KRONIKE

SHKODER, ASGJESOHEN 2 700 RRENJE KANABIS!

Nė qarkun e Shkodrės janė gjetur 20 parcela me 2700 rrėnjė kanabis. Ato ishin mbjellė nė fshatrat Vilė, Serme dhe Qerret tė qarkut Shkodėr, nė Bratosh e Kastrat tė Malėsisė sė Madhe, nė fshatin Lum-Zi tė Pukės, si dhe nė vendin e quajtur Bjeshkėt e Merturit, nė Fushė-Arrėz. Ndėrsa nė Mirditė janė gjetur 2320 rrėnjė kanabis dhe ėshtė arrestuar kryeplaku …

Lexo me shume

TRITOL BIZNESIT TE ISH- KRYEKOMUNARIT BURGAJ!

Biznesit privat tė ish-kryetarit tė Komunės Gruemirė Asim Burgajt i ėshtė vėnė njė sasi lėndė shpėrthyese ku janė shėnuar vetėm dėmė materiale. Shpėrthimi ndodhi nė orėt e para tė sė hėnės nė subjektin tregtar qė Asim Burgaj ka nė fshatin Vrakė, pėrgjatė aksit Shkodėr – Hani Hotit. Asim Burgaj ka shigjetuar pėr kėtė sulm me lėndė plasėse eksponentė tė sė majtės …

Lexo me shume

POLICIA HEQ “SHTETRRETHIMIN” NGA KURBINI!

Lokali ne Patok te kurbinit ku mendohet si nisi edhe sherri mes familjeve Cali e prenga qe percepitoi me 7 te plagosur eshte rihapur sot. Ne te gjenden vetem punetoret, pasi vellezerit Cali ndodhen te shoqeruar ne policine e Tiranes. Edhe forcat e nderhyrjes se shpejte jane larguar nga zona e Kurbinit pas shtetrrethimit te nje dite me pare. Ne qender te …

Lexo me shume

SHKODER, ASGJESOHEN 19 PARCELA ME 3 371 RRENJE KANABIS!

Operacionet antihashash kanė vijuar edhe nė Qarkun e Shkodrės, ku janė asgjėsuar 3371 rrėnjė bime narkotike nė total, por tė shpėrndara nė disa fshatra tė Shkodrės dhe tė Pukės. Lėnda narkotike e dyshuar kanabis ishte kultivuar nė 19 parcela. Forcat blu tė Shkodrės njoftojnė se parcelat janė evidentuar nė fshatrat Benė, Sumė, Cukal, “Bjeshkėt” e Prekalit, “Lohe e Sipėrme” nė …

Lexo me shume

7  TE  PLAGOSUR  PER  LAGUNEN   E  PATOKUT, ARRESTOHET DEPUTETI SOCIALIST

Ka perfunduar me 7 te plagosur konflikti qe kane patur mes tyre per lagunen e patokut familja cali nga fushe kuqja e kurbinit me familjen e deputetit socialist te kurbinit armando Prenga. Ngjarja eshte regjistruar rreth ores 3 te dites se sotme ne ambjentet komisariatit te lacit, ndersa te plagosur kane mbetur Valentin Prenga, Gazmir Jushi 29 vjec, Eduart Prenga 37 vjec, …

Lexo me shume

KULTIVUAN KANABIS, PRANGOSET 4 PJESTARE TE NJE FAMILJEJE

Katėr pjesėtarė tė sė njėjtės familje u arrestuan nga policia e Shkodrės pasi kishin mbjellė nė oborrin e banesės sė tyre lėndė narkotike kanabisi. Tė arrestuarit janė Nikollė Marashi, 62 vjeē, banues nė Shkodėr, Florjan Marashi, 27 vjeē, banues nė Shkodėr, Altin Marashi, 38 vjeē, banues nė Shkodėr. “Arrestimi i tyre u bė pasi gjatė kontrollit tė ushtruar nga Policia …

Lexo me shume

PERFUNDON “DUKAGJINI 2”, ASGJESOHEN 74 281 RRENJE KANABIS

Njė pėrson i arrestuar, 321 parcela tė shkaterruara me 74.281 bimė narkotike te asgjesuara, ėshtė ky bilanci 2- ditor i aksionit antikanabis nė Pult tė Dukagjinit. Kėshtu nė prangat e policisė ka rėnė Lazer Kaptanaj pėr kultivim tė bimėve narkotike nga fshati Xhan i Pultit. Pėrmes njė njoftimi pėr shtyp, autoritetet policore bėjnė me dije se janė asgjėsuar mbi 140 …

Lexo me shume

SHKODER, PRANGOSEN 3 PERSONA NGA POLICIA!

Policia e qarkut Shkodėr, nė operacionet antikrim tė zhvilluara gjatė orėve tė natės mes sė mėrkurės dhe sė enjtes ka vėnė nė pranga tre persona tė akuzuar pėr vepra tė ndryshme penale. Nė njė njoftim pėr shtyp tė drejtorisė lokale tė policisė thuhet se, personi i parė ėshtė arrestuar nė Pukė nėn akuzėn e kultivimit tė bimėve narkotike. Personi nė fjalė ėshtė …

Lexo me shume

“DUKAGJINI 2”, ASGJESOHEN MIJERA RRENJE KANABIS

Ka nisur dita e dytė e operacionit masiv antikanabis nė zonėn e Dukagjinit. Policia e Shkodrės njofton se operacioni ėshtė shtrirė nė fshatrat Kasnec,Mgullė, Xhan, Poq dhe Kir tė njėsisė administrative Pult. Sipas njoftimit tė policisė deri tani janė evidentuar 90 parcela me 20 879 bimė. Nė terren veprojnė 400 forca policore tė ndara nė 25 grupe pune. Nė operacion …

Lexo me shume

“DUKAGJINI 2”, ASGJESOHEN 11 450 RRENJE KANABIS

Afro 400 forca tė policisė lokale tė Shkodrės si dhe Forcat e Ndėrhyrjes sė Shpejtė, me 60 mjete, kanė nisur qė nė orėt e para tė mėngjesit njė operacion tė gjerė anti-kanabis nė zonėn e Pultit nė Shkodėr. Deri nė kėto momente janė asgjesuar rreth 109 parcela me 11 450 bimė narkotike dhe po vijon operacioni nė disa sipėrfaqe toke, …

Lexo me shume