Thursday , 21 February 2019

KRONIKE

H. HOTIT, SEKUESTROHEN 2 kg KANABIS, PRANGOSET 25- VJEĒARI

Policia kufitare e Hanit tė Hotit, nė Drejtorinė Rajonale pėr Kufirin dhe Migracionin Shkodėr nė kuadėr tė luftės kundėr narkotikėve, ka arrestuar nė flagrancė shtetasin Gėzim Zefi, 25 vjeē, banues nė fshatin Lekaj, Shkodėr. 25-vjeēari ėshtė kapur nė fshatin Hot, rreth 1.5  km nga vija kufitare malazeze, nė tentativė pėr tė trafikuar nė drejtim tė Malit tė Zi njė sasi …

Lexo me shume

ARRESTOHET 35- VJEĒARI PER TU EKSTRADUAR NE ITALI

Policia e Shkodres ka arrestuar njė shtetas te shpallur nė kėrkim ndėrkombėtar pėr “Trafikim i  lėndėve narkotike”. Specialistėt e Seksionit  Kundėr Narkotikėve nė Drejtorinė Vendore tė  Policisė Shkodėr, gjatė mėngjesit tė se henes nė qytetin e Shkodrės bėnė tė mundur kapjen dhe arrestimin provizor pėr qėllime ekstradimi tė shtetasit: Viktor Qetaj,  35 vjeē,  banues nė fshatin Plan, Shkodėr. Kapja dhe …

Lexo me shume

LIROHET ADMINISTRATORI I KAĒINARIT….SEPSE GERHET NATEN!!!

Petrit Bardhi ish-kryetari  i komunės Kaēinar dhe aktualisht drejtues i kėsaj njėsie administrative ėshtė lėnė i lirė nga gjykata e Lezhės  mė datėn  18 shkurt, 10 ditė pasi ishte arrestuar nga forcat policore. Ndryshimi i masės sė sigurisė nga arrest me burg nė arrest shtėpie ėshtė bėrė nga  gjyqtari Ilir Pėrdeda. Ai ka pranuar kėrkesėn e palės mbrojtėse, sipas tė cilės, …

Lexo me shume

I SEMURI MENDOR I HYN NE SHTEPI, VRITET NGA PRONARI

Njė 55- vjecar ėshtė gjetur I vrarė nė nė fshatin “Shtoj i Vjetėr”, njėsia administrative Rrethina bashkia Shkodėr brenda rrethimit tė banesės sė shtetasit Ndokė Vecaj. Nikė Bungu 55- vjec ėshtė vrarė me armė gjahu rreth ores 02-00 tė mengjesit tė sė dieles nga pronari i banesės 76- vjecari Ndokė Vecaj.  Menjėherė nė vendngjarje kanė shkuar forca tė shumta policore …

Lexo me shume

LEZHE, SEKUESTROHEN MALLRA KONTRABANDE

Policia e Lezhės ka sekuestrua disa mallra kontrabandė dhe ka arrestuar dy persona, ndėrsa njė tjetėr ėshtė shpallur nė kėrkim. “Janė sekuestruar 1470 shishe verė, 6 motorrė pėr mjete tė vogla lundruese, 9 copė monitorė, 21 kg kafe,  9 kasa dritaresh, 1 024 copė bluza, pantallona dhe xhaketa, 39 kg rrjetė plastike Si rrjedhojė  nga Specialistėt e  Krimit Ekonomik u …

Lexo me shume

AUTOMJETI PERPLAS KOPENE E BAGETIVE TE IMTA

19 krerė bagėti tė imta mbeten tė ngordhura si pasobajė e njė aksidenti nė fshatin Melgushė, nė aksin rrugor Shkoder – Lezhė. Automjeti tip ėolksvagen me targė AA 668 IY qė po udhėtonte drejt Lezhės ka marrė zvarrė pėr disa metra gjėnė e gjallė, duke lėnė tė ngordhura thuajse gjysmėn e kopesė. Edhe pse ai ka tentuar tė frenojė, mjeti nuk ka …

Lexo me shume

SHKODER- KAMIONI KROAT, PERPLAS MOTORĒIKLETEN

Njė  aksident me pasojė plagosjen e 2 pėrsonave ka ndodhur mesditen e sė Hėnes  nė unazėn perendimore nė qytetin e Shkodres. 30- vjecari P.G  ka qėnė duke levizur me motorcikletė sėbashku me bashkėshorten e tij 30 vjecaren M. K, por ėshtė pėrplasur nga njė kamion me targa kroate dhe pėr pasojė kane mbetur tė plagosur rėndė . Gjatė momentin qė motorcikleta  …

Lexo me shume

POLICIA PARANDALON VRASJEN NE LEZHE

Policia e Lezhes ka parandaluar nje krim te mundshem ne fshatin Kodhel, ndersa ka arrestuar ne flagrance autorin e dyshuar per kete ngjarje. Ne pranga ka rene shtetasi Ernest Ndreca 56-vjeē banues ne fshatin Kodhel, qe sipas policise eshte autor i kanosjes me jete i bashkefshatarit te tije me iniciale K.H. Po sipas policise mes dy bashkfshatareve ka patur nje …

Lexo me shume

SHKODER, AKSIDENT NE QENDER TE QYTETIT

Nje grua ka perfunduar ne spitalin e Shkodres pasi eshte aksidentuar ne qender te qytetit. Aksidenti ka ndodhur paraditen e se dieles prane “Radio Shkodres” ndersa nje automjet ka perplasur nje grua rreth te 40- ve. Perplasja ka qene e fuqishme cfare ka bere qe gruaja te humb ndjenjat. Kane qene kalimtare te rastit ato te cilet kane njoftuar menjehere …

Lexo me shume

SHKODER, QELLOHET ME ARME ZJARRI PRANE BANESES SE PROKURORIT

Tė shtėna me armė zjarri janė dėgjuar nė qytetin e Shkodres , nė lagjen “Qafė Hardhi” pranė banesės sė prokurorit Vat Staka. Tė shėtnat janė dėgjuar rreth orės 21-30 ndėrsa kanė qėnė banorėt e zonės ato tė cilėt kanė njoftuar efektivėt e policisė, e cila ka mbėrritur menjėherė nė vendngjarje. Uniformat blu me tė mbėrritur nė vendngjarje kanė nisur hetimet …

Lexo me shume