Tuesday , 17 October 2017

KRONIKE

GJYKATA CAKTON MASEN E SIGURISE PER BLERIM HARUSHEN

26 vjeçari Blerim Harusha i arrestuar dy dite me pare ne qender te Shkodres nen dyshimin se po shperndante lende narkotike ka dal para gjykates ss shkalles se pare Shkoder ku i eshte caktuar edhe masa e sigurise me afat 40 dite deri ne perfundimin e analizave laboratorike te lendes se gjetur. Gjykatesja çeshtjes Arta Llazari ka pranuar kerkesen e …

Lexo me shume

NGJARJA TRAGJIKE NE TOROVICE TE LEZHES, EKSPERTET E GJEOLOGJI-MINIERAVE DHE EMERGJENCAVE CIVILE NISIN VERIFIKIMET

Shenjat në vendin e ngjarjes tregojnë qartë forcen që ka patur shkëmbi që u shkëput nga mali dhe goditi makinen duke ju marrë jeten dy vëllezerve dhe gruas shtëtzënë.Nga hetimet rezulton se shkëmbi ka rënë nga një lartësi prej 200 metrash dhe pasi ka goditur makinen ka përfunduar në një parcele aty pranë.Shefi i Emergjencave Civile në Prefekturen e Lezhës …

Lexo me shume

POLICIA, MASA ANTI-TERRORI PER NDESHJEN SHQIPERI-ITALI

Në kuadër të masave për parandalimin e akteve terroriste, Policia e Shtetit ka marrë një sërë masash me synim studimin, analizimin e të dhënave dhe informacioneve nga specialistët në Drejtorinë e Antiterrorit, për të bërë të mundur evidentimin e individëve ose grupeve  ekstremiste të dhunshme dhe me tendenca të mprehta kriminale dhe terroriste, që mund të cenojnë rëndë rendin dhe …

Lexo me shume

TRAGJEDI NE LEZHE, SHKEMBI ZE MJETIN 3 TE VDEKUR

Tre pjestarë të një familje mes tyre dhe një grua shtatzenë nga fshati Balldre i Lezhës humben jeten tragjikisht, pasi automjeti me të cilin ata udhetonin u godit nga një shkëmb që ra nga mali. Ngjarja e rëndë ndodhi pasditen e së shtunes në aksin rrugor Balldre- Torovicë, ndësa viktimat e kësaj ngjarje janë vëllezërit Edmond dhe Valentin Zefi si …

Lexo me shume

ISMAILI: RADARET KANE SJELLE ULJE TE AKSIDENTEVE

Policia rrugore kerkon nga Bashkia Shkoder, qe te kete nje rregull per parkimet e transportit urban por edhe furgoneve nder-qytetase. Shefi i sigurise rrugore Skender Ismali tha se mungesa e nje terminali, sjell pasoja jo vetem ne trafik, por edhe ne konkurrencen e pandershme Ismaili foli edhe per aksionin e ndermarre nga policia rrugore, teksa tha se radaret kane sjelle …

Lexo me shume

ZBARDHET VRASJA E NJE VITIT ME PARE NE MAL TE JUSHIT. ARRESTOHEN DY VELLEZERIT

Vrasja e Genc Mhillaj e  ndodhur në fshatin Mali i Jushit në Shkodër, rreth një vit më parë, ka çuar në arrestimin e dy vëllezërve të cilët policia i ka identifikuar si autorë të vrasjes së 42- vjeçarit. Në pranga ka rënë Lin Mujeci, 38 vjeç dhe vëllai i tij Kreshnik Mujeci, 30 vjeç, të cilët ishin shpallur në kërkim. Vrasja …

Lexo me shume

SHKODER, MOTORÇIKLETA PERPLASET ME AUTOVETUREN

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbremjen e së enjtes në qytetin e Shkodres ndërsa një person ka humbur jetën. Aksidenti i rëndë ka ndodhur pranë kryqëzimit “Ura e Thive” në lagje “Ndoc Mazi” rreth orës 20:25 minuta të së enjtes. Sipas dëshmitarëve në vendngjarje automjeti tip benz me targa  AA 299 OT me drejtues A. K. është përplasur me …

Lexo me shume

SHKODER, PRANGOSET SHPERNDARESI I KOKAINES NE PEDONALE

Policia e Shkodres ka finalizuar me sukses operacionin anti- drogë “Pedonalja” ndërsa ka arrestuar një shpërndares kokaine në zonën e Pedonales. Pas informacionëve të marra në rruge operative nga seksioni i krimëve të hapura në drejtorinë e policisë së Shkodres, efektivët blu kanë arritur te zbulojnë një përson, i cili shiste kokaine pranë qëndres së qytetit. Në prangat e policisë …

Lexo me shume

ARREST ME BURG PER GRUPIN E GRABITESVE!

Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për 3 personat e arrestuar me 3 Tetor në Shkodër. Grupi i përbërë nga 3 persona akuzohet  se ka kryer 11 vjedhje në qarkun e Shkodrës, ndërsa sot është dhënë masa e arrestit për të arrestuarit, Esmir Demaj, 28 vjeç, banues  në fshatin  Rrashkullaj në  Malësi e Madhe, Altin …

Lexo me shume

LEZHE, ZJARR NE ZONEN E MBROJTUR TE TALES

Një zjarri i fuqishem përfshiu mbrëmjen e kaluar zonen e mbrojtur pranë hidrovorit në Tale të Lezhës. Flaket u pikasen nga banore të zones rrëth ores 19:00, ndërsa i përhapen me shpejtësi në një siperfaqe të konsiderushme duke vënë në rrezik dhe banesat aty pranë. Në zonë mbërriten menjëherë zjarrfikesit dhe përfasusit e zonave të mbojtura në Qarkun Lezhë të …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin