KRONIKE

Arrestohet 58 vjecari, policia sekuestron arme e municione!

Policia e qytetit t Shkodrs ka realizuar arrestimin n flagranc pr Luke Isufaj, vje 58, banues n fshatin La Nikq n komunn Kelmend t Malesis s Madhe nn akuzn e armmnbajtjes pa leje. Burime nga policia e Shkodrs bjn me dije se n banesen e tij, u gjetn dhe u sekuestruan ne cilesine e proves materiake : …

Lexo me shume

Alimetaj, gjendet i djegur automjeti

Nj automjet tip Renault sht gjetur i djegur pran fshatit Alimetaj, n komunn e Anes se Malit n Shkodr. Kan qn banort e zons t cilt kan lajmruar forcat e policis pasi kan konstatuar automjetin e djegur n njrin prej kanaleve t fshatit. Me t mbrritur n vendngjarje grupi hetimor ka nisur hetimet. Sipas policis Makina ishte pa targa dhe …

Lexo me shume

Shkoder, arrestohet pasi ishte ne kerkim nderkombetar!

Nj 27 vjear sht arrestuar nga Policia e Shkodrs, pasi ishte shpallur n krkim ndrkombtar, i akuzuar pr shfrytzim prostitucioni ndaj t miturve.N prangat e policis la rn Rudolf Deda, banues n Shkodr, ndrsa arrestimi i tij sht kryer ditn e sotme rreth ors 14:30. Sipas policis, ndaj 27 vjearit, Gjykata e Apelit n Milano t Italis ka lshuar urdhr …

Lexo me shume

Policia dhunon qytetarin ne radhet e OSHEE- se!

Pas publikimit t videove t dhuns q policia ushtron n Korc dhe Kavaj ndaj 2 t rinjve, ka plasur skandali i radhs kt her n Shkoder. Nj tjetr video ka shprthyer n rrjetet sociale prej 24 orsh, duke dshmuar qartazi jo vetm kaosin q egziston n zyrat e OSHEE n Shkoder, por edhe duke denoncuar dhunn q policia ushtron ndaj …

Lexo me shume

Lirohet Naim Dyli, gjykata vendos detyrim praqitje

Tashme eshte I lire por me masen e sigurise per detyrim paraqitjeje. Naim Dyli nga Guri I Zi I cili u arrestua se ka rilidhur energjin pr ti ardhur n ndihm djalit t tij 7 vjecar, sht liruar nga gjykata e shkalls s par shkodr. Gjykatsi Sokol Shehu ka vlersuar t ligjshm arrestimin dhe ka shpallur masn e siguris detyrim …

Lexo me shume

Mirdite, bie ne humnere automjeti 2 te vdekur!

Kjo autoveture sebashku me 3 persona ne te doli nga rruga dhe perfundoi rreth 60 metra ne gremine. Si pasoje e ketij aksidenti humben jeten drejtuesi i mjetit gjergj kola 56 vjec si dhe Mark Loci 58 vjec, ndersa u plagos infermierja me iniciale P.K e cila ndodhej brenda ne makine. Aksidenti u regjistruar kete mengjes ne afersi te fshatit …

Lexo me shume

Prangoset autori i vrasjes se Janarit 214- te, ne pranga Pal Prroni

Policia e Shkodrs ka arrestuar 47-vjearin Pal Prroni, i cili prej m shum se nj viti ishte shpallur n krkim nn akuzn e vrasjes me dashje.47- vjeari Pal Prroni akuzohet se pas nj debati t astit pr nj borxh t pashlyer ka qlluar me arm 34-vjearin Florjan Strkaj. Ky i fundit ndrroi jet m pas n spital si pasoj e …

Lexo me shume

Grabitja kazinose, shoqerohen disa persona

Disa prsona jan shoqruar n lidhje me grabitjen e kazinos n qendr t qytetit t Shkodres. Burime nga policia e Shkodres bjn t ditur se gjat orve t mbremjes t s dieles dhe mengjesin e s hns jan shoqruar disa prsona t cilt mund t ken dijeni mbi grabitjen si dhe ngjasojn me prsonat e evidentuar n kamerat e siguris …

Lexo me shume

Aksidenti ne Lezhe, humbet jeten 54- vjecari

Nj kmbsor humbi jetn n Lezh, pasi u prplas nga nj automjet.Aksidenti ndodhi rreth ors 23:00 t s dieles n hyrje t qytetit, ndrsa viktim ka mbetur shtetasi Lek Tusha 54-vje.Ai u prplas nga nj automjet tip”Land Rover” me targa AA 985 AY q drejtohej nga Fatjon Elezi. Policia br t ditur se n momentin e aksidentit viktima ka qen …

Lexo me shume

Shkoder, grabitet per te dyten here kazinoja

Ne harkun kohor te 2 javeve kazinoja ne qender te qytetit eshte grabitur per te dyten here radhazi. Mbremjen e se dieles dy persona te maskuar kane arritur te kryejne grabitjen nenkercenimin e armes se zjarrit. Ngjarja e rnd ka ndodhur rreth ors 19-30 t s dieles pran pedonales Kol Idromeno t metropolit verior. Dy grabitesit te maskuar me kapuce …

Lexo me shume