KRONIKE

BRESHĖRI PLUMBASH NĖ ZYRAT E KOMUNĖS BLINISHT

Breshėri automatiku janė lėshuar mbi zyrat e komunės Blinisht nė Lezhė, por fatmirėsisht duke shkaktuar vetėm dėme materiale. Ngjarja ėshtė regjistruar rreth orės 2 e 30 minuta tė ditės sė sotme, ndėrsa mbeten tė paqarta motivet dhe personat qė e shkaktuan kėtė incident. Nė epiqendėr tė plumbave ka qenė zyra e kryetarit tė kėsaj njėsie vendore Jak Zhuba, ndėrsa plumbat …

Lexo me shume

OPERACION ANTIKANABIS NĖ FSHATIN KIR

Nė vazhdim tė operacioneve antikanabis nė Shkodėr, nga efektivėt e komisariatit tė policisė Shkodėr,  gjatė ditės sė djeshme ėshtė ushtruar njė kontroll i imtėsishėm nė fshatin « Kir», nė vendin e quajtur « Mark Nonaj », nė komunėn Pult, nė Shkodėr. Janė gjetur tė kultivuara  dhe asgjesuar :1 parcelė me gjithsej 200 rrėnjė bimė narkotike si dhe 200 kubik me bimė narkotike canabis sattiva. …

Lexo me shume

REAGON MINISTRIA E BRENDSHME: PALOKA TE FLASE ME KANDIDATIN HILA!

I menjėhershėm ka qenė reagimi i Ministrisė sė Brendshme, e cila i ka bėrė me dije selisė blu se ka pezulluar nga detyra policin dhe kanė nisur hetimet pėr zbardhjen e ngjarjes. Ministria bėn me dije se kryeministri Rama dhe Ministri Tahiri kanė qenė nė kontakt tė vazhdueshėm me kandidatin demokrat Hila pėr incidentin. DEKLARATE PER MEDIA Nė qoftė se …

Lexo me shume

OPERACION ANTIKANABIS

Nė vijim tė operacioneve  tė njėpasnjėshme antikanabis tė zhvilluara nga strukturat e Policisė sė Qarkut Shkodėr u bė e ditur se nė pyllin e fshatit Mazrek kishte tė kultivuara bimė narkotike, kanė zhvilluar kontrolle tė imtėsishme ku ka rezultuar se: nė vendin e quajtur « terti », nė pyllin e   fshatin « Mazrek », nė Shkodėr, u gjetėn tė kultivuara dhe u asgjėsuan :9 parcela …

Lexo me shume

SHKODER, ASGJESOHEN 2320 RRENJE KANABIS SATIVA!

Policia e Shkodrės ka asgjesuar 2320 rrėnjė bimė narkotike tė llojit kanabis sative, ku 850 prej tyre ishin mbjellė nė kubik. Nė vendin e quajtur  Terti, nė pyllin e   fshatin Mazrek , nė Shkodėr, u gjetėn tė kultivuara dhe u asgjesuan: 9 parcela tė kultivuara me gjithėsej 820 rrėnjė bimė narkotike Canabis Sattiva. Po ashtu nga puna e njė tjetėr grupi …

Lexo me shume

MJETI DEL NGA RRUGA, DY TĖ PLAGOSUR

Dy persona mbetėn tė plagosur njėri prej tė cilėve nė gjedje tė rėndė, pasi mjeti me tė cilin ata udhėtonin doli nga rruga dhe pėrfundoi nė njė kanal. Aksidenti ndodhi ne Kurbin rreth orės 8:00 tė mėngjesit tė sotėm nė rrugen qė lidh supėrstraden me burgun e Shėnkollit. Te plagosur nga ky aksident kanė mbetur shtetasit Sander Mema 59-vjeē drejtuesi …

Lexo me shume

VRET VELLAIN PER MOTIVE TE PAQARTA!

Nje krim brenda familjes eshte regjistruar kete mengjes ne fushe mamurras te kurbinit. Vellai vret vellane ne rrethana ende te paqarta, ndersa ngjarja eshte regjistruar rreth ores 3 te mengjesit. Afrim Sela 40 vjec ka vrare me arme zjarri vellaine e tije Fabjan Sela 33 vjec. Krimi ka ndodhur ne banesen e viktimes, ndersa ngjarja eshte pare edhe nga familjaret …

Lexo me shume

MAZRREK, POLICIA ASGJESON 287 BIME KANABIS!

Nė vijim tė operacioneve antikanabis  tė zhvilluara nga strukturat e Policisė sė qarkut Shkodėr 287 rrenje kanabis jane asgjesuar. Mbi bazėn e informacioneve tė marra nė rrugė operative se  nė fshatin « Mazrek », tė komunės « Guri i Zi » nė Shkodėr, nė vendin e quajtur « Tek varrezat Mbishkallė », ka bimė narkotike tė mbjella, efektivat e Komisariatit tė Policisė Shkodėr  kanė kryer njė …

Lexo me shume

POLICIA ARRESTON PERGJEGJESIN E OSHEE PER VERIUN!

Krimi Ekonomik Financiar ka ndaluar sot pėrgjegjėsin e task­-forcės sė OSHEE pėr veriun. Policia ka njoftuar se Gėzim Nikshiqi, 45 vjeē, me profesion inxhinier elektrik, nuk ka pėrpiluar proces­verbalin e kontrollit tė ushtruar nė njė banesė. Nikshiqi, ushtronte detyrėn e pėrgjegjėsit tė task-­forcės sė OSHEE pėr veriun dhe akuzohet pėr “shpėrdorim detyre” pasi nuk hartoi raportin pėr abonentin Hysen Isufi. Ndėrkaq, …

Lexo me shume

GJENDET TRUPI I PAJETĖ I TURISTIT ĒEK

Gjendet trupi i pajetė i turistit ēek, i cili u mbyt dje nė ujėrat e lumit Kir ndėrsa bėnte rafting mė bashkėshorten e tij.Trupi i Adam Baron u nxor nga polumbarėt e RENEA-s rreth orės 11:15 tė mesditės sė sotme pas shumė pėrpjekjesh.Policia bėn me dije se puna e polumbarėve nisi qė nė 06:00 tė mėngjesit, por pėr shkak tė …

Lexo me shume