KRONIKE

HELIKOPTERI MALAZEZ SHUAN ZJARRIN NE VERMOSH!

sht shuar pas 3 ditsh aktive, vatra e zjarrit n zonn e Vermoshit n rrethin e Malsis s Madhe. Ka qen nderhyrja nga ajri prmes helikopterit t ardhur nga Mali i Zi q ka shuar vatrn n zonn e Tamars, ndrsa m hert vatra aktive n Selc u shua nga ndrhyrja e shrbimit zjarriks t Shkodrs me an t 2 …

Lexo me shume

POLICIA E SHKODRES SQARON RRETHANAT E AKSIDENTIT ARRESTON DREJTUESIN E KARROCES

Nj 19 vjecar ka humbur jeten dhe nje tjeter eshte plagosur ne nje aksident te rnd ne aksin rrugor Shkoder Muriqan, n vendin e quajtur Oblik. Motorikleta tip Lonin me targ AB 684 e drejtuar nga 19 vjear Ilir Dahati sht prplasur me nj karroc kuajsh t ngarkuar me ushqim bagtish, q drejtohej nga 57 vjecari me inicialet Nail …

Lexo me shume

MOTORIKLETA PERPLASET ME KARROCEN, VDES I RIU

Nj 19 vjecar ka humbur jeten ne nje aksident te rnd ne aksin rrugor Shkoder Muriqan, n vendin e quajtur Oblik. Motorikleta tip Lonin me targ AB 684 e drejtuar nga 19 vjear Ilir Dahati sht prplasur me nj karroc kuajsh t ngarkuar me ushqim bagtish, q drejtohej nga 57 vjecari me inicialet N.D i cili lvizte nga Shkodra …

Lexo me shume

TENTON TE FUSE DROGE PER BASHKSHORTIN, ARRESTOHET

Nje 23 vjecare banuese ne Lezhe eshte arrestuar ne flagrance ndersa po tentonte te fuste per bashkshortin e saje brenda ambjenteve te burgut nje sasi lende narkotike e dyshuar si kanabis sativa. Ne prangat e specialisteve te seksionit kunder narkotikeve ka rene shtetasja Xhemileta Medja banuese ne lagjen “Skenderbeg” te Lezhes. Ajo u vu ne pranga gjate kontrollit te ushtruar …

Lexo me shume

DUKAGJIN, SEKUESTROHEN 174 kg KANABIS

Specialistt e Sektorit Kundr Narkotikve n bashkpunim me efektivat e Komisariatit t Policis Shkodr kan sekuestruar gjat dy operacioneve anti-drog nj sasi prej 174 kilogram lnd narkotike Canabis Sattiva,4 automjete, 1 arm zjarri pushk model 56 dhe 30 fishek. Nga operacioni i Policis s Shkodrs u vun n pranga 6 persona, ndrsa nj tjetr sht shpallur n krkim.Sipas policis msohet …

Lexo me shume

BRESHERI KALLASHNIKOVI NE DREJTIM TE NJE LOKALE

Nj ngjarje e rnd ka ndodhur mbrmjen e s martes n qytetin e Shkodres, ku disa persona ende t paidentifikuar kan qlluar me breshri kallashnikovi n drejtim t nj lokali n katin e pare t nj banese 3 katshe. Ngjarja ka ndodhur rreth ors 20:15 n lagjen Dracin t Shkodrs n lokalin e Anton Logut. Pavarsisht breshris s kallashnikovit fatmirsisht …

Lexo me shume

SHKODER- TIRANE, GRABITET IFTI I TE FEJUARVE!

N nj rrug dytsore afr aksit rrugore Shkodr- Tirane n vendin e quajtur Beltoj, sipas telefonuesve 3 shtetas me maska dhe t armatosur i kan dal dhe i kane grabtur shtetasit F. A. dhe t fejuares se tij E. L. nn kercnimin e arms nj sasi leksh prej 7000 (shtatemije) lek t reja dhe nje telefon tip iPhone5 qe kane …

Lexo me shume

“RRENJA E ZEZE” PRANGOSEN 4 PERSONA, 2 NE KERKIM!

Goditet nj tjetr rrjet trafikantesh droge. Policia e Lezhs ka vn n pranga 4 persona si dhe ka shpallur n krkim dy t tjer. Pas nj hetimi disa javorsh policia n bashkpunim me sektorin kundr krimit t organizuar n Lezh kan marr informacione t mjaftueshm se 6 personat ishin t prfshir n nj rrjet kriminal. Ndrkoh sot, policia ka finalizuar …

Lexo me shume

SOKOL MJAAJ I PERLOTUR: NUK DOJA TI VRISJA, KERKOJ MESHIRE

Sokol Mjacaj sht shfaqur I prlotur ndrsa ka krkuar mshir prpara trupit gjykues. N dshmin e tij prpara togave t zeza mes lotve Mjacaj ka deklaruar se kishte dal me qllim pr t kryer grabitje por jo pr t vrar knd. Sipas tij, vrasja e Michael Svatos ka ndodhur nga frika se ky I fundit do I rrmbente armn dhe …

Lexo me shume

FSHEH KANABISIN NE BOMBULEN E GAZIT, ARRESTOHET NE MURIQAN

Pr ti shptuar kapjes nga policia trafikantt kan shpikur metoda nga m t ndryshmet pr t fshehur lndn narkotike. Por 58-vjeari Gjin Fusha nga Dukagjini ka gjetur nj mnyr t re: E ka fshehur kanabisin n bomboln e gazit t makins s tij me t ciln tentoi t linte Shqiprin prmes piks kufitare t Muriqanit. Plani i tij i mirmenduar, …

Lexo me shume