Wednesday , 12 August 2020

KRONIKE

MURIQAN, POLICIA E KUFIRIT ARRESTON MALAZEZIN

Policia Kufitare arreston nj shtetas malazez t shpallur n krkim ndrkombtar nga autoritetet e drejtsis s Beogradit.Igor Drakulic 35 vje, banues ne Bar, me kombsi dhe shtetsi malazeze u ndalua n pikn kufitare r Muriqanit, ndrsa u paraqit pr t kryer procedurat n hyrje pr n Republikn e Shqiprise. Nga verifikimi i kryer n sistemin e krkimit t Interpol-it, 35-vjeari …

Lexo me shume

SHENGJIN, MBYTET ANIJA E PESHKIMIT

Nj anije peshkimi sht mbytur n kalaten e portit t Shngjinit mesnaten e te dieles. Mjeti lundrues sapo ishte ankoruar brenda portit ne zonen ku edhe qendrojne anijet e peshkimit. Kane qene punonjesit e portit qe kane vene re fundosjen e mjetit lundrues dhe kane njoftuar menjehere kapitenerine, por pa mundur qe ta shpetojne nga mbytja edhe pse kane nderhyre …

Lexo me shume

AKSIDENT NE MILOT, HUMB JETEN 17- VJEARI

Nj 17-vjecar ka humbur jetn mesditn e ksaj t shtune, si pasoj e nj aksidenti automobilistik.Ngjarja ka ndodhur n aksin Rrshen -Milot, ku dy automjete tip Benz u prplasn tek mbikalimi i Milotit. Sipas policis n aksident jan prfishr nj met benz vetur me targa AA198BI, q drejtohej nga shtetasi Gentjan Mandreja i cili ka dal nga rruga dhe Mjeti …

Lexo me shume

ULQIN, DIGJET AUTOBUSI SHQIPTAR

Nj autobuz i nisur nga Shqipria drejt Budvas sht prfshir nga zjarri n aksin rrugor Tivar – Ulqin. Flakt e zjarrit q kan nisur n pjesn e motorrit jan prhapur me shpejtsi n t gjith autobusin, por fatmirsisht nuk ka patur persona t lnduar. I gjith autobusi sht shkrumbuar teksa automjeti ishte duke lvizur n aksin dytsor Ulqin-Tivar. Ndrsa sipas …

Lexo me shume

PANGANIKA: VJEDHJET PROBLEM NE QARKUN E SHKODRES

Niveli i krimeve t rnda n qarkun e Shkodres sht ulur n masn 50% gjat vitit 2015. Ky fakt sht br I ditur nga drejtori I policis s qarkut Shkoder Lorenc Panganika n nj deklarat pr shtyp. Problematike gjat 2015- es n qarkun Shkodres mbeten vjedhjet t cilat kan njohur rritje.E ndrkoh efektivt e policis s Shkodres kan hartuar masat …

Lexo me shume

AMNISTIA TE VLERSOHET NGA TE BURGOSURIT QE DO TE PERFITOJNE

Aministia qe pritet te shpallet se shpejti duhet te vlersohet nga te burgosurit qe do te perfitojne lirimin apo ulje denimi, ne menyre qe te rehabilitohen brenda komunitetit ku do te jetojne. Kjo ka qene kryefjala e kreut te burgjeve Adriatik Zotaj gjate takimit me te burgosurit ne burgun e Fushe Krujes. Sipas Zotajt, institucioni qe ai perfaqson do te …

Lexo me shume

SHKODER, AUTOMJETI PERFUNDON NE LUMIN BUNA

Nje aksident i rendefatmiresisht pa pasoja ne jete njerezish eshte shenuar ne oret e para te s hns n Shkoder. Automjeti tip Opel me targe Sh 3992 E, i drejtuar nga 24 vjecari V. Dibra si pasoje e shpejtesise ka humbur kontrollin duke u perplasur me borduren anesore dhe me pas ka perfunduar ne ujrat e lumit Buna. I riu …

Lexo me shume

ARRESTOHET INFERMIERI I SPITALIT TE LEZHES, DREJTORI SPITALIT: NUK KISHTE FAJ

Humbja e jetes se nje te moshuari gjate transportimit per ne qendren spitalore universitare nene tereza ne tirane ka quar ne arrestimin e 31 vjecarit Klodian Dushkaj infermier i spitalit te Lezhes. Sipas policise ndalimi i infermierit Dushkaj ka ardhur pasi gjate transportimit me autoambulance te nje semuri me iniciale G.B 78 vjec nga spitali i Lezhes drejt tiranes, infermieri …

Lexo me shume

I ZENE PRITE, ARRESTOHEN 3 PERSONA NGA VELIPOJA

Nj 39 vjear sht kansour me automatik teksa po shkonte n banes. Msohet se shtetasit t identifikuar me inicialet V. L banues n Velipoj t Shkodrs i kan dal para tre persona dhe e kan krcnuar n shenj hakmarrjeje pr nj konflikt t vjetr. Menjher pas kallzimit t br nga vet 39 vjeari policia e Shkodrs informoi sot se ka …

Lexo me shume

AKSIDENT NE LEZHE- LA, BLLOKOHET PER DISA MINUTA SUPERSTRADA

2 persona jane plagosur njeri prej te cileve ne gjendje te rende, pas perplasjes se dy automjeteve ne supertraden Lezhe-La. Aksidenti ndodhi rreth ores 9:00 te mengjesit ne afersi te Fushe-Milotit, ndersa dy te plagosurit jane derguar per ndihme mjekesore ne spital. Automjeti tip “BENZ” qe levizte nga Miloti ne drejtim te Lezhes eshte perplasur me mjetin tip Benz me …

Lexo me shume