Monday , 18 January 2021

KRONIKE

ARRESTOHET 27- VJEARI, I SEKUESTROHEN 2 kg E 863 gr

Nga Specialistt e Seksionit Kundr Narkotikve u arrestua n flagranc shtetasi: Albert Marku, 27 vje, banues n fshatin Bruaj Shkodr, pr veprn penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikve”. 27- vjeari eshte arrestuar ne n fshatin Hot i Ri Shkodr, pasi gjat kontrrollit t ushtruar n mjetin furgon, tip Benz q drejtohej nga vet ai, i’u gjet dhe sekuestrua n cilsin …

Lexo me shume

AKSIDENTI, HUMB JETEN ISH- IKLISTI I VLLAZNISE

Nj 36 vjecar ka humbur jetn sipasoj e nj aksidenti t rnd n aksin Gur i Zi- Shkoder. Ish ciklisti I Vllaznis Aleksander Lazri 37 vjec, mesditen e s Merkures ka qn duke shkuar n Gajtan me nj motrciklet sportive, kur n fshatin rrenc ka humbur kontrollin e motorciklets me targa SH 236 D dhe sht prplasur n asfalt. Goditja …

Lexo me shume

DETYRIM PARAQITJE PER 2 PUNONJESET E JETIMORES

Gjykata e Apelit n Shkoder ka ndryshuar masn e siguris at t arrestit me burg n dtyrim paraqitje pr 2 punonjset e shtpis s fmijs shkollor 6- 18 vjec ne metropolin verior, Shpresa Nishani dhe Violeta Marku. N seancn e caktimit t mass s siguris n shkalln e dyt, avoketrit mbrotjs, I kan krkuar tupit gjykues nj mas m t …

Lexo me shume

ARME PA LEJE NE BANESE, ARRESTOHET 20- VJEARI

Arrestohet n Lezh nj person pr armmbajtje pa leje.Nga specialistt e Seksionit pr hetimin e krimit n Komisariatin e Policis Lezh, sht arrestuar n flagranc shtetasi Romarjo Dardha , 20 vje , banues n Ishull Lezh.Ky shtetas dyshohet si poseduesi 1 automatiku model 56 me nj krehr me 20 fishek si dhe 1 pushk, t cilat u gjetn dhe u …

Lexo me shume

ARRESTOHET DREJTORI I TATIMEVE NE SHKODER, HYSEN HYSAJ

Drejtori Rajonal i Tatimeve n qytetin e Shkodrs sht ndaluar kt t hn me urdhr t prokuroris s ktij qyteti. Prokuroria e Shkodrs ka urdhruar ndalimin e Drejtorin Rajonal t Tatimeve, Hysen Hysaj, i dyshuar pr konsumimin e elementve t veprs penale t Shprdorimit t detyrs. Urdhri i ndalimit u zbatua nga ana e forcave t Policis Vendore, Shkodr. Hysen …

Lexo me shume

KURBIN, POLICIA PARANDALON VRASJEN NE ADRIATIK

Policia e Kurbinit ka parandaluar nj vrasje ku dy komshinj u konfliktuan me njri-tjetrin n zonn e Adriatikut.Sipas t dhnave t policis, pas ndrhyrjes sht sekuestruar 1 arm zjarri automatik pa leje me nj krehr me 30 fishek model 56 dhe u bllokua nj arm gjahu me leje. N pranga ka rn Shkurt Shkurti, 67-vje pasi ka krcnuar komshiun Gj.P. …

Lexo me shume

AKSIDENT NE RRUGEN E KOMBIT, VDES KOSOVARI

Nj aksident me pasoj vdekjen e nj 51-vjeari nga Kosova dhe plagosjen e tre t tjerve mes tyre nj fmij 6-vje sht shnuar mngjesin e ksaj t shtune n aksin Milot-Rrshen n afrsi t Rubikut.Dy makina, njra tip Renault me targa KS 01-203 IA dhe tjetra me targa AA425IG jan prplasur n vendin e quajtur Ura e Munazit si pasoj …

Lexo me shume

AKSIDENTI NE SHKODER- LEZHE, 1 NE GJENDJE TE RENDE

Nj aksident i rnd ka ndodhur kt t Premte n aksin Shkoder- Lezh, ndrsa nj 51- vjecar ndodhet n gjendje kritike. Aksidenti ka ndodhur rreth ors 11.30 minuta n vendin e quajtur Beltoj. Motorikleta tip Astra e drejtuar nga 51 vjeari Vitor Rroku nga Vau Dejsi ka humbur kontrollin, duke kryer disa rrokullisje n tok. Pr pasoj 51- vjecari ka …

Lexo me shume

MBYTET STUDENTI NGA LEZHA NE LIQENIN E SHKODRES

Nj 25 vjear ka gjetur vdekjen n ujrat e liqenit t Shkodres pas nj ataku kardiak. Elvis Jaku nga Lezha student i fiskulturs n Universitetin Luigj Gurakuqi ka qen s bashku me studentt e tjer n nj or strvitjeje me kajak dhe varka, kur ka psuar atakun kardiak sapo ka patur kontakt me ujin, duke humbur jetn. Ngjarja e rnd …

Lexo me shume

INSPEKTORIATI I PYJEVE SEKUESTRON 8.2 METER DRU

Inspektoriati shteteror i pyjeve vijon aksionet per ndalimin e prerjeve ne pyje. Gjate diteve te fundit dy automjete jan bllokuar me lende drusore, te cilat ishin prere ne pyjet e Cukalit. Inspektoriati ben me dije se njera prej mjeteve ishte kamionine dhe ne total kishte 3.2 metr stere lende drusore ahu. Nga verifikimet e bra, rezultoi se ajo ishte prere …

Lexo me shume