Tuesday , 17 October 2017

KRONIKE

LEZHE, ZJARR NE MANATI DHE TOROVICE

Një zjarr i fuqishem përfshiu mbreme masivin pyjor të fshatit Manati në Lezhë, duke rrezikuar dhe djegien e 7 banesave.Flaket i pikasen nga banore të zones rreth ores 23:00 të mbrëmjes, ndërsa u përhapen me shpejtesi përshkak të eres së forte dhe dendësise së bimesise.Në zonë mbërriten menjehere forcat zjarrfikese si dhe policia, por terreni i thyer malor e veshtiresoj …

Lexo me shume

M. MADHE, SEKUESTROHEN 4.1 kg HEROINE

Policia e Shkodrës ka sekuestruar në kufirin me Malin e Zi 4 kg heroinë dhe 32 kg hashash. Në sajë të operacionit të koduar “Bukoviç”, sasia e drogës u gjet në vendin me të njëjtin emër, në Malësinë e Madhe, rreth 100-150 m larg kufirit të gjelbër. Policia kishte marrë informacion për transportin e drogës dhe është vënë në ndjekje …

Lexo me shume

KORRIK, 89 RASTE ZJARRI, DISA ME RREZIKSHMERI TE LARTE

Ne harkun kohor te 2 javeve 89 zjarre kane rene vetem ne Territorin e Bashkise Shkoder, ndersa ne 24 oret e fundit jane regjistruar 17 raste. Dibra thote se ne te gjitha rastet eshte bere maksimumi, duke shmangur keshtu demet ne banesa dhe njerez. Rastet e zjarreve jane te qellimshme, per kete reparti i zjarrefikesve apelon drejt fermereve qe te …

Lexo me shume

I PLAGOSURI DION LISI, JASHTE RREZIKUT PER JETEN

32 vjecari Don lisi I cili u qellua nje dite me pare ka kaluar fazen e rrezkut. Sipas bluzave te bardha pasi ka ndenjur rreth 8 ore ne operacion, Lisi ka reaguar pozitivisht.Atentati që kishte shënjestër një të ri në Shkodër, rrezikoi edhe jetën e kalimtarëve duke plagosur dy prej tyre.Ngjarja me tre të plagosur, një prej të cilëve një …

Lexo me shume

DISA VATRA ZJARRI NE QARKUN SHKODER, RREZIKOJNE BANESAT

Disa vatra zjarri jane regjistruar ne qarkun Shkoder ne 24 oret e fundit. Një zjarr ka rënë në një sipërfaqe me shkurre, ferra dhe pyll pishe në Njësinë Administrative Vig-Mnelë të bashkisë Vau-Dejës. Për shkak të erës së fortë zjarri po përhapej dhe ka rrezikuar disa banesa. 30 forca ushtarake kanë punuar së bashku me ato të zjarrfikësve me mjete …

Lexo me shume

“BURG PA AFAT” PER 29 VJEÇARIN DRITAN YMERI

“Burg pa afat” ehte masa e sigurise e dhene per 29 vjecarin Dritan Ymeri i cili akuzohet per veprat penale ” Vrasje me Dashje” si dhe ” Armembajtje pa leje”. Gjykata e rrethit gjyqesor Shkoder e cilesoi si te drejte ndalimin e tij duke caktuar masen e sigurise ate te arrestit me burg pa afat.I riu gjate gjithe seances ka …

Lexo me shume

POLICIA MALAZEZE ARRESTON 25- VJEÇARIN, AUTORIN E ATENTATIT ME TRE TE PLAGOSUR

Pak orë pas ngjajres së rëndë policia malazeze ka arrestuar 25- vjecarin Aurel Ahin në Krajë të Malit të Zi. Në momentin e arrestimit nga policia e malazeze, I riu nuk ka bërë rezistencë. Fillimisht sipas dëshmive, 25 vjecari  veshur me kanatiere dhe me kapele ka hyrë në një lokal ne Kraje ku ka kërkuar ujë. Teksa personat që ndodheshin …

Lexo me shume

“WESTERN” NE MES TE SHKODRES, TRE TE PLAGOSUR

3 të plagosur njeri prej te cileve ne gjendje te rende është bilanci I atentatit me arme zjarri në qëndër të qytetit të Shkodres. Çdo gje ka ndodhur rreth ores 13-00 mesditen e se Shtunes prane sheshit “Demokracia” kur nga autovetura Daeëoo me ngjyre jeshile me targa AA 440 NC  nje përson ka qëlluar plot 8 herë në drejtin të …

Lexo me shume

VDEKJA E PUNONJESIT, 1 I ARRESTUAR 2 HETOHEN NE GJENDJE TE LIRE

Një ditë pas vdekjes së punonjësit te ujesjellesit në pusetën e ujrave te zeza, policia e Shkodrës ka arrestuar Prekë Tomën, 48 vjeç, përgjegjësi i ujërave të zeza në ndermarrjen e ujesjelles- kanalizimeve. Gjithashtu në gjendje të lirë do të hetohen Ymer Ramolli 64 vjeç, inxhinier i ndërmarjes së ujësjellës kanalizimeve Shkodër dhe Lazer Pema  52 vjeç drejtues teknik në …

Lexo me shume

TRANSPORTONIN 10 KG HEROINE, ARRESTOHEN 2 SHQIPTARET

10 kg heroine e sekuestruar dhe dy shtetas shqiptare te arrestuar. Policia malazeze në vendkalimin kufitar Debeli Brijeg ne Hercegnovi gjate kotrollit rutine  të nje  automjeti me targa shqiptare  kane zbuluar dhe konfiskuar rreth 10 kilogramë heroinë ndersa jane arrestuar Klodian Kotori 33 dhe Ariana Caci 26 vjece nga Shqipëria. Heroina u zbulua ne automjetin Mercedes ML63AMG me targa shqiptare, …

Lexo me shume
Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin