KRONIKE

ASGJESOHEN 1530 RRENJE KANABIS SATIVA

12 parcela me 1530 rrėnjė bime narkotike janė asgjesuar nė qytetin e Shkodrės nga Policia e Shkodrės nė bashkėpunim FNSH.Sipas policisė kanabisi ishte i kultivuar nė 6 fshatra dhe i ndarė nė 12 parcela. Operacioni i realizuar nga Policia e Shkodrės  dhe Komisiariti i Pukės  kanė shkatėrruar parcelat konkretisht nė -Nė vėndin e quajtur  ”Gajnė”, nė  fshatin Kroni Madh, nė …

Lexo me shume

BRENDA 1 JAVE, 45 PERSONA TE PROĒEDUAR PENALISHT

Edhe gjatė kėsaj jave nė tė gjithė vendin, Strukturat e Policisė sė Shtetit kanė vijuar punėn pėr “Parandalimin dhe goditjen e veprimtarisė sė paligjshme”, konkretisht nė parandalimin e ndėrtimeve tė paligjshme, prerjen e paligjshme tė pyejeve , si dhe  organizimin e lotarive tė palejuara. Nė fushėn e ndėrtimeve tė paligjshme , gjatė kėsaj jave nga ana e Strukturave tė Policisė …

Lexo me shume

SHKODER, ASGJESOHEN 12 139 RRENJE KANABIS

Njė operacion i organizuar nga policia e Shkodrės dhe FNSH ka asgjėsuar 12 139 rrėnjė kanabis nė disa zona tė qarkut. Si rezultat i kėtij operacioni janė gjetur 75 parcela tė mbjella me bimė narkotike, nė 9 zona tė ndryshme. Bima narkotike ėshtė gjetur nė vendin e quajtur Mllojė, nė Vaun e Dejės, nė Bojaj, Bruēaj, Sumė, Likaj, Telumė, Kishė …

Lexo me shume

ASGJESOHET KANABIS NE LEZHE, MIRDITE E KURBIN

3 015 rrenje kanabis jane zbuluar dhe asgjesuar nga policia ne Lezhe, Kurbin e Mirdite, ndersa kane rene ne pranga edhe 3 persona. Uniformat blu te Lezhes kane arrestuar babe e bir Ded dhe Lek Deda perkatesisht 71 dhe 46 vjec banues ne fshatin Torovice pasi ne parcelen e tyre u gjeten te kultivuara 140 rrenje kanabis, te cilat edhe …

Lexo me shume

2 PERSONA NE PRANGA, SEKUESTROHEN MBI 1 TON DUHAN

2 persona tė arrestuar dhe mbi 1 ton duhan i sekuestruar  ėshtė bilanci i aksionit tė njė ditė mė parė nė Shkodėr. Policia e Shkodrės bėn me dije se ka arrestuar nė flagrancė shtetasit M.M 50 vjeē dhe S.H 62 vjeē, tė dy banues nė Shkodėr. Sipas bluve ndalimi i M.M u bė pasi nė kontrollin e ushtruar ambienteve tė …

Lexo me shume

SHKODER, ASGJESOHEN 4 PARCELA ME 1 038 RRENJE KANABIS

Policia e Shkodrės, nė bashkėpunim me atė tė Pukės, nė vijim tė operacioneve antikanabis nė veri tė vendit kanė mundur tė evidentojnė dhe asgjėsojnė gjatė ditės sė enjte 4 parcela me 1 038 bimė narkotike, nė dy raste tė ndryshme. Bimėt janė gjetur tė mbjella nė Vaun e Dejės, nė Shkodėr, e nė Qerret tė Pukės, si dhe janė asgjėsuar …

Lexo me shume

TATIMET, DOGANAT DHE “CROWN AGENTS” NISIN AKSIONET NGA SHKODRA

Ėshtė pėrcaktuar 1 shtatori pėr nisjen e luftės ndaj informalitetit dhe evazionit fiskal, por nė Shkoder kėsaj datė drejtoria e hetimit tatimor dhe ajo e doganave i kanė paraprirė. Nė njė aksion tė mirėorganizuar, inspektorėt e kėtyre drejtorive kanė zbritur nė terren pasdrekėn e sė enjtes duke kryer sekuestrimin e qindra kilogramėve duhan tė pėrpunuar, i cili gjendej nė disa …

Lexo me shume

DUKAGJIN, ASGJESOHEN 7 445 RRENJE KANABIS!

Afrimi i stinės sė korrjes se kanabisit ka shtuar kontrollet e policisė nė zonat e dyshuara si pika tė nxehta pėr kultivimin e lendes narkotike.  Harta e policisė e shtrirė ne zonat e thella tė Dukagjinit, ka sjellė asgjėsimin e mijėra rrėnjėve tė bimės narkotike nė Shkodėr. Vetėm nė qarkun e Shkodrės nė 24 orėt e fundit janė asgjėsuar 7 …

Lexo me shume

SHKODER- KOPLIK, HUMB JETEN 27 VJEĒARI

Njė aksident rrugor me pasojė vdekjen e njė tė riu ėshtė rregjistruar nė orėt e para tė sė martės nė aksin Shkodėr-Koplik. Mjeti tip benz me targa AA499 AG qė drejtohej nga shtetasi England Alla 27 vjec rreth orės 2:40 ka dalė nga rruga duke u pėrplasur mė rrethimin e varrezave nė lagjen Dobrac. Pėr pasoje ka gjetur vdekjen 27 vjecari, …

Lexo me shume

DHUNOHET KREU I INSPEKTORIATIT TE PUNES NE SHKODER

Kreu i Inspektoriatit tė punės nė qytetin e Shkodrės, Agim Shimaj  ėshtė goditur me mjetė tė forta ndėrsa po shkonte nė punė nga dy persona tė cilėt e kanė goditur nga prapa dhe janė larguar nga vendngjarja. Kanė qėnė punonjės tė inspektoriatit tė punės qė I kanė ardhur nė ndihmė Shimajt duke e dėrguar nė spitalin rajonal tė Shkodres ku …

Lexo me shume