Saturday , 20 January 2018

KRONIKE

MJETI DEL NGA RRUGA DHE BIE NE DRIN, HUMB JETEN DREJTUESI

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e së martës në hyrje të qytetit të Shkodrës, ku një automjet ka dolë nga rruga dhe ka përfunduar në lumin Drin. Për pasojë një 29 vjeçar gjeti vdekjen. Drejtuesi I automjetit Sokol Kulla e pati të pamundur të dilte nga mjeti dhe përsojë humbi jetën. Mjeti tip Fiat Punto ka qënë duke lënë …

Lexo me shume

AKSIDENT NE SHTOJ TE RI, PLAGOSEN TURISTET

Dy turistë hungarez janë aksidentuar ne aksin Shkoder-Koplik ndërsa ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Aksidenti  ka ndodhur në Shtoj në aksin Shkoder- Hani i Hotit ndërsa në aksident janë përfshirë motorcikleta me të cilin lëviznin turistët hungarez dhe një automjet qe drejtohej nga një banor zonës. Çdo gjë ka ndodhur kur një grup turistesh me motorcikleta prej 12 personash kane …

Lexo me shume

AKSIDENT NË SHKODËR,MAKINA ME DY PERSONA BIE NË LUMIN DRIN

Duket se reshjet e dëndura të shiut të rëna gjatë natës në të gjithë territorin e vendit kanë krijuar vështirësi në autostrada dhe në orët e para të së martës është shënuar një aksident në Shkodër. Mësohet se një automjet tip ‘Ford Focus’ ka rënë në lumin Drin tek ura e Bacallakut në Shkodër, dyshohet se ka 2 persona brenda. …

Lexo me shume

ARRESTOHET 25 VJECARI NGA LUSHNJA PER POSEDIM NARKOTIKESH

Nga shërbimet e Policisë Kufitare në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative u godit një tjetër rast i tentativës për trafikim të lëndëve narkotike ku u arrestua në flagrancë shtetasi: Ilikri Mile , 25 vjeç , banues në fshatin Krutje tw Lushnjes. Arrestimi i tij u bë pasi nga patrulla e kufirit të Sektori I Policisw sw Kufiritw …

Lexo me shume

ARRESTOHEN 40 NDERTUES PA LEJE, 12 ABUZUES TE ENERGJISE ELEKTRIKE SI DHE 18 ZJARREVENES

Drejtoria e policise se qarkut Shkoder ka bere nje evidentim te punes se saj gjate sezonit veror te fokusuar ne 2 sektore, vjedhjen e energjise dhe parandalimin e prerjeve te paligjshme te pyjeve. Strukturat e Policisë së Shtetit kanë vijuar punën për “Parandalimin, evidentimin dhe goditjen e Krimeve mjedisore dhe veprimtarisë së paligjshme të ushtrimit të lojrave të fatit ”. …

Lexo me shume

GJYKATA LE NE BURG PER 40 DITE, 42- VJEÇARIN E KERKUAR NE ITALI

Gjykata e Shkodres ka caktuar masen e sigurisë “Arrest ne Burg “ me afat 40 dite, për 42 vjecarin Edmond Çomo i shpallur ne kerkim nderkombetar nga autoritetet e drejtesise se shtetit te italise pasi ndaj tij gjykata e Leçes në Itali ka lëshuar urdhrin e arrestit ndërkombëtar për veprën penale “Vjedhje me dhunë e kryer në bashkëpunim”. Gjykatësi i …

Lexo me shume

ARRATISJA NGA KOMISARIATI NË PUKË, ARRESTOHEN DY POLICË

Dy punonjës policie janë arrestuar pas arratisjes spektakolare nga komisariati i policisë së Pukës, të shtetasi Ermirjon Nikja. Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm ka arrestuar në flagrancë punonjësit e policisë Inspektor Pajtim Bushi dhe Inspektor Dode Preka, me detyrë trupë shërbimi pranë këtij Komisariati. “Arrestimi i dy punonjësve u bë pas kryerjes së veprimeve hetimore ku u konstatua se nga …

Lexo me shume

PUKE, I ARRESTUARI PER GRABITJE ARRATISET NGA KOMISARIATI

Një 20-vjeçar është arratisur nga dhoma e shoqërimit në komisariatin e Pukës. Emirjon Nikja ka mundur t’u ikë forcave të policisë në momentin kur po behej gati te transportohej për në paraburgimin e Shkodrës. Nikja ka qenë duke u nxjerrë nga dhomat e shoqërimit për tiu drejtuar automjetit të policisë që do ta transportonte drejt dhomave të paraburgimit të Komisariatit …

Lexo me shume

PLAGOSET PRONARI I NJE LOKALI NE LAÇ, POLICIA NE KERKIM TE AUTOREVE

Pronari i një lokali është plagosur rëndë me arme zjarri në qytetin e Laçit. Ngjarja ka ndodhur rreth ores 22:00 të mbremjes të së Enjtes, ndërsa i plagosuri mbeti shtetasi Rudol Toma 32-vjeç banues në Laç. Sipas të dhënave 4 te rinj shkuan në lokalin e këtij të fundit me një automjet tip Benz.Ata u konfliktuan me pronarin brenda lokalit …

Lexo me shume

SHKODER, ARRESTOHET 42- VJEÇARI I SHUMEKERKUAR NE ITALI

Policia shqiptare ka arrestuar një 42- vjecar nga Kopliku i Malesise se Madhe ndaj të cilit ishte lëshuar një urdher arresti ndërkombëtar nga gjykatat italiane. Edmond Çomo, prej disa ditësh ishte kthyer në Shqipëri ndërsa kërkohej nga shteti italian pasi ndaj tij gjykata e Leçes në  Itali ka lëshuar urdhrin e arrestit ndërkombëtar me 11 Prill 2017 për veprën penale …

Lexo me shume