KRONIKE

I ZENE PRITE, ARRESTOHEN 3 PERSONA NGA VELIPOJA

Nj 39 vjear sht kansour me automatik teksa po shkonte n banes. Msohet se shtetasit t identifikuar me inicialet V. L banues n Velipoj t Shkodrs i kan dal para tre persona dhe e kan krcnuar n shenj hakmarrjeje pr nj konflikt t vjetr. Menjher pas kallzimit t br nga vet 39 vjeari policia e Shkodrs informoi sot se ka …

Lexo me shume

AKSIDENT NE LEZHE- LA, BLLOKOHET PER DISA MINUTA SUPERSTRADA

2 persona jane plagosur njeri prej te cileve ne gjendje te rende, pas perplasjes se dy automjeteve ne supertraden Lezhe-La. Aksidenti ndodhi rreth ores 9:00 te mengjesit ne afersi te Fushe-Milotit, ndersa dy te plagosurit jane derguar per ndihme mjekesore ne spital. Automjeti tip “BENZ” qe levizte nga Miloti ne drejtim te Lezhes eshte perplasur me mjetin tip Benz me …

Lexo me shume

ITALI, ARRESTOHET PAS 12 VITESH NE KERKIM

Nj 32 vjear i dnuar n Shqipri me 25 vite burg pr vrasje sht kapur n Itali. Shqiptari Genc Pjetri ishte n krkim pr 12 vjet dhe figuronte n listn e 100 t arratisurve m t rrezikshm n listn e Interpolit pasi kishte vrar Hil Koln nj tjetr shqiptar pr gjakmarrje. Pjetri u arrestua n qytetin e Roms, ku strehohej …

Lexo me shume

NE GJYKIM EDHE DY QV TE TJERA TE DAJIT

Gjykata e lezhes ka nisur sot gjykimin ndaj 16 komisionereve te qendrave te votimit 0698 ne dajc dhe 0700 koterr ne zadrime te lezhes, te cilet akuzohen se ne zgjedhjet vendore te 2011 fallsifikuan rezultatin zgjedhor. Edhe pse me heret prokuroria e lezhes i pushoi hetimet per keto dy qendra votimi, kandidati i partise socialiste qe humbi zgjedhjet ne kete …

Lexo me shume

POLICIA E SHKODRES PRANGOS 4 TE RINJE NE POSTOBLLOK!

Efektivat e Komisariatit t Policis Shkodr n bashkpunim me Seksionin pr Narkotikt n vijim t zbatimit t Planit Operacional pr rritjen e parametrave t siguris publike duke goditur trafiqet e paligjshme t lndve narkotike, t Armbajties pa leje si dhe t mbajties nn kontroll t elementve me tendenca kriminale, gjat dits s sotme bn arrestimin n flagranc t shtetasve: …

Lexo me shume

KERCENOHET DREJTORI I BURGUT TE SHENKOLLIT

Drejtori i burgut te shenkollit ne Lezhe Kant Ndoj ka marre kercenime nepermjet telefonit, ndersa personi qe e ka kercenuar i eshte prezantuar me indentitetin e tij. Pas ketij kercenimi te marre vetem nje dite me pare, drejtori i burgut Kant Ndoj eshte paraqitur ne drejtorine e policise ne Lezhe ku ka bere edhe denoncimin perkates, duke ia referuar ceshtjen …

Lexo me shume

LEZHE- MILOT, HUMB JETEN KEMBESORI, PERPLASEN TRE MJETE

Nje kembesor ka humbur jeten ne superstraden Lezhe- Lac ne nje aksident ku u perfshine 3 automjete. Viktima ende i paidentifikuar, nje person i moshes rreth 60 vjec po tentonte te kalonte rrugen drejt burgut te Shenkollit kur eshte goditur nga nje automjet tip volgsvagen qe drejtohej nga 52 vjecari Faik Ara nga qyteti i Shkodres i cili levizte nga …

Lexo me shume

AKSIDENT NE UREN E BUNES, PA PASOJA

Nj aksident fatmirsisht pa pasoja sht shnuar n ur t Buns ku dy automjete jan prplasur njri me tjetrin. Prplasja ka qn e fuqishme por fatmirsisht nuk ka patur t dmtuar, ndrkoh sipasoj e aksidentit qarkullimi i automjeteve sht bllokuar pr disa minuta n urn e re t Buns. N vendngjarje kan mbrritur forcat e policis rrugore t cilat kan …

Lexo me shume

QELLON NE DREJTIM TE LOKALIT, ARRESTOHET NGA POLICIA

Shtetasi Aleks Margjoni sht ndaluar nga policia mngjesin e se shtunes pasi ka qlluar me arm gjahu n drejtim t nj lokali n Barbulloj t Lezhs. Pasi n Barbulloj, pr motive t dobta ka qlluar me arm gjahu n drejtimin e lokalit t shtetasit P.D. , banues n Shnkoll Lezh duke thyer xhamat e lokalit. M pas sht larguar …

Lexo me shume

DENOHET ISH OFICERI QE VRAU 15- VJEARIN ME 5 VITE BURG

Gjykata e Lezhes e ka denuar me 5 vjet heqje lirie ish oficerin e policise se Lezhes Skender Seferi i akuzuar per vrasjen e 15 vjecarit Armando Skandaj, ngjarje e ndodhur ne korrik 2010 gjate nje aksioni te policise. Vendimi i gjykates ka ardhur pas 1 viti e gjysem gjykim te kesaj ceshtjet, ndersa denoncimi ishte bere nga familjaret e …

Lexo me shume