Saturday , 20 April 2019

KRONIKE

ARREST ME BURG PER 40- VJEARIN HOXHA

Arrest me burg sht masa e siguris q ka vendosur gjykata e shkalls s par n Shkoder pr 40 vjecarin Ilir Hoxha I cili akuzohet pr vrasjen e Ded Xhakajt mengjesin e 5 Tetorit pran tregut t Shumics n Dobrac. Prpara gjykatss ne sances e caktimit t mass s siguris, 40 vjecari Hoxha ka shfaqur pendes ndrsa ka deklaruar se …

Lexo me shume

GJYKATA LE NE BURG KASTRATIN DHE BECIN

Akuza t ashpra kan hedhur familjart e ish drejtorit t ALUIZNIT n Shkoder Besnik Kastratit ndaj gjykats dhe prokuroris pas seancs n gjykatn e Shkodres ku Kastrati sht njohur me masn e arrestit t vendosur n munges ndaj tij. Sipas familjarve ky sistem po kthehet n diktatur.Ndrkoh gjykata ka ln n fuqi edhe vendimin pr ish prgjegjsin e sektorit t …

Lexo me shume

SHKODER, EKZEKUTOHET 50- VJEARI ME 10 PLUMBA

Debati pr motive t dobta ka shkaktuar nj vitktime n qytetin e Shkodres. Ded Xhaka 50 vjec sht ekzekutuar me 10 plumba pistolete ndrsa policia ka arrestuar 40 vjecarin Ilir Hoxha si autor t dyshuar t ktij krimi. Ngjarja e rnd ka ndodhur pran tregut t shumics n Shkoder rreth ors 08-00 t mengjesit t dites s diele. Sipas dshmitarve …

Lexo me shume

ARSYETIMI I AKUZES PER ARRESTIMIN E KASTRATIT DHE BECIT

Ish-drejtori i ALUIZNI-t n Shkodr Besnik Kastrati dhe Rudi Beci me detyr prgjegjs n sektorin e legalizimeve n kt drejtori jan arrestuar per shperdorim detyre. Sipas burimeve pran ksaj prokurorie gjat hetimit ka rezultuar se dy zyrtart kan kryer legalizimin e disa objekteve gjat muajve gusht dhe shtator t vitit 2013. Legalizimi sht br pr disa objekte t futura jasht …

Lexo me shume