Wednesday , 20 June 2018

KRONIKE

SHKODER, AKSIDENTOHET ME MOTORĒIKLETĖ

Qarkullimi me shpejtėsi me motrocikletė ka rezultuar fatal pėr 29 vjecarin Sezmir Rama, I cili ka humbur jetėn menjėherė nga aksidenti I rėndė. Ngjarja e rėndė ka ndodhur rreth orėve tė para tė mėngjesit nė rrugėn e Kirasit, nė lagjen Guerrile. Viktimė e kėtij aksidenti ka mbetur shtetasi Sezmir Rama i cili po udhėtonte me motoēikletėn tip ‘Suzuki’, 400 kubik, …

Lexo me shume

AKSIDENT NE AKSIN LEZHE – SHENGJIN

Njė ēift bashkėshortėsh nga Shėngjini kanė mbetur tė plagosur, pasi motorēikleta me tė cilėn ata udhėtonin u pėrplas nga njė automjet. Aksidenti ndodhi rreth orės 22:00 tė mbrėmjes sė djeshme nė aksin rrugor Lezhė-Shėngjin ne vendin e quajtur lagjia “Sakė”. Motoēikleta qe vinte ne drejtim te lezhes ėshtė goditur nga pas nga njė mautomjet tip “Renauld” me targa tė Kosoves …

Lexo me shume

POLICIA ARRESTON 10 PUNONJES TATIMESH!

Drejtoria e Policisė sė Qarkut Shkodėr nė bashkėpunim me Drejtorinė Kundėr Krimit Ekonomik e Financiar dhe Njėsinė e Pėrbashkėt Hetimore Kundėr Krimit Ekononik e Financiar nė Prokurinė Pranė Gjykatės sė Shkallės sė Parė Shkodėr nė kuadėr tė operacionit “Evazioni”, pas njė hetimi disa mujor bėnė tė mundur ndalimin e shtetasve:  Uarda Albunesa, vjec 29, banuese nė Shkodėr me detyrė Pėrgjegjėse …

Lexo me shume

ASGJESOHEN 945 RRĖNJĖ BIMĖ NARKOTIKE

Gjate 24 oreve te fundit policia e Shkodres ka asgjesuar 945 rrenje bime narkotike kanabis sativa ndersa 2 persona kane rene ne prangat e policise. Keshtu ne prangat e policise ka rene  Nikoll Lazri, 56 vjeē, banues nė Pukė. Arrestimi i tij u bė pasi, gjatė kontrolleve tė ushtruara nė tokėn e tij u gjeten 2 parcela me bimė narkotike …

Lexo me shume

ASGJESOHEN 1882 RRENJE BIME NARKOTIKE

Gjate sezonit veror vijojne operacionet antikanabis nė Qarkun Shkodėr. Sipas efektiveve behet me dije se jane Asgjesuar 1822 rrėnje bimė narkotike. Nga puna e shėrbimeve tė Komisariatit tė Policisė Shkodėr dhe Malėsi e Madhe, nė vijim tė operacioneve antikanabis, pėr evidentimin dhe asgjesimin e bimėve narkotike tė mbjella, gjatė ditės sė djeshme janė goditur tre raste tė kultivimit tė bimėve …

Lexo me shume

PREĒI: ESHTE NJE TENTATIVE PER TE DENIGRUAR FIGUREN TIME

Nje moment I trilluar dhe aspak I vertete. Nuk jam inkriminuar ne asnje marrje rryshfeti por jane disa institucione qe duan te nxjerrin ne pah punen e tyre duke denigruar bluzat e bardha, kryesisht policia dhe prokuroria. Ne kete menyre eshte shprehur mjeku-psikiater Gjon Preēi mbi ndalimin e tij ne nje deklarate per mediat.   Eshte rasti I dyte qe …

Lexo me shume

SHKODER- VELIPOJE, AKSIDENTOHET DEPUTETI DOSHI

Deputeti i pėrjashtuar nga Partia Socialiste Tom Doshi ėshtė pėrfshirė nė njė aksident rrugor mesditėn e sotme nė aksion rrugor Shkodėr-Velipojė nė Qafė-Shtiqen, por fatmirėsisht nga pėrplasja me njė tjetėr makinė, janė shėnuar vetėm dėme materiale pa tė lėnduar nė njerėz. Makina e blinduar tip Audi me targa AA 833 JV nė pronėsi tė deputetit Doshi por qė drejtohej nga …

Lexo me shume

ASGJESOHEN 800 RRENJE KANABIS NE SHKODER

Rreth 800 rrėnjė bimė narkotike e llojit kanabis sativa u zbulua dhe asgjėsua nga policia nė rrethin e Shkodrės ndėrsa nė pranga ra njė 49-vjeēar nga Malėsia e Madhe dhe nisi procedimi penal nė gjendje tė lirė pėr kryeplakun e fshatit Kastrat. Pal Therqaj u ndalua pasi nė pronėn e tij nė shpat tė malit nė fshatin Kastrat nė vendin …

Lexo me shume

M. MADHE, KANOS ME AUTOMATIK, PRANGOSET NGA POLICIA!

Njė 58-vjeēar ka rėnė nė prangat e policisė sė Shkodrės pėr kanosje ma armė zjarri tė shtetasi tjetėr. Kujtim Hotaj, banues nė Malėsi tė Madhe u arrestua pas kallėzimit tė bėrė nė komisariatin e Malėsisė sė Madhe nga shtetasi Q.R, 54 vjeē ,banues nė Malėsinė e Madhe. Ai ka deklaruar se ėshtė kanosur me armė “Atomatik” nė banesė, ku shtetasi …

Lexo me shume

SHKODER ASGJESOHEN 464 RRENJE KANABIS!

Nė vijim tė operacioneve antikanabis, pėr gjetjen dhe asgjesimin e bimėve narkotike tė mbjella nė fshatin barcollė, nė komunėn Shllak, nė Shkodėr janė gjetur dhe asgjesuar: 2 parcela me gjithsej 354 rrenjė bimė narkotike canabis sattiva. Nderkohe nė  fshatin vilė, nė komunėn temal, nė vendin e  quajtur « tokat e pukės », janė gjetur e asgjesuar: 1 parcelė me 110 rrėnjė canabis …

Lexo me shume