KRONIKE

Prishet furgoni me te burgosurit brenda!!!

Oficerėt e policisė po kryenin si ēdo ditė transportimin e tė burgosurve pėr nė gjykatėn e Shkodrės, por furgoni me tė burgosur ėshtė fikur. Shkak ka qenė njė defekt nė motor, duke bėrė qė pėr 30 minuta, ai te qėndrojė nė pritje tė remokjimit. Vetėm pasi u gjet njė kavo remorkjuese si dhe falė ndihmės se njė makine tė ēasti, …

Lexo me shume

Policia sqaron arrestimin e Rrases!

24 ore pas konfuzionit ne komunikatat e policise se Shkodres, zyra e shtypit prane kesaj drejtorie ka sqaruar ne detaje arrestimin e 18- vjecarit Alfred Rrasa. Policia thekson se Rrasa u arrestua pasi ishte lene I lire nga gjykata e apelit ne Shkoder. Sipas efektiveve te policise arrestimi i 18- vjecarit Rrasa i cili ka qene edhe me pare i …

Lexo me shume

Aksidenti, humb jeten 47- vjecari

Njė 47-vjeēar nga Rubiku ka humbur jetėn pasi ėshtė pėrplasur nga njė automjet nė Rrugėn e Kombit. Aksidenti ka ndodhur rreth orės 19:00 tė mėrkurės nė afėrsi tė Milotit. Viktima Vasil Ndoj ka qenė duke kaluar nga njėri kah i rrugės nė tjetrin kur ėshtė pėrplasur nga njė automjet fuoristradė me targa AA 615JL, qė drejtohej nga shtetasi Fran Koka. …

Lexo me shume

Komunikatat e policise se Shkodres, kontradiktore!

Edhe pse mund te jesh arrestuar perpara 1 muaji e gjysėm pėr vepren penale tė vrasjes dhe gjykata ka dhėnė verdiktin e saj, policia e Shkodres tė riarreston pėrsėri pėr tė njejtėn akuzė dhe tė cilėson si tė shumėkėrkuar. Nė komunikatėn e datės 12 Nėntor 2014 drejtoria e policisė sė Shkodres njofton se ėshtė kryer arrestimi I tė shumėkėrkuareit Alfred …

Lexo me shume

Arrestohet autori vrasjes!

Vetėm 5 ditė ka zgjatur arratia e 28 vjecarit Denis Arrila, autorit tė dyshuar qė ekzekutoi 26 vjeēarin Indrit Halili, mbrėmjen e 5 nėntorit nė qytetin e Shkodres. 28- vjecari ėshtė arrestuar nė qytetin e Tiranės tek zona  e “Brrylit” falė njė bashkėpunim tė policisė sė Shkodres me atė tė Tiranės. Nė momentin e arrestimin 28- vjecari Arrila nuk I …

Lexo me shume

Arrestohet 47- vjecari, plagosi baxhanakun!

Vetėm 24 orė pas ngjarjes, policia e Shkodrės ka arrestuar 47-vjeēarin Mehdi Ēokaj, autor i dyshuar i plagosjes sė baxhanakut tė tij Enver Xhilaj.Falė hetimeve tė krimeve tė rėnda dhe informacioneve tė siguruara nga burime tė kėsaj strukture, u arrit lokalizimi dhe identifikimi i vendit ku ishte fshehur autori. Ai u kap nė njė banesė nė lagjen “Dobraē”, pak metra …

Lexo me shume

Aksidenti, humb jeten 44- vjecari!

Nje 44 vjecar ka humbur jeten pasi mjeti me te cilin ai udhetonte doli nga rruga dhe u perplas me nje pishe. Aksidenti ndodhi mbremjen e te henes rreth ores 22 ne hyrje te qytetit te shengjinit ndersa viktime e perplasjes ka mbetur pellumb gila banor i qytetit te shengjinit. Perplsja e mjetit ka qene teper e forte dhe per …

Lexo me shume

Gruemire, plagosen baxhanaket!

Medi Ēoku dhe Enver Xhilaj, baxhanak njėri me tjetrin,  kanė qėnė duke pirė njė kafe nė qėndėr tė fshatit Gruemirė, por kanė nisur tė debatojnė e mė pas debate ka degjeneruar deri nė pėrdorimin e armės sė zjarrit. Pėr pasojė Enver Xhilaj ka mbetur I plagosur pasi ėshtė qėlluar nga baxhanaku I tij Medi Ēoku nga njė distancė e afėrt. …

Lexo me shume

Lezhe, gardiania e dehur terrorizon qytetin!

Policia e Lezhės ka vėnė nė pranga njė punonjėse tė burgut tė Shėnkollit, e cila ka terrorizuar banorėt e lagjes “Gurra”, duke qėlluar me armė. Burime nga policia lokale bėjnė tė ditur se 42-vjeēarja Gjelina Nikolli, nė gjendje tė dehur, ka qėlluar nė ajėr me pistoletėn e shėrbimit. Sapo mori njoftimin pėr ngjarjen, policia ka arrestuar gardianen 42-vjeēare, teksa udhėtonte …

Lexo me shume

Vijon operacioni i OSHEE-se ne Lezhe

Ne rrethin e Lezhes vijon operacioni mbi lidhjet e paligjshme tė energjisė dhe vjedhjes sė energjisė elektrike. Ne nje komunikate per shtyp, efektivet e policise bejne teditur se kanė filluar zbatimin nė terren tė masave tė posaēme pėr ndėrprerjen e abuzimeve me energjinė elektrike, duke identifikuar dhe vėnė para drejtėsisė autorėt e lidhjeve tė paligjshme tė energjisė dhe vjedhjes sė …

Lexo me shume