e sė dieles pranė vendit tė quajtur “Dollari” ngjitur me selinė e partisė demokratike ndėrsa ėshtė qėlluar me 2 plumba Lulzim Lelckaj 35- vjec dhe pėr pasojė ka mbetur I plagosur rėndė. …

Lexo me shume

SHKODER, ROJA E MAGAZINES ME ARSENAL ARMESH!

Njė 43-vjeēar ėshtė arrestuar nga policia e Shkodrės pasi iu gjetėn pa leje njė arsenal armėsh luftarake dhe tritol. Sipas njoftimit zyrtar tė policisė, Ardian Fregjaj i kishte fshehur armėt nė banesėn e tij dhe nė vendin e punės ku punonte si roje nė njė magazinė me materiale hidrosanitare. Kėshtu, blutė e qytetit verior sekuestruan 8 armė zjarri tė llojeve …

Lexo me shume

MIRDITE, SHPERTHIM NE ZYRAT E FIRMES SE HEC-it

Njė sasi e konsideruseshme eksplozivi e llojit tritol, ka shpėrthyer nė kampin qėndror tė punėtorėve tė firmes turke e cila po ndėrton hidrocentralin nė zonen e Mirdites, duke rrezikuar jeten e dhjetra punėtorėve tė cilėt ishin nė gjumė nė ato momente. Ngjarja ka ndodhur mesnates e sė mėrkures tek zyrat e firmes nė hyrje tė qyteti tė Rrėshenit, por qė …

Lexo me shume

F. ARREZ- RREZOHET NE HUMNERE, HUMB JETEN 51- VJEĒARI

Terreni I vėshtire dhe errėsira e natės pa hėnė I ka kushtuar jeten njė 51 vjecari nga fshati Berishė I Iballės nė bashkin e Fushė Arrėzit. Sokol Majsa 51 vjec ka qėnė duke u kthyer nga festa e “Zojės sė Mėrturit” ku kishte qen I ftuar nga disa miq nė fshatin Mėrtur kur rreth orės 03:00 tė mėngjesit tė kėsaj …

Lexo me shume

LEZHE, NUK KONFISKOJNE MALLIN PRANGOSEN INSPEKTORET!

Dy inspektorė janė arrestuar pasi akuzohen se kanė shpėrdoruar detyrėn. Bėhet fjalė pėr njė inspektor Tatimesh dhe njė inspektor i AKU nė Lėzhė. Sipas policisė inspektori i tatimeve ėshtė Bajram Allamani 56 vjeē dhe ai i AKU nė Lezhė Oltion Pervathi. Burime nga policia bėjnė tė ditur se inspektorėt nuk konfiskuan mallrat nė njė lokal. Bėhet fjalė pėr njė lokal mė Rile …

Lexo me shume

KURBIN, PARANDALOHET KONFLIKTI MES 2 FAMILJEVE, ARRESTOHET 1 PERSON

Policia e Laēit paralandalon pėrshkallėzimin e njė konflikti mes dy familjeve. Sipas policisė sė komisariatit ngjarja ka ndodhur gjatė mbremjes se djeshme, ku  familjet Meria dhe Boriēi jane konfliktuar pėr motive te dobeta ne fshatin Sanxhak.   Si pasojė e pėrshkallėzimit tė konfliktit mes shtetasve F. Meria 60 vjeē  me Sabit Boriēi 53 vjeē, ky i fundit ka qelluar ne  ajer …

Lexo me shume

SHKODER, ASGJESOHEN 2 700 RRENJE KANABIS!

Nė qarkun e Shkodrės janė gjetur 20 parcela me 2700 rrėnjė kanabis. Ato ishin mbjellė nė fshatrat Vilė, Serme dhe Qerret tė qarkut Shkodėr, nė Bratosh e Kastrat tė Malėsisė sė Madhe, nė fshatin Lum-Zi tė Pukės, si dhe nė vendin e quajtur Bjeshkėt e Merturit, nė Fushė-Arrėz. Ndėrsa nė Mirditė janė gjetur 2320 rrėnjė kanabis dhe ėshtė arrestuar kryeplaku …

Lexo me shume