Wednesday , 18 September 2019

KRONIKE

PUKE, SHPERTHEN AUTOMJETI I DREJTORIT TE SPITALIT

Hidhet n er me eksploziv automjeti i drejtorit t spitalit t Puks por fatmirsisht nuk ka t lnduar. Ngjarja e rnd ndodhi rreth orve t mbrmjes se martes n qytetin verior, teksa n mjetin e shtetasit Enver Sulejmani shprtheu nj sasi eksplozivi e telekomanduar. N momentin e shprthimit n automjet nuk ndohej askush.Ngjarja ndodhi shum pran bashkis s qytetit, ku …

Lexo me shume

LEZHE- SHENGJIN, GJENDET I VDEKUR PARAPLEGJIKU

Nje invalid paraplegjik rreth 50 vjec i seksit mashkull eshte gjetur i vdekur ne nje kanal me uje pergjate segmentit rrugor qe lidh Lezhen me Shengjinin. Trupi i pajete i mbuluar ne uje eshte zbuluar nga nje banore i zones i cili fillimisht ka konstatuar nje mjet paraplegjikesh brenda kanalit dhe me pas ka konstatuar prane tije edhe kufomen. Menjehere …

Lexo me shume

LAGUNA E PATOKUT, DEPUTETI PRENGA FITON LIRINE!

Dy muaj pas arrestit me burg, Gjykata e Lart ndryshon vendimin e dhn po prej saj duke kthyer n liri deputetin Armando Prenga i akuzuar pr armmbajtje pa leje dhe plagosje. Kolegji Penal i kryesuar nga gjyqtarja Mirela Fana ka vendosur kt t hn t pranoj krkesn e deputetit nn hetim duke ndryshuar masn e siguris nga “arrest me burg” …

Lexo me shume

ARRESTOHEN 2 PERSONA, KONTRABANDUAN 19 300 LLAMPA ELEKTRIKE

Policia Kufitare godet nj tjetr rast t kondrabands nga Mali i Zi ndersa 2 persona arrestohen ne flagrance. Blute e kufirit kane kapur nj sasi prej 19300 cop llampa elektrike kondraband. Specialistt e Sektorit t Shrbimeve Operacionale & Hetimit n Drejtorin Rajonale pr Kufirin dhe Migracionin Shkodr, bn arrestimin n flagranc t shtetasve:Ardit Kalldrica, 25 vje, lindur dhe banues n …

Lexo me shume

ANTI- TERRORIZMI, MBIKQYRJE E RREPTE DHE NE LEZHE

Institucionet vendore, shkollat, qendra tregtare, ujesjellesat dhe zonat me frekuentim te larte ne Lezhe mbahen nen mbikqyrje nga policia e cila ka angazhuar efektive te armatosur dhe civile. Nje mase e tille ka ardhur menjehere pas mbledhjes qe prefekti i Lezhes zhvilloi me 15 nentor me komisionin e sigurise, vetem 2 dite pas ngjarjeve qe terrorizuan Francen. Oret e mbremjes …

Lexo me shume

PUKE, ARRESTOHET 72- VJEARI

Nje 72- vjear eshte Konfliktuar me kushririn e tij pr motive pronsie, ndersa arrestohet n flagranc nga policia. Gjat kontrollit t baness iu gjetn dhe iu sekuestruan nj arsenal armsh e municioni. Nga Specialistt pr Hetimin e Krimit n Komisariatin e Policis Puk, u b arrestimi n flagranc i shtetasit: 72- vjearit Mhill Dodaj, pasi kusheriri i tij kishte krkuar …

Lexo me shume

SHKODER, DERGOHEN NE PROKURORI 2 PUNONJES TE HIPOTEKES

Ministria e Drejtsis shkarkon dhe on pr ndjekje penale dy punonjs t hipoteks n Shkodr. Punonjsit e shkarkuar jan Spartak Haxhia dhe Taulant Bejko. Vendimi pr largimin e tyre nga puna sipas Ministris s Drejtsis sht marr pasi gjat ushtrimit t detyrs s tyre jan konstatuar shkelje t rnda. Ministri Manjani i ka krkuar Prokuroris hetim t shpejt pr shtjen.

Lexo me shume

LEZHE, 1 NE PRANGA 2 NE KERKIM PER USHTRIM PROSTITUCIONI

Goditet nj rast i shfrytzimit t prostitucionit n Lezh.Policia e ktij qyteti ka br arrestimin e shtetasit Vladimir Mirashi 38 vje banues n Tiran, ndrsa ka shpallur n krkim Agustin Tolin 26 vje dhe Kristjan Markun 34 vje, t dy banues n Lezh. Policia sqaron se tre personat akuzohen pr shfrytzimin e nj 21 vjearje pr prostitucion si dhe pr …

Lexo me shume

APELI FUT NE BURG ZYRTARET E SHENGJINIT

Gjykata e Apelit n Shkoder ka ndryshuar vendimet pr 6 zyrtart e akuzuar, mes tyre 4 punonjs t Kadastrs dhe 2 Topograf t Shngjinit pasi akuzoheshin per abuzim me tjetrsimin e knets n bregdet n tok bujqsore dhe dhnia e tyre tek banor t ndryshm n zonn e Kunes n Lezh. Ne seancn gjyqsore n ngarkim t 6 dyshuarve trupi …

Lexo me shume

ARRESTOHET 23- VJEARI, IU GJET KANABIS SATIVA!

Shrbimet e Komisariatit t Policis Shkoder n vazhdimsi t Planit Operacional t kontrolleve t vazhdueshme n ambjente q jan elemente me tendenca kriminale, n bashkpunim me Seksionin pr Narkotikt realizuan arrestimin n flagranc t shtetasit: Kristian Mandi, 23 vje, banues n Shkodr. Arrestimi i ktij shtetasi u b pasi gjat kontrollit t ushtruar nga forcat e Policis t Komisariatit Shkodr, …

Lexo me shume