Breaking News

KRONIKE

QELLON NE DREJTIM TE LOKALIT, ARRESTOHET NGA POLICIA

Shtetasi Aleks Margjoni sht ndaluar nga policia mngjesin e se shtunes pasi ka qlluar me arm gjahu n drejtim t nj lokali n Barbulloj t Lezhs. Pasi n Barbulloj, pr motive t dobta ka qlluar me arm gjahu n drejtimin e lokalit t shtetasit P.D. , banues n Shnkoll Lezh duke thyer xhamat e lokalit. M pas sht larguar …

Lexo me shume

DENOHET ISH OFICERI QE VRAU 15- VJEARIN ME 5 VITE BURG

Gjykata e Lezhes e ka denuar me 5 vjet heqje lirie ish oficerin e policise se Lezhes Skender Seferi i akuzuar per vrasjen e 15 vjecarit Armando Skandaj, ngjarje e ndodhur ne korrik 2010 gjate nje aksioni te policise. Vendimi i gjykates ka ardhur pas 1 viti e gjysem gjykim te kesaj ceshtjet, ndersa denoncimi ishte bere nga familjaret e …

Lexo me shume

SHKODER, PLAGOSET 45- VJEARI PALUSHI

Nj 45 vjear sht plagosur me arm zjarri n qytetin e Shkodrs. Ngjarja ka ndodhurmesnaten e s enjtes rreth or 24:00 n lagjen Ndoc Mazi pran stacionit hekurudhor. Policia e Shkodrs informon se i plagosur sht shtetasi Nikolin Palushi, banues n Shkodr. Sipas dshmitarve n vendngjarje 45- vjecari sht qlluar me 2 plumba n kmb ndrsa kan qn banort e …

Lexo me shume

AKSIDENT TEK KTHESA E BELTOJES

Kthesa e nohur si kthesa e vdekjes ka pergjakur serish rrugen. Dy makina jan prplasur rreth ors 9:40 minuta n afrsi t Beltojs n vendin e quajtur kthesa e Malihebes. Nj automjet tip fiat punto ngjyr e bardh me targ AA 745 CI sht aksidentuar m nj mjet tip benz me targ 219 BF i drejtuar nga shtetasi me iniciale …

Lexo me shume

ARRESTOHET OFICERI I POLICISE NE SHKODER

Shrbimi i Kontrollit t Brendshm ka vn n pranga nje oficer policie, pasi akuzohet pr korrupsion. Burime zyrtare nga Ministria e Brendshme than se, sht zbatuar urdhri i Prokurorit pr ekzekutimin e vendimit penal t Gjykats s Rrethit Gjyqsor Shkodr me masn e sigurimit personal Arrest n burg pr punonjsin e policis N/Komisar Ardian uli, pr veprn penale t Korrupsionit …

Lexo me shume

BAHALLEK, AKSIDENTOHET 58- VJEARI

Nje aksident i rende ka ndodhur ne aksin Shkoder- Lezhe, pran harkut t Brdics, ndrsa 1 prson ndodhet jasht rrezikut pr jetn. Mjeti tip “Fuoristrad” me targa Sh 6667 E me drejtues shtetasin F. M. 57 vje, ka perplasur shtetasin V. Gj. rreth moshes 58 vje i cili po levizte me biiklet. Pr pasoj 58- vjecari ka marr plag n …

Lexo me shume

PERDHUNOHET DHE SYNOHET TRAFIKIMI I TE MITURES

Vetem arratisja nga tutoret e ka shpetuar nje 17 vjecare nga trafikimi per prostitucion ne Kosove. Vajza me iniciale V.J nga Lezha e ka denoncuar ngjarjen ne polici duke sjelle per pasoje arrestimin e 33 vjecarit Krenar Shabani dhe shpalljen ne kerkim te 26 vjecarit me iniciale E.K. Referuar denoncimit qe ka bere ne polici e mitura behet e ditur …

Lexo me shume

KATER TE MITUR TENTOJNE ARRATISJEN NGA BURGU

Nj tentativ arratisjeje e katr personave sht parandaluar n burgun e Lezhs. Katr t miturit me inicialet I.P, A.B, D.T, dhe E. H kan tentuar t arratisen nprmjet njrs prej dritareve t godins s ktij institucioni.Gjat tentativs ata jan konstatuar nga polici i shrbimit dhe mnjher sht njoftuar grupi i siguris, i cili bri edhe ndalimin e tyre. Pas kesaj …

Lexo me shume

AKSIDENTI NE SUPERSTRADEN LEZHE- FUSHE KRUJE, HUMB JETEN 14- VJEARJA

Nj 14-vjeare humbi jeten, ndrsa dy prsona t tjere u plagosen pas nj pas prplasjes s dy mjetve n superstraden Lezh-Fush Kruj. Aksidenti ndodhi rreth ors 15:00 n afrsi t fshatit Gjorm t Kurbinit, ndrsa viktime mbeti nj 14-vjeare me iniciale A.M. Ajo ka qen pasagjere n nj automjet tip “Renauld” me targa AA512GY, i cili humbi kontrlloin duke goditur …

Lexo me shume

PENG PREJ 6 DITESH NE DUKAGJIN, ARRESTOHEN 3 PERSONA

Nj histori e ngjashme pr nj skenar filmi ndodhi n nj fshat t thell t quajtur Plan n Dukagjin. Pr 6 dit me radh nj i ri nga kjo zon sht mbajtur peng nga 7 persona n lidhje fisnore, 3 prej t cilve jan arrestuar ndrsa katr t tjer jan shpallur n krkim. N nj operacion t koduar “Pengu” zhvilluar …

Lexo me shume