Breaking News

KRONIKE

HANI I HOTIT, SEKUESTROHEN 13 kg KANABIS

Policia kufitare ka sekuestruar 13 kilogram kanabis sativa ndersa ka prangosur n flagranc poseduesin e lnds narkotike 25 vjecarin Bruno Nikajn. Lnda narkotike sht sekuestruar n kufirin me Malin e Zi, ndrsa po transportohej nga i riu n drejtim t shtetit fqinj. Operacioni i bluve sht kryer n ort e vona t s diels ndrsa kan br kapjen n flagranc …

Lexo me shume

OPERACIONI PRANVERE 2015, 2 NE PRANGA

24 or pas zbulimit t laboratorit t kultivimit t kanabis sativs policia e Shkodres ka br t ditur se n kuadr t operacionit t koduar Pranvera 2015 ka rn n prangat e policis 21- vjecari Sentiliano Gjergjit, pasi ju ju gjeten 60 vazo te mbushura me dhe ku kishte t mbjella bim narkotike Cannabis Sattiva, 1 pako me 4.6 gr. …

Lexo me shume

SHKRUMBOHET KULLA 300- VJEARE NE THETH TE DUKAGJINIT!

Ka mjaftuar nj shkndij elektrike dhe infrastruktura rrugore e shkatrruar q nj kull 300-vjeare q shrbente edhe si banes turistike n Theth t Dukagjinit t shkrumbohej nga flakt e zjarrit.Kulla e Pavlin Polise, e cila ndodhej n qendr t fshatit piktoresk prej vitesh priste e prcillte turist nga t gjith vendet e bots q vinin t shikonin mrekullit e Alpeve …

Lexo me shume

BUSHAT, SEKUESTROHET LABORATORI I KANABISIT

Nj laborator brenda nj banese ku kultivohej lnd narkotike sht bllokuar nga policia n fshatin Barbullush t komunes se Bushatit ne rrethin e Shkodrs ndersa 2 persona kane rene ne prangat e policise. Sipas policise se Shkodes laboratori ishte n ambientet e brendshme t baness s Sentiljano Gjergji, ndrsa Tv rozafa sjell pamje ekskluzive nga ky operacion i policis s …

Lexo me shume

SHKODER, BANESA PERFSHIHET NGA ZJARRI

Nj banes n katin e 6 t nj pallit n hyrje t Shkodres pran Bexhistenit sht prfshir nga flakt duke u djegur. Ngjarja e rnd ka ndodhur mesditn e s merkures ndrsa fatmirsisht nuk ka patur dme n njerz. Dyshohet se shkak I zjarrit ka qn nj shkndije elektrike pran kondicionerit q sht prfshir nga flakt t cilat kan prfshir …

Lexo me shume

ARRESTOHET I KATERTI I BANDES SE GRABITSVE NE KURBIN!

N kuadr t operacionit t koduar Autostrada sht arrestuar edhe antari i 4 i grupit q kryente grabitje me arm prgjat autostrads La-Fush Kruj n afrsi t Fush-Mamurrasit.Ndrsa ditn e dieleu arrestuan Ervis Aliu, Emiklen Vokshi dhe Andri Ndreka, paraditen e se henes sht arrestuar edhe Sebastjan Ajazi. N bashkpunim me njri-tjetrin dyshohet se 4 t rinjt jan autor t …

Lexo me shume

AKSIDENTI, HUMB JETEN 50- VJEARI

Nje 50 vjecar humbi jeten si pasoje e nje aksidenti ne aksin rrugor Shkoder – Vau Dejes. Aksidenti I rende ndodhi rreth ores 21.40 te se shtunes ne fshatin Rrenc dhe viktime mbeti shtetasi Shtjefen Toma, banor i zones. Ai u perplas nga nje automjet me targe AA622FV qe drejtohej nga shtetasi Dede Zefi. Policia e cila mberriti ne vendngjarje …

Lexo me shume

KURBIN, ARRESTOHEN GRABITESIT

Policia e kurbinit ka mundur te identifikoje dhe arrestoje 3 personat e dyshuar si autore te grabitjes se ndodhur 2 nete me pare ne superstraden lac fushekruje. Ne prangat e uniformave blu kane rene Ervis Aliu 18 vjec nga fshati Shperdhet, Emiklen Vokshi 24 vjec nga mamurrasi dhe andri ndreka 18 vjec banues ne thumane te krujes, ndersa eshte shpallur …

Lexo me shume

LUFTA NDAJ KANABISIT, TE NDESHKOHEN AUTORET

Asgjesimi pa ndshkim i autorve t kultivimit t lndve narkotike kanabis sativs nuk do mund t parandaloj kultivimin e lndve narkotike por thjesht do i shkaktoj buxhetit t shtetit shpenzime me aksionet e policis. Deklarata sht br nga prokurori i rrethit gjyqsor I Shkodres Besnik Cani gjat takimit t organizuar nga drejtoria e policis, me tem: Parandalimi dhe goditja e …

Lexo me shume

GRABITET AUTOMJETI NE KURBIN, NE DAJ GRABITET I MOSHUARI!

Drejtuesi i nje automjeti dhe 3 pasagjere te tije ka rene pre e grabitesve te maskuar dhe me arme. Ngjarja eshte regjistruar ne oret e pare te dites se diele ne fushe mamurras te kurbinit pjese e superstrades drejt fushe krujes. Ngjarja eshte bere publike vetem pasditen e djeshme nga policia, e cila ende nuk ka mundur te identifikoje autoret. …

Lexo me shume